בגאצקיס יפוטר, אימון מכבי ת"א בוטל

במכבי תל אביב כבר פנו לדרוקר, שנחשב למועמד המוביל. גם שרף ושיבק עדיין בתמונה. אכזבה גדולה מסילבן לנדסברג, שביקש לא לפתוח בחמישייה בהפסד אמש למכבי חיפה

רועי גלדסטון
רועי גלדסטון  21.04.17 - 13:55
תחילת כתבה

הזעזוע קרוב: במכבי תל אביב יודיעו לאיינרס בגאצקיס על פיטוריו היום אחר הצהריים (שישי) על סיום דרכו. בהנהלה הודיעו לשחקנים על ביטול האימון שאמור היה להתקיים בשעה 17:00, במה שמרמז על הצעד המתקרב. 

ההחלטה מגיעה לאחר עוד הפסד, השמיני ברצף, אמש למכבי חיפה. שרון דרוקר נחשב למועמד המוביל, ופנייה נעשתה אליו, והוא הציג את משנתו. גישושים ראשוניים נעשו גם עם גיא גודס, כאשר אריק שיבק וצביקה שרף עדיין בתמונה, אך האחרון לא צפוי להסכים להגיע לחודשיים בלבד.

מיד בסיום המשחק התכנסו הבעלים לישיבה. ראשון לצאת מהחדר היה אודי רקנאטי, ולאחר מכן שמעון מזרחי. ניקולה וויצ'יץ', דייויד ודני פדרמן נותרו עוד זמן רב ושוחחו. לבסוף עזב דייויד ואחרי המשך קצר לשיחה עזבו גם דני ו-וויצ'יץ'.

לצד ההחלטה על עתידו של בגאצקיס, שללא ספק לא הצליח להשפיע על הקבוצה, חסר כריזמה ומאכזב, אי אפשר שלא להפנות אצבע כלפי השחקנים. הם פשוט לא פוגעים. כבר תקופה ארוכה שסילבן לנדסברג מבקש לשדרג את מעמדו בקבוצה, אבל כעת, כשהקבוצה בהרכב סופר חסר, הוא נעלם. לא קיים. אכזבה ענקית.

לערוץ הספורט נודע שלפני המשחק הוא ביקש שלא לפתוח בחמישייה, בקשה שתפסה את אנשי מכבי בהלם. "איזה שחקן לא רוצה לעלות בחמישייה? מה זה הדבר הזה?", שאלו במכבי. אין עוררין על הכישרון של לנדסברג ואף אחד לא ייקח לו את תרומתו עד כה, אבל השבועות האחרונים, בתוספת התקרית המוזרה, מרחיקים אותו מלהיכלל בסגל הקבוצה בעונה הבאה.

גם עם גל מקל יש מספר בעיות. לא מעט שחקנים פשוט לא רוצים לשחק איתו. בזמנו, מי שהוביל את הקו נגדו היה סוני ווימס, שרב עם מקל, ירד עליו ודי אימלל אותו. ווימס עזב, מקל קיבל צ'אנס והמצב השתפר, אבל עדיין יש שחקנים שלא אוהבים לשחק עם הרכז ואומרים שהוא לא מצליח להזיז נכון את הקבוצה ולהניע מהלכים בתזמון הנכון. אכזבה קיימת גם מדווין סמית', שלא תפס מנהיגות כפי שהיה מצופה ממנו.

הדפס