"אמרתי לארז שלא אחליף אותו, אבל אני לא מתחרט"

כשהתחיל לעבוד יחד עם אדלשטיין במכבי, רמי הדר לא חשב שיגיע לסיטואציה שבה יפר את מילתו. בראיון לתכנית "חמישיות", סיפר מאמן הפועל ת"א על אי הנעימות ("חבל לי שככה זה נגמר") ועל הכישלון בצהוב: "לא הצלחנו בגלל שהייתה לנו בעיה מנטאליות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.01.17 - 13:15
תחילת כתבה

חודש הפכפך ונסער עבר על רמי הדר. אחרי שהתפטר ממכבי תל אביב עם חמישה ניצחונות ושבעה הפסדים ביורוליג, המאמן לא בזבז יותר זמן וחתם אצל היריבה העירונית הפועל. בראיון לתכנית "חמישיות", דיבר הדר על התחושות הלא נעימות מול אדלשטיין, העבודה השונה מול הסובבים אותו והתקשורת ועל העתיד של הפועל תל אביב.

"זה מעניין, אבל התחושה שלי בהפועל מצוינת", מספר רמי הדר. אני מרגיש שבאתי הבייתה, מוזר להסביר את זה. קשה לי להגיד כרגע לאן זה יילך אבל אני רואה כישרון די מפוזר ולא מרוכז. אני רואה רוח ואנרגיה, אבל זה לא רציני לקבוע את זה כבר אחרי שבוע".

מאמן הפועל תל אביב התייחס לפציעה של רביב לימונד: "אנחנו מאמינים שהוא יחזור תוך חודש וחצי או חודשיים. ברור שהחיסרון שלו משמעותי, אבל מצאתי שם שחקנים טובים, לא שחקנים משלימים". הדר אופטימי מאוד לקראת ההמשך: "בשיטה הזאת אפשר לקחת אליפות אם אתה בפיינל פור, הבעיה זה להגיע לשם. יחסי הכוחות מאוד שקולים העונה בליגה הזאת".

"אני רואה פוטנציאל מאוד גבוה בקבוצה שלנו", העלה מאמן האדומים את הציפיות. "אני לא חושב שההגעה של מארק ליונס תפגע בהתקדמות של תמיר בלאט אלא להיפך. יש לי תפיסת עולם מסויימת שמשפיעה על איך שאני מאמן - כדורסל אפשר לשחק בכל מיני דרכים וכולן טובות, רק צריך למצוא את ההתאמות הנכונות".

על אף שידוע כאחד שממעט לדבר, הדר שפך את ליבו על העזיבה ממכבי: "לא הצלחנו בגלל הצד המנטלי ובגלל התפקוד שלי, לא מטיל אחריות על אף אחד. הייתה תנופה בהתחלה, אני מאמין שאני יודע מה היו הטעויות שלי והן יישארו איתי. בסופו של דבר, אם הייתי מצליח לשמר את הרוח של החודש וחצי הראשונים הייתי מצליח, אף אחד לא דחף אותי החוצה, זאת הייתה החלטה שלי".

הדר, שהחליט להישאר אחרי פיטוריו של ארז אדלשטיין, תיאר את הסיטואציה שבה היה: "זה היה לא נעים. כשישבתי איתו לפני העונה אמרתי לו שלא אחליף אותו, אבל אחרי כמה חודשים הייתי במקום אחר וקיבלתי החלטה שאני לא בורח ממנה".

"לפעמים יש שינויים תוך כדי תנועה", מספר עוזר המאמן של אדלשטיין לשעבר. "ישבתי עם ארז ואמרתי את מה שאמרתי. בפאן האישי, לא היה לי נעים עם הצורה שבה זה נגמר".

הדר תיאר את התקשורת שלו עם הקולגות בסביבת העבודה: "אני תמיד משתדל להתנהג בהתאם, אבל הסברים ותירוצים לא מוסיפים. מה שחשוב זאת הדינמיקה בתוך הקבוצה, אני עונה תשובות ענייניות ואני יודע שזה לא מוצא חן בעיני אנשים, אבל זה בסדר. זה לא שלא מעניין אותי מה חושבים, אבל זה פשוט לא מוסיף לחשיבה ולמטרות שלי".

"אני חושב שהשפה כלפי המאמנים נהייתה אלימה", תקף מאמן הפועל ת"א את התקשורת. "נהייתה תפיסה כאילו המאמנים משחקים בפלייסטיישן ומזיזים כפתור. אני מבין שהראיונות הפכו לשואו, אבל זה לא נוח עבורי ליישום ולכן אני מתנהג ככה. גם היום אני משתדל לקרוא כמה שפחות כדי שזה לא יסיט אותי מהמטרה".

הדר סיפק את הזווית שלו לתקרית עם גל מקל: "כולנו עושים טעויות וזה היה מעשה לא רגיש", סיפר המאמן שהכניס את מקל והוציא אותו אחרי 19 שניות. "עשיתי את זה ישר ואני לא מערבב שחקנים. בסופו של דבר גל ידע שההחלטה שלי מקצועית בלבד, הוא דיבר איתי והסברתי לו את זה, הכל היה על השולחן".

מאמן האדומים הסתכל קדימה על העתיד של הפועל תל אביב: "זה מועדון עם מסורת, היסטוריה ונוכחות, אין ספק שההבדלים בינינו לבין הפועל ירושלים הם כספיים. זה תהליך וזה לא לוקח יום אחד, צעד אחרי צעד. החזרנו את עודד ברנדווין כי הסגל הישראלי שלנו קצר ורציתי עוד מוביל כדור. חזרתי למגרשים כי אני אוהב לאמן ואני חושב שהמקום של מאמן הוא על המגרש".

הדפס