מקניל נחת בישראל: "מגיע נחוש להתחבר מהר"

הרכש של הפועל ייכלל בסגל לחולון, אך לא ברור אם ישותף

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  06.10.17 - 21:00
תחילת כתבה

הרכש נחת: אחרי שחתם במהלך השבוע, ג'רל מקניל נחת הערב (שישי) בישראל ויערוך מחר את אימון הבכורה שלו. האמריקני ייכלל בסגל במפגש מול הפועל חולון, אך יקבל דקות אך ורק אם יימצא בכושר. "דיברתי עם חברים ששיחקו כאן", הוא סיפר בנתב"ג, "סיפרו לי על ישראל והמועדון ואני מגיע נחוש לעבוד קשה ולהתחבר מהר לחברים החדשים שלי בקבוצה".

מקניל הוא הזר הרביעי שהוחתם בהפועל ת"א אחרי ג'ף אלן, טיווין מקי ומאט הווארד. בעונת 2015/16 שיחק מקניל באריס סלוניקי, והיה שותף לעליית הקבוצה לשלב השני ביורוקאפ. במהלך 16 הופעותיו במפעל, הציג יכולת מרשימה והעמיד ממוצעים של יותר מ-14 נקודות למשחק (37% מחוץ לקשת), יחד עם ארבעה כדורים חוזרים וכ-2.5 אסיסטים למשחק.

בחודש דצמבר 2016 הוא חתם בבאמברג, סייע לה לזכות בדאבל והופיע 15 פעמים ביורוליג. מקניל היה מלך הסלים ביוון (לשחקנים ששיחקו בליגה עונה שלמה), נבחר לחמישיית ליגת הפיתוח בשנת 2013 ובשנתיים לאחר מכן זכה בתואר "השחקן המשפיע", המוענק לשחקנים שהגיעו במהלך השנה ושינו את הישגי קבוצתם.

במהלך הקריירה עבר מקניל למשך תקופה קצרה בפיניקס סאנס, וכן במספר קבוצות בליגת הפיתוח האמריקנית, כמו גם במונטגראנו, ששיחקה אז בליגה האיטלקית הראשונה, ובמונס מהליגה הבלגית.

הדפס