כספי: כשאפרוש מנבחרת ישראל, אפרוש גם מכדורסל

בזמן שגולדן סטייט חגגה אליפות, האקס התארח באולפן "חמישיות" וסיפר על התחושות ("ההרגשה לקבל את הטבעת תהיה חמוצה-מתוקה"), הסיבות שהובילו לפרידה ממנו ("עד הפציעה, דברים הלכו טוב") והאם יש סיכוי שיחזור לארץ? "ישראל? כסף הוא לא השיקול"

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.06.18 - 07:11
תחילת כתבה

עומרי כספי סיים עונה יחסית מוצלחת באופן מאכזב לא פחות. אחרי שנחתך ברגע האחרון לפני הפלייאוף מהסגל של גולדן סטייט, שזכתה בלעדיו באליפות שלישית בארבע השנים האחרונות, חזר הפורוורד הישראלי לארץ, ואתמול (שלישי) הוא התארח באולפן "חמישיות" וסיפר על העונה שעברה עליו ועל תוכניות העתיד.

כספי פתח בלספר על מצבו הבריאותי: "אני מרגיש טוב, עברו שלושה חודשים מהפציעה. התחלתי להתאמן באמצע חודש מאי. אני לא דוחף בקצב משחק, אבל בסך הכל עושה הכל, אין לי בעיות. קבלת הטבעת? זה יהיה קצת חמוץ-מתוק. אתה עובר 80 משחקים בשביל להגיע למטרה הזאת. לקבל הודעה יומיים-שלושה לפני, ממש נקטע החלום. אני שמח בשבילם ושמח להיות חלק מהקבוצה הזאת. דיברתי במיוחד עם דריימונד גרין, הוא אמר שהוא רוצה להביא לי את הטבעת כסגירת מעגל. הוא קרא לי אלוף. זה לא מרגיש ככה, אבל עדיין משמח".

מבחינה מקצועית הייתה ירידה במספרים שלך, הפסקת לזרוק.
"אין ספק שאני צריך לזרוק יותר שלשות, בעונה הבאה אני חייב להחזיר בגדול. דיברתי עם סטיב קר על זה, והוא אמר לי דווקא שזה לא נכון, הוא אמר שאני צריך לשחק כמו שאני משחק. היו לי מספרים מהטובים בקריירה שלי, דברים הלכו טוב, לא רציתי שינוי. אבל זה נכון שלפעמים כשאתה משחק עם דוראנט, והוא משחק בהיי פיק אנד רול, אז רוב הנקודות מהפינה לא מגיעות. זה היה חסר".

איך זה לעבוד עם קר?
"זה מיוחד, הוא פסיכולוג גדול ובן אדם מדהים. מאד מכבדים אותו, ובצדק. בעיות עם שחקנים? הוא ניסה לרענן את המערכת ולהכניס אנרגיות והתלהבות. זה לא הצליח כל כך, כולם לא היו מספיק אנרגתיים. אבל בתור מאמן עם אישיות מדהימה, זאת הייתה חוויה בלתי רגילה לשחק בשבילו. הוא בעל הבית שמבין שהקבוצה היא של השחקנים, והוא אומר את זה. הוא אומר 'זו קבוצה שלכם, תקחו עליה פיקוד', וזה עובד".

זה היה שונה הפעם לשחק עם אולסטארים? או שאתה כבר רגיל לזה?
"זו הרגשה כיפית, חלום שהתגשם. אתה זוכה ללמוד מהם ולהבין איך מתנהלים לפני משחק. האווירה הייתה מדהימה איתם. חוץ מזה המערכת מבינה שזו עונה ארוכה, גם הצוות הרפואי. כולם מבינים את המקום שלהם. כיף לשחק איתם. כששחקנים כמו דריימונד מחפשים אותך, ואתה מסיים עם 4 נקודות אתה עדיין מבסוט. מעבר לזה הם שחקנים מצוינים, זה משמעותי בליגה עם הכוח ההתקפי הזה".

לא זומנת לנבחרת, זה קשור לרצון שלך להשיג חוזה טוב בעונה הבאה?
"פחות חשבתי על עניין של חוזה. שוק השחקנים ב-NBA נפתח ב-1 ביולי. אם זה חס וחלילה קורה במשחק של הנבחרת, פציעה קטנה יכולה לגמור לי את העונה הבאה. זו החלטה לא פשוטה. רציתי להמשיך לשחק בנבחרת. כבר אמרתי בעבר שביום שאפרוש מהנבחרת זה יהיה היום שאפרוש מכדורסל. יש לי עניינים עם המשפחה, ונאלצתי לקבל החלטה לא פשוטה".

מה קורה בקיץ הקרוב? לאיפה תלך?
"שאלה טובה, אני צריך לחשוב על זה לעומק. עקרונית אני רוצה להיות במצב שאני מתחרה על אליפות או פלייאוף, בקבוצה חזקה במערב או במזרח, לא משנה".

היית חוזר לליגה הישראלית עבור 3 מיליון?
"לא חושב, אבל זה לא עניין כספי בשבילי".

הדפס