מקל יערוך בכורה מול נס ציונה. אונוואקו שוחרר

פיב"א נתנה את ההוראה והרכז יכול לערוך בכורה. אונואקו סירב לחתום על חוזה לחודש, ושוחרר מהקבוצה

רועי גלדסטון  22.01.16 - 15:58
תחילת כתבה

גל מקל יכול לערוך בכורה מחודשת במכבי תל אביב. השחרור הבינלאומי של הרכז הגיע היום (שישי) למשרדי המועדון, מה שאיפשר לצהובים לרשום אותו במשרדי איגוד הכדורסל. מקל יעמוד לרשותו של מאמן מכבי ז'אן טבק כבר מחר, כשמכבי תתארח אצל נס ציונה. שחרורו של מקל התאפשר בעזרת התערבות של פיב"א, שהורתה להעבירו למכבי אחרי הקשיים שהערימה קבוצתו הקודמת הכוכב האדום בלגרד.

מקל ילבש שוב את הגופיה הצהובה במועדון בו שיחק כשהיה בליגת הנוער וגם בקדנציה אחת בבוגרים. מול נס ציונה הוא ילבש את הגופיה עם המספר 99. דראגן בנדר יהיה האיש שיישב בחוץ הפעם, כאשר גם בראיין רנדל הפצוע לא יוכל לשחק.

בזמן שמכבי תל אביב החתימה את הגארד אלייז'ה מילסאפ, דרמה התחוללה היום (שישי) בגזרת שחקני הפנים. הצהובים, שלא מצליחים להחתים גבוה חדש, אמנם הודיעו אייק אופייבו וארינזה אונואקו כי הוחלו להאריך את חוזיהם בחודש נוסף, אולם בעוד אופייבו הסכים להצעה - אונואקו השיב באולטימטום.

הסנטר הבהיר למכבי תל אביב כי הוא לא מתכוון לחתום שוב לתקופה של חודש בלבד, והעלה דרישה - החתימו אותי על חוזה עד לסיום העונה או שחררו אותו לאלתר מהקבוצה. הצהובים יכלו להשיב לאונואקו עד בחצות, מועד פקיעת החוזה הנוכחי עליו חתום הביג מן, אבל מהר מאוד החליטו כי הוא משוחרר. אונואקו, שעדיין לא קיבל רשמית את ההודעה, כלל לא הגיע היום לאימון וכמובן שלא יהיה בסגל מול נס ציונה. במכבי העריכו עוד קודם לכן כי לאונואקו יש הצעה לחוזה עד סיום העונה מקבוצה אחרת, ולכן יכול היה להציב את הדרישה המדוברת.

מכבי תל אביב התלבטה תחילה בנוגע לאונואקו, התלבטות שנבעה בעיקר מחוסר הידיעה בנוגע להמשך הדרך ביורוקאפ. לצהובים יש עוד שלושה משחקים בטוחים בשלב הבתים, אולם אם תעלה לשמינית הגמר היא תשחק שניים נוספים ותמשיך להופיע במפעל אם תפעיל הלאה לשלבים המאוחרים. הדעה שהתגבשה במכבי היתה שאת אונואקו לא צריך לליגה, כאשר טרבור אמבקווה, איתי שגב ואייק אופייבו - שבזירה המקומית יכול לשחק גם כסנטר - מהווים משחק פנים משביע רצון, אולם ליורוקאפ דרוש ביג מן נוסף.

יתרה מזו, במשחקי הליגה מכבי נדרשת גם כך להוציא בכל פעם זר אחד מהסגל, בעקבות הגבלת הזרים של המנהלת, והחשש הוא שאם אונואקו היה חותם על פי דרישתו עד לסיום העונה, אז במקרה שבו הצהובים מודחים מהיורוקאפ, הקבוצה "תיתקע" עם זר מיותר שגם יעלה כסף וגם לא יתרום באמת למירוץ לאליפות.

הדפס