"האדם מגדיר את העבודה שלו. בשבילי אני המנצח"

איך פול דילייני צנח מפסגת הכדורסל הישראלי לעסק לשטיפת רכבים בארץ? סיפורו של הגארד שמרגיש אחד משלנו ("ישראל זו המדינה היחידה שאני רוצה לחיות בה") ואף פעם לא מוריד את החיוך: "ארוויח הכל בכוחות עצמי". צפו בכתבה המצמררת. מתוך: 'חמישיות'

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.06.18 - 15:29
תחילת כתבה

על הסיפור המטורף של פול דילייני קשה להתחרות. מי ששיחק כדורסל כגארד ונחשב רק עד לפני שנה לאחד הזרים המוערכים בליגת העל, מצא עצמו בלי קבוצה והפך, תאמינו או לא, לשוטף מכוניות כאן בישראל.

"זו לא עבודה רעה, פשוט צריך סוג מסויים של אדם שירצה לעשות את זה. אני לא חושב שהעבודה מגדירה את האדם, האדם הוא שמגדיר את העבודה", אמר דילייני בן ה-31, ששיחק בארץ בהפועל חולון (איתה גם העפיל לפלייאוף בעונה שעברה), עירוני נהריה, גבעת שמואל, מכבי קרית גת ומכבי ראשון לציון, הקבוצה האחרונה בה שיחק אבל שוחרר אחרי שחתם לחודש בלבד.

דילייני, שגם רשם הופעה באולסטאר הישראלי, שיתף על מה שעובר עליו ביום-יום: "אני עובד בכל בוקר מ-7:30 עד 17:30. אם זה לשטוף או לנקות, אני פשוט מנסה לתת מאה אחוז. כמו שעשיתי על המגרש וכמו שאני עושה בכל דבר בחיים". והאם אנשים מזהים אותו? "ממש לא. בכנות, לא נראה לי שאף אחד מסתכל עליי בצורה הזו".

למי שהספיק לשכוח, פול דילייני התחתן עם אישה ישראלית, עימה הוא חי בימים אלה. האמריקני מקפיד לקרוא בתורה, עורך בשכל שבוע קידוש ומרגיש יהודי לכל דבר, גם אם נולד כנוצרי. "כשהייתי צעיר בנהריה חוויתי את דרך החיים הזאת ופשוט אהבתי אותה", הוא מספר, "רציתי להפוך ליהודי ולהרגיש אחד כזה".

את דילייני ליווינו עד למשחקה של הפועל חולון מול הפועל אילת. הקהל הסגול זכר את תקופתו של דילייני במועדון ונתן לו הרבה אהבה בהגעתו לאולם, והוא מבחינתו נראה נרגש. הגארד עדיין לא ויתר על הקריירה שלו. הוא מקווה לקבל אזרחות, שתאפשר לו להשתלב בצורה נוחה יותר בקבוצות ליגת העל, אך בינתיים שומר על גישה חיובית. 

"גדלתי בלי שאף אחד ייתן לי משהו במתנה. אני לא מצפה לזה. אני לא מצפה שאף אחד יעניק לי אזרחות במתנה", הוא מספר, "אני לא מצפה שאף יעניק לי קבוצה. אני ארוויח את זה בכוחות עצמי. מה שבטוח, ישראל המדינה שאני רוצה לחיות בה. לא משנה איפה אהיה ובאיזו קבוצה אשחק, בשבילי אני המנצח".

הדפס