האיגוד הודיע לירושלים: לא תוכלו להירשם העונה לליגה

בעקבות ההחלטה של סגנית האלופה לשחק ביורוקאפ, ולא בליגת האלופות של פיב"א, בארגון נקטו בצעד דרמטי. פרנקל בתגובה: "העונה הבאה תיפתח עם כל 12 הקבוצות"

רועי גלדסטון  28.06.16 - 14:17
תחילת כתבה

התפתחות במאבק בין הפועל ירושלים לפיב"א. איגוד הכדורסל הודיע היום לירושלמים שבעקבות החלטת הקבוצה לשחק ביורוקאפ, ואי הסכמתה להשתתף במפעל הצ'מפיונס ליג של פיב"א, אליה זומנה ע"י האיגוד, היא לא תוכל להירשם לעונת המשחקים 17\2016.

יש לציין כי גם מנהלת הליגה וגם איגוד הכדורסל נמצאים תחת פיב"א ולכן הארגון לא רואה בעין יפה את הבחירה במפעל של יול"ב. למרות זאת. במנהלת הליגה הופתעו מהודעת איגוד הכדורסל. גורמים במנהלת סיפרו כי באיגוד לא התייעצו לפני הוצאת ההודעה וכמו כן אותם גורמים ידעו להוסיף כי לדעתם ירושלים תפתח את העונה הבאה למרות הודעת האיגוד.

יו"ר מנהלת הליגה, שמואל פרנקל, אמר: "העונה הבאה תיפתח עם כל 12 הקבוצות. לנו לא הודיעו על הסנקציה הזאת. ירושלים שלחה טפסים ונרשום אותה לליגה. אנשים באיגוד מצטערים על המכתב ולא דיברנו עם האיגוד מאז פרסומו".

בהודעה הרשמית של המנהלת נכתב: "מנהלת הליגה קיבלה את הודעת האיגוד בנוגע להפועל ירושלים ותבחן את הנושא מול יועצה המשפטי. אנו סבורים כי מנהלת הליגה היא זו שמנהלת את ליגת העל והיא הקובעת את זהות הקבוצות המשחקות בליגה".

יש לציין כי מאחר ואיגוד הכדורסל פועל תחת פיב"א, ומאחר שישראל היא אחת המארחות של יורובאסקט 2017, בפיב"א ציפו מאיגוד הכדורסל הישראלי שיילחם איתם כתף אל כתף מול היורוליג ומפעליו. גורמים בענף אמרו כי לא מן הנמנע שהמכתב שנשלח לירושלים הוא כדי לרצות את אנשי פיב"א ולהראות להם שהאיגוד פועל באופן חד משמעי בהתאם להנחיות שלהם וכי הוא לחלוטין מחוייב. גם בתוך האיגוד ישנם גורמים שמבינים כי למרות ההודעה החריגה הפועל ירושלים, אחד המועדונים הגדולים, בענף יפתח את העונה הבאה בליגה.

המאבק של פיב"א מול ירושלים, וכמובן קבוצות נוספות שבחרו לשחק במפעלים של יול"ב מתנהל בחודשים האחרונים. מכתבי אזהרה כבר נשלחו אליה מאיגוד הכדורסל, אך למרות זאת עד כה בכוונתה היה לשחק בעונה הבאה ביורוקאפ. ירושלים, שחתמה לשלוש שנים במפעל השני בחשיבותו באירופה, קיבלה כבר נזיפה על התנערותה מהמפעל. יש לציין כי בפיב"א לא ינקטו בצעדים נגד מכבי ת"א שמשתתפת ביורוליג, שגם הוא שייך ליול"ב, מכיוון שמדובר בהסכם שנחתם כבר לפני זמן רב והקבוצות המופיעות במפעל מחוייבות לו.

תגובת הפועל ירושלים: "קיבלנו את מכתב האיגוד, הנושא בבדיקה".

הדפס