פניני לאלון: אל תתערב. גרמת נזק לשחקני מכבי

פרסום ראשון: שחקנה של מכבי נגד התערבות יו"ר ארגון השחקנים, שהציב אולטימטום אחרי שמשכורת פברואר הופחתה בחצי. מילסאפ שוחרר רשמית. בראיין רנדל כשיר

רועי גלדסטון  10.03.16 - 17:38
תחילת כתבה

לא רגוע במכבי תל אביב. אחרי ההופעה החלשה בדרבי התל אביבי והאיום של שמעון מזרחי בקנס, גילו היום (חמישי) השחקנים כי משכורת חודש פברואר שלהם אכן קוצצה. במקום הסכום כולו, הופיע רק חצי ממנו בתלושי השכר שלהם.

בהמשך היום כבר הגיע לידי הצהובים מכתב מיו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, בו הוא דורש מהקבוצה להשיב את השכר שנוקה לשחקנים. אלון הזהיר כי המהלך של מכבי ת"א לא נעשה על פי חוק ולמעשה מהווה הלנת שכר. לאחר מכן הציב אולטימטום בן 48 שעות להחזרת הכסף וטען כי במידה ודרישתו לא תתקבל הארגון "ייאלץ לנקוט באמצעים העומדים לרשותו".

שחקני מכבי ת"א לא קיבלו בעין יפה את ההתערבות של אלון. גיא פניני, כנציגם, שלח לו הודעה חריפה: "ישבתי עם השחקנים ודיברנו על כל הסיפור הזה, קיבלנו החלטה לפתור את זה בדרכי נועם עם ההנהלה שלנו. אני מספיק שנים במועדון ובחיים לא היו לנו בעיות עם ההנהלה ולעולם לא יהיו גם. לא מקובל עלינו שפנית אליהם ולתקשורת במכתב בשמנו כאשר אף אחד מהשחקנים לא ביקש את זה וכתוצאה מזה גרמת לנו נזק בצד התקשורתי".

פניני המשיך: "אני בטוח שהעניין יפתר ושנקבל את המשכורת המלאה במהרה. בכל מקרה אני דורש ממך למשוך את המכתב בחזרה ולא להתערב בנושא אלא אם נבקש ממך. אשמח אם תוציא הודעה לתקשורת שהשחקנים לא היו צד בעניין המכתב".

ארגון השחקנים מסר את התגובה הבאה: "ארגון שחקני הכדורסל אינו מתכוון למשוך חזרה את המכתב שנשלח היום להנהלת מכבי תל אביב. הארגון מבין שמופעל לחץ גדול על שחקני הקבוצה להתנער מהמכתב. בדיוק לשם כך קיים ארגון השחקנים כדי להגן על השחקנים. אנו נמשיך לפעול על פי החוק ובהתאם לתקנון איגוד הכדורסל".

ממכבי ת"א נמסרה תגובה לתגובה: "בהמשך לתגובת ארגון השחקנים, ברצוננו להבהיר שההודעה שנשלחה על ידי גיא פניני בשם כל השחקנים, הישראלים והזרים כאחד, הייתה ביוזמתם מבלי שלהנהלת מכבי הייתה כל נגיעה לכך. מוטב שניר אלון, מי שאמור לייצג את השחקנים, ייזהר בלשונו כשהוא טוען לכך שהופעל על השחקנים לחץ כביכול".

מילסאפ שוחרר

מה שהיה רק שאלה של זמן הפך היום (חמישי) לרשמי. מכבי ת"א הודיעה על פרידה מאלייז'ה מילסאפ, כאשר על פי המועדון מדובר בהחלטה משותפת של שני הצדדים. בכך סיים את דרכו מילסאפ, שהיה חתום עד לתום העונה, כחודשיים בלבד לאחר שהגיע למועדון.

בהודעה שפירסמה מכבי ת"א נכתב: "מילסאפ ביקש להשתחרר עקב אי השתלבותו המקצועית וגם על רקע החתמתו של ריצ'רד הנדריקס והחזרה הצפויה מפציעה של מספר שחקנים, עובדה שהייתה מצריכה להשאיר 4 שחקנים מחוץ לסגל בכל משחק עקב חוקי הליגה".

כזכור רק לאחרונה פירסמנו כאן כי הצהובים מעוניינים לחתוך את השחקן, בשל סדרה של אירועי משמעת, שכללו אי התייצבות לפעילות קהילתית של המועדון ואיחורים לאימונים. השחקן עצמו כעס מאוד אחרי ששיחק 3.5 דקות בלבד בדרבי התל אביבי, ואמר למקורביו שהוא רוצה לצאת מהקבוצה וכי אין לו מה לחפש יותר במועדון.

החדשות הטובות מבחינת הצהובים נוגעות לבראיין רנדל, ששב לאימונים מלאים וחזר לכשיר. הפורוורד צפוי לשחק כבר במשחקה הקרוב של מכבי, ביום ראשון מול נס-ציונה בפתיחת הסיבוב השלישי של ליגת העל.

הדפס