ג'ון דיברתולומאו: "התחלנו את הדרך לזכייה באליפות"

במכבי תל אביב מרוצים אחרי ה-79:93 על עירוני נהריה והזכייה בגביע ווינר, הגארד נבחר למצטיין של הטורניר: "מגיעים לעונה במומנטום טוב". קול וקיין צפויים לשחק מול אילת

ניר קפלן
ניר קפלן  06.10.17 - 07:45
תחילת כתבה

בבוקר שלאחר הניצחון 79:93 על עירוני נהריה והזכייה בגביע ווינר, במכבי ת"א החלו כבר להסתכל קדימה. בשבוע הבא תפתח הקבוצה את הופעותיה בליגה, כשתצא למשחק חוץ באילת ביום שני, וביורוליג, כשתצא למשחק חוץ בבאמברג בחמישי. מירב המאמצים יוקדשו להכשרת שלושת הרכזים שנעדרו בשבוע האחרון, נוריס קול, פייר ג'קסון ודיאנדרה קיין.

עפ"י גורמים במכבי ת"א, בעוד ג'קסון עדיין סובל מכאבים בצווארו וטרם חזר לאימונים מלאים, קול וקיין, שכבר חזרו להתאמן עם הקבוצה, יוכלו ככל הנראה לקחת חלק כבר במשחק באילת. את קול, שהחלים מוקדם מהצפוי מהפציעה בכתפו, הייתה מחשבה לשתף כבר אמש, אך בסופו של דבר הוחלט שלא לסכנו. מחשבה דומה לגבי קיין, שהצהובים הודיעו עוד בשבוע שעבר על חבלה שספג בברכו, הובילה להחלטה כלל לא להלבישו.

בקרב הצוות המקצועי הייתה שביעות רצון מיכולתו של ג'ון דיברתולומאו, לאחר שנכנס לנעלי הפצועים כרכז ועשה עבודה טובה בשני צדי המגרש. הגארד בן ה-26 אף נבחר למצטיין הטורניר. "זה נהדר, קודם כל כי אנחנו רוצים לנצח כל משחק", אמר דיברתולומאו לאתר ערוץ הספורט. "כמובן שמבחינתנו עדיין מדובר בתקופת ההכנה, אבל זה חלק מלהיות קבוצה תחרותית. זה גם היה טוב מבחינת המומנטום שאנחנו נכנסים איתו אל תוך העונה. זו רק ההתחלה ועכשיו אנחנו מתחילים את הדרך לזכייה באליפות".

על עבודת ההגנה הנהדרת שעשה אמש על קורי וובסטר מנהריה אמר: "ראיתי לפי הסקאוטינג של שני המשחקים שלהם שהוא מנהל את המשחק עבורם, כך שהוא שחקן מפתח, מה שהפך אותו למטרה הגנתית מבחינתנו. עשיתי מה שיכולתי כדי לעזור לקבוצה לנצח, אבל זה לא רק אני, הייתה כאן הגנה קבוצתית".

על האווירה אמש בגמר אמר דיברתולומאו: "היה נהדר כאן, האוהדים שלנו בכושר כאילו זה אמצע העונה, למרות שהיא עדיין לא באמת התחילה. זה כיף לראות וזה מרים אותנו ברגעים קשים במשחק".

הדפס