ברק נתניה התפרקה, 4 שנים אחרי גמר הגביע

הקבוצה שנקלעה לצרות כלכליות תיעלם מהמפה. רעננה תעלה ללאומית

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.07.15 - 17:18
סוף עצוב בעיר היהלומים (אלן שיבר)
סוף עצוב בעיר היהלומים (אלן שיבר)
תחילת כתבה

רק לפני ארבע שנים, ברק נתניה הגיעה עד לגמר גביע המדינה. היום (שלישי), הקבוצה מעיר היהלומים התפרקה, כך הודיע איגוד הכדורסל. המועדון שנקלע לצרות כלכליות ואף ויתר על השתתפותו בליגת העל בעונה שעברה, לא נרשם גם לעונה הקרובה בלאומית ולמעשה חדל מלהתקיים במתכונתו הנוכחית.

את מקומה של נתניה בלאומית תתפוס מכבי רעננה, כאשר אפקט הדומינו ימשיך לליגה הארצית מחוז צפון שם מכבי חדרה תעלה ליגה.

צביקה ליבר, יו"ר נתניה בשנים האחרונות, תלה את האשמה בעירייה, שלא עזרה להקים אולם חדש שיחליף את אולם ישורון (הקופסל). "לא נעשה כלום בעניין האולם, המשקיעים מבחוץ קיבלו רגליים קרות, לאחר שלא הגיעו להסכמה עם העירייה. כשיהיה אולם ראוי, אנחנו נשמח לחזור, גם מליגה ב' - העירייה יודעת כמה השקענו, וצריך להיות רציניים גם אלינו, כמו שאנחנו היינו רציניים - אף בעלי קבוצה לא יכולים לבנות אולם לבד, העירייה מסיטה את העניין שלפני חמש שנים כבר הבטיחו לנו אולם, ועד היום הוא לא נבנה. אין לנו רצון להיות במשהו לא רציני - כשיהיו רציניים אלינו, גם אנחנו נהייה רציניים", אמר ליבר.

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "כידוע, מר ליבר אינו מעוניין להעביר את הקבוצה לידי העירייה ללא תשלום, בנוסף, ככל הידוע לנו, לקבוצה חובות כספיים. הובהר למר ליבר שאנו מוכנים לקלוט את הקבוצה ללא תשלום וללא חובות אולם טרם נענינו בחיוב. עיריית נתניה מוכנה לקחת על עצמה את ניהול הקבוצה ולהופכה לקבוצה עירונית באופן מיידי. כידוע למר ליבר, דברים אלו נאמרו לפני למעלה משבוע, במהלך פגישה שנערכה עימו יחד עם מנכ"ל העירייה ומנהל אגף הספורט - ואנו ממתינים כעת לתשובתו של מר ליבר, שכן "הכדור נמצא במגרש שלו". נבהיר כי הסגנון הבוטה של האיש מוכר לנו ואין בכוונתנו להיגרר אחריו".

ברק נתניה הוקמה בשנת 1959 בשם אליצור נתניה, והופיעה לראשונה בליגה הראשונה ב-1985. ב-1999 הקבוצה התאחדה עם יריבתה העירונית מכבי נתניה, וכעבור שנה שמה שונה לברק נתניה על שמו של אוהד הקבוצה צבי ברק, שנכנס לתרדמת בעקבות התרסקות מטוסו.

אחרי שנים בליגות הנמוכות, הקבוצה חזרה לליגת העל ב-2009, ואף השתלבה בצורה מוצלחת, כולל הופעות בפיינל פור. כאמור, הישג השיא של הצהובים-שחורים הגיע ב-2011, עת הגיעו עד לגמר הגביע, שם הובסו על ידי מכבי ת"א. בקיץ שעבר, בשל הבעיות הכלכליות במועדון, נתניה החליטה לרדת ללאומית, כאשר עלה חשד (שנחשף באתר ערוץ הספורט) כי מכבי אשדוד 'רכשה' את מקומה של נתניה בליגת העל.

לפני שנה, במקביל לצרות בברק נתניה, הוקמה מחדש מכבי נתניה והחלה לשחק בליגה ב'. מבחינה טכנית, גם ברק נתניה עשויה להיוולד מחדש, אבל גם היא תצטרך לעשות זאת מהליגה האחרונה. בנתניה גדלו שחקנים כרביב לימונד, ליאור חכמון, אלכס צ'וברביץ' ואלירן גואטה.

הדפס