אום אל פאחם מאיימת: "אם לא יהיה קהל, לא נופיע מול בית"ר"

בקבוצה כועסים על הבקשה של בית"ר: "אוהדים קנו כבר כרטיסים ואורגנו הסעות. בושה, זו לא החלטת משטרה בכלל". במועדון פנו בדרישה להיות נוכחים בדיון בו תתקבל ההחלטה, וההתאחדות נענתה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.01.13 - 17:52
טדי יהיה ריק? (קובי אליהו, וואלה)
טדי יהיה ריק? (קובי אליהו, וואלה)
תחילת כתבההפצצה שהטיל איציק קורנפיין בפגישה עם יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, לא משפיעה רק על בית"ר ירושלים אלא גם על היריבה מחר (שלישי) בגביע, מכבי אום אל פאחם. מיד אחרי הפגישה בין לוזון לקורנפיין שמעו בקבוצה כי הירושלמים ביקשו לערוך את המשחק ללא קהל ולא ממש אהבו את זה.

הקבוצה מהליגה הלאומית שלחה איום ברור. "אם יוחלט לקיים את המשחק ללא קהל אז אין לו ערך ספורטיבי ונשקול שלא להופיע", הודיע המועדון. "אי אפשר לשחק כדורגל בלי קהל". כידוע, אחת הסיבות אשר בגינן אום אל פאחם לא מעוניינת לקיים מפגש ללא קהל היא העובדה שבמשחקי הגביע ההכנסות מתחלקות באופן שווה בין הקבוצות".

"מכרנו 1,500 כרטיסים, 80 אלף ש"ח", אמרו באום אל פאחם, "אמורים להיות 20 אוטובוסים, שעלו לנו 60 אלף ש"ח ואנשים ביטלו את יום העבודה שלהם, זו שערוריה. לא מדובר בהחלטה של המשטרה, אז כיצד הם מבקשים לקיים את זה בלי קהל, בלי להודיע לנו. אנחנו דורשים מההתאחדות לערוך את המשחק עם קהל".

בנוסף, מכתב רשמי בנושא נשלח להתאחדות לכדורגל, ובו דרישה שנציגי הקבוצה יהיו נוכחים בדיון אשר יקבע האם יתקיים משחק ללא קהל. "מדוע אוהדינו צריכים להיענש בגלל עבירות של אוהדי בית"ר?", נכתב בהודעה. "אנחנו רוצים להיות נוכחים בדיון שבו תיקבע הביתיות". ההתאחדות לא היססה ונענתה לבקשה לכלול את אנשי אום אל פאחם בדיון.

כאמור, מוקדם יותר ראשי ההתאחדות ביקשו מהנהלת הקבוצה, שלא לרדת מכר הדשא אם ישמעו קריאות נגד מוחמד, אבל במועדון לא ענו בחיוב על כך. "מבטיח שאם תהיה קריאה נגד מוחמד", אמר מוקדם יותר מנכ"ל הקבוצה, איהב מחמיד, "נרד מהמגרש. לוזון לא יגרום לנו לשנות את זה. אנחנו לא הולכים למלחמה, נפסיד או ננצח בכבוד".

"לא איכפת לנו מהפוליטיקאים ומה שהם מנסים לעשות מהמשחק הזה. אנחנו נבוא עם פרחים ונביא אותם לאוהדים של בית"ר. מקווה שהם יכבדו אותנו גם".

הדפס