"הייתי אדיש ומקובע. עדיין קשה לי שהלפרין לא שיחק"

אחרי ההפסד לחולון, עודד קטש התארח באולפן "חמישיות" וסיכם את העונה המאכזבת של הפועל ירושלים: "הייתי מוגבל ביכולת להניח את יסודות הפילוסופיה שלי"; "גאה שהצלחנו להגיע לחצי הגמר עם תחושה שאנחנו פייבוריטים"; "2 מ-5 הזרים לא ימשיכו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.06.18 - 09:55
תחילת כתבה

עונה שנפתחה עם הרבה ציפיות הסתיימה שלשום בידיים ריקות. הפועל ירושלים לא הצליחה להגן על תואר האליפות והפסידה 80:76 להפועל חולון בחצי גמר הפיינל פור. האלופה היוצאת רדפה אחרי מחזיקת הגביע לאורך רוב המשחק ולמעט מהפך קצרצר בדקות האחרונות, התקשתה לעמוד בקצב. המאמן עודד קטש הגיע אמש (שלישי) לאולפן "חמישיות" כדי לסכם את העונה, יחד עם עזיבתו של הבעלים אורי אלון.

"לא חושב שהייתי צריך לקבל הודעה מוקדמת", אמר קטש על אלון, "ידעתי מעט לפני שפורסם. הרגשנו במשך חודשיים שלושה היה סיכוי שזה יקרה, לכן לא אגיד שזו הייתה הפתעה גמורה אבל עדיין הייתה הפתעה. תרומתו ברורה וידועה מה שעשה חסר תקדים בהיסטוריה של הפועל ירושלים השאיר יסודות שחלק מהם זה חומסקי וגיא הראל שאני מאוד אוהב לעבוד איתם".

המאמן מבכה על הטעויות שלו מול חולון: "תחושה אופיינית של מאמנים, כנראה הייתי אדיש ומקובע וטעיתי. היינו רחוקים שתי קליעות עונשין ואם היו קולעים אותם ניהלתי את המשחק בגאוניות. אין משחק שהפסדתי בחיי שאני לא חושב שהייתי יכול משהו אחרת. זה קורה גם בניצחונות אגב, ולא תמיד משחקים שניצחת ניהלת יותר טוב מאלו שהפסדת. תמיד יש מחשבות שיכולנו לעשות את הדברים אחרת. מקצועית - בכדורסל דברים שאפשר למזער בהם בטעויות הצלחנו להביא את המשחק על יכולת אישית ע"י סגירה של ניהול משחק של תמיר בלאט".

קטש הפתיע כשלא שיתף את קיילין לוקאס ויותם הלפרין ולו לדקה: "אני חושב שקיילין הנפגע המרכזי מהפציעה של יוגב, הוא לא רכז והיו הרבה ציפיות ממנו. היה קשה לשמור אותו חיובי ואני חושב שהשבר הגדול קרה במשחק 4 מול גלבוע, מנטלית לא הרגשתי אותו טוב, הרגשתי מעט פחות ביטחון איתו. לא תכננתי שיותם לא יקבל דקות וזה משהו שלקחתי אותו הביתה. הלכתי הביתה והרגשתי מאוד קשה שיותם לא שיחק. עוד לא השלמתי עם זה אני מחכה שיתקרר קצת. מקצועית יש רגע שהרגשתי שמופעל יותר מידי לחץ על יוגב. החלטתי להשתמש בו בחצי השני בעקבות בעיית עבירות והרעב לרכז היה גדול. הייתי חייב להישאר נאמן לתחושות שלי כמאמן, אך באמת הרגשתי שאת יותם כן הייתי צריך לנסות ברגעים מסוימים".

על ההופעה הפושרת של טרנס קינזי וג'רום דייסון, שבדקות האחרונות כמעט והוביל קאמבק אבל נעלם ברוב המשחק, אמר המאמן: "במהלך העונה התמודדנו עם הרבה בעיות ביניהן גם מנטליות. נכון שדייסון או קינזי לא נכנסו למשחק כמו שרצינו. אני לא חושב שהיה נכון לוותר על שחקנים דומיננטיים שכאלו שהיו אחראיים להרבה הצלחות שלנו. דייסון הוכיח בהרבה משחקים שהוא יכול לחזור לעצמו. אני חושב שההתעקשות על דייסון די השתלמה בסוף, והביא אותנו לסיכוי אמיתי להצליח".

קטש התייחס לריצ'רד האוול, שהתאכזב מאוד מההפסד: "ריצ'י לקח מאוד קשה את המשחק, איפשהו לקח את זה על עצמו והרגיש שיכול היה להכריע את המשחק. זה בסדר, זה יכול להיות. הוא הרבה יותר רגיש ממה שאנשים חושבים הוא מחויב יותר ממה שנראה. הוא רצה מאוד והיה עייף. שתי החטאות מהקו ועצם עניין שכזה יכול להוציא אותך מעט מפוקוס. אני חושב שריצ'י נתן סדרת פלייאוף טובה מאוד והיה דומיננטי והרגשתי שצריך ללכת עם השחקנים שהביאו אותנו לאן שהגענו וזה לא משהו שניתן להמעיט בערכו".

על הגעתו לירושלים באמצע העונה, והקשיים שהתלוו לכך, אמר קטש: "הייתי מוגבל ביכולת שלי להניח את יסודות הפילוסופיה של הכדורסל שלי. אני חושב שחצי השנה הזו הייתה משמעותית מאוד. עברנו המון פציעות, למדתי המון השנה ואני מאוד גאה בדרך שעשינו. אני לא רוצה לדבר על מה שהיה לפני. אני גאה במערכת שהצלחנו להגיע לחצי הגמר עם תחושה אפילו שאנחנו פייבוריטיים. הצלחנו לייצב לשמור אצת הקבוצה עם כל המגבלות ולתת לנו סיכוי אמיתי לזכות. היה אפשר יותר ויכול היה להיות יותר גרוע. על זה אני גאה".

לסיכום, התייחס המאמן לבניית הקבוצה לעונה הבאה: "לא יהיה שחקן שיהיה שם בלי שארצה שיהיה, אבל מן הסתם, כמו שאני אוהב במקומות אחרים, החלטות גם מתקבלות ביחד. האוול זה עניין תקציבי בטח בנסיבות שקרו, אנחנו נבדוק את האפשרות הזו. לגבי הזרים פחות בא לי להיכנס לשמות. יש שני זרים מהחמישה שמרגיש שזה לא יוכל להמשיך. רוברטס עם בעיות רפואיות ואנו לא יודעים לאן זה ילך יש לו בעיה בברכיים - אחד השחקנים החמודים שאימנתי, אם יש לו ברכיים בריאות הוא שחקן מפלצתי".

הדפס