שופט בפלורידה קבע: גומא אגייאר הלך לעולמו

בעלי הפועל י-ם לשעבר נעדר מזה כשנתיים וחצי. גופתו עדיין לא נמצאה

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.01.15 - 22:04
אגייאר. הוכרז כמת
אגייאר. הוכרז כמת
תחילת כתבה

שנתיים ושבעה חודשים אחרי שיצא ללב ים ולא חזר, הוכרז בעלי הפועל ירושלים והספונסר של בית"ר ירושלים לשעבר, המיליונר גומא אגאייר, כמת. שופט בית המשפט המחוזי בפלורידה קבע זאת בעקבות עתירה משותפת של אלמנתו ג'יימי אגייאר ואמו אלן אגייאר.

השתיים נמצאות בעיצומו של מאבק בבית המשפט על הזכות לצוואתו של גומא, שהחל מיד לאחר היעלמותו. עם זאת, הן שמו בצד את המחלוקות ביניהן לטובת המשפחות על מנת להגיש את העתירה המשותפת. אחרי שני שימועים, השופט מארק ספייסר אישר את בקשתן. בית משפט בישראל, בה לאגייאר היו נכסים, יצטרך לאשר את ההחלטה כדי לשחרר אותם.

גיא הראל, מנכ"ל הפועל ירושלים, מסר לאתר ערוץ הספורט: "מאוד עצוב לשמוע את ההודעה שלצערנו הייתה צפויה ובלתי נמנעת. איש יקר שתרם המון לעיר ירושלים ולקבוצת הפועל ירושלים. הקבוצה הזותמיד תוקיר לו תודה על תרומתו הרבה. אנו משתתפים בצער המשפחה".

מפגש עם היהדות ואהבה לעיר ירושלים
אגייאר נולד ב-1978 בברזיל לאם יהודיה וגדל כנוצרי בריו דה ז'ניירו. כשהיה בן שנתיים החליטו הוריו לעבור לארצות הברית והשתקעו בפלורידה, שבדרום-מזרח המדינה. אגייאר הצעיר למד באוניברסיטת דרום קרוליינה, אבל לא סיים את לימודיו וכשהיה בן 26 פגש את הרב טוביה זינגר, שהחזיר אותו ליהדות. בהמשך הקים אגייאר חברת אנרגיה בשם "ליאור אנרג'י" יחד עם דודו תומאס קפלן וכיהן כסגן נשיאה. החברה מצאה מצבור עצום של גז טבעי ונפט בטקסס וב-2007 נמכרה תמורת שניים וחצי מיליארד דולרים.

באותה שנה הוא זכה בתואר "מנהל השנה לשנת 2007" של הירחון "משקיע הנפט והגז" וההערכות שפורסמו לגבי הונו של אגייאר אמדו את הונו ב-100 עד 200 מיליון דולר, אך איש העסקים טען בראיון שהעניק ב-2009 כי הונו מוערך ביותר ממיליארד דולרים.

אגייאר תרם למספר גופים ולפרויקטים שונים הקשורים לקהילה היהודית ולישראל, ביניהם ארגון "נפש בנפש" ולמיזם "מצעד החיים". איש העסקים, שנישא לג'יימי והיה אב לשלושה, פתח בהליכי עליה לישראל, מעשה שתיאר כחלומו האישי, וכן פעל לקידום חלמו - בניית בית המקדש השלישי בירושלים

החיבור בין אגייאר לבין ירושלים הלך והתגבר, והחל מ-2009 בא לידי ביטוי בצורה מיוחדת במעורבותו הגוברת במועדוני הספורט בבירה. באותה שנה השקיע למעלה מארבעה מיליון דולרים בבית"ר ירושלים והפך לספונסר העיקרי שלה. כעבור כחודש השקיע גם בקבוצת הכדורסל של הפועל ירושלים, בעלות הנאמדת ב-1.5 מיליון דולרים.

בינואר 2010 אושפז אגייאר בכפייה בבית החולים הפסיכיאטרי "אברבנאל" בעקבות בקשת בני משפחתו, זאת לאחר שכמה ימים לפני כן סיפר בראיון כי נפגש עם החייל גלעד שליט שהיה אז בשבי החמאס בעזה. לאחר תקופה קצרה בה התנתק ממעורבות ישירה בספורט המקומי, נראה כי התייצב ובתחילת העונה החולפת רכש אגייאר 60 אחוזים ממניותיה של הפועל ירושלים.

הדפס