בתום פנדלים: קטמון עלתה לסיבוב ח' בגביע

צפו בדרמת הענק: 2:2 ב-120 דק' ו-7:8 על הפועל רובי שפירא

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.12.17 - 21:56
תחילת כתבה

כמה שאנחנו אוהבים את גביע המדינה. שתי קבוצות אוהדים מרגשות, שערים נהדרים, שוויון דרמטי בדקה ה-121 ומותחן ענק בדו קרב הפנדלים היו מנת חלקנו במשחק האדיר הערב (רביעי) בין הפועל רובי שפירא חיפה להפועל קטמון. לאחר 2:2 בסיום ההארכה, זה נגמר ב-7:8 עבור הירושלמים, שעלו לסיבוב ח' בצורה הכי משמחת שיש.

במשך 120 דקות קשה היה להבחין בהבדלים בין הקבוצות, שהגיעו מצמרת הליגה הלאומית ופסגת ליגה א' צפון. השתיים הגיעו למגרש בנשר במטרה, אולי, להפוך לסינדרלה של העונה, וסיפקו מצבים רבים וקצב נפלא בפתיחה.

למרות פתיחה טובה של רובי, דווקא הירושלמים עלו ליתרון בדקה ה-20, כשג'ורג' אקפביו ניצל טעות קשה בהגנת החיפאים וכבש. האדומים-שחורים ממש לא התכוונו לוותר לעיני הקהל הביתי ואיזנו בזכות שער נהדר של שלומי בן עשור עוד לפני המחצית (32).

השתיים לא הצליחו להכריע לפני השריקה להארכה ונכנסו ל-30 דקות נוספות, בהן קטמון הוכיחה עליונות וכושר משחק טוב יותר. ירואן טסלר חשב שהוא מעניק לאורחת את הכרטיס לסיבוב הבא עם שער נהדר בדקה ה-98, אבל בדקה ה-121 היה זה אלון בוזורגי שהשווה מקרוב וחגג עם מסיכת הספיידרמן שלו.

כשחשבנו שלא נזכה לדרמה גדולה יותר, הגיעו בעיטות ההכרעה מ-11 מטרים והוכיחו אחרת. לאחר שתי החמצות של רובי (דניאל ברק ועאהד עזאם), לקטמון היו שתי הזדמנויות לסיים את המותחן אבל מחמוד עוויסאת ואבירם ברוכיאן לא עמדו בלחץ.

הדו קרב המרתק נמשך ובבעיטה העשירית, איימן עלי בעט החוצה והעניק לקטמון עוד צ'אנס לעלות. השוער אבירם זיאת, שהחליף את ברק לוי בשל פציעה במחצית הראשונה, לקח את האחריות ועם כל הלב שלח את הירושלמים לסיבוב ח'. וכמה כיף לאוהדים.

מהלך המשחק:
המארחת פתחה מצוין וכמעט עלתה ליתרון אחרי 40 שניות, כאשר בן עשור נותר מול ברק לוי אבל השוער הציל. קטמון הגיבה בדקה ה-9. עוויסאת קיבל את הכדור ברחבה והכניע את זיסקינד, אך המשקוף מנע מהירושלמים את היתרון. שער! 0:1 לקטמון! איזו טעות קשה בהגנה. זיסקינד מסר לאוחיון, שתחת לחץ ניסה להחזיר לשוער. אקפביו ניצל מסירה רעה של השחקן, עבר את זיסקינד וגלגל לרשת החשופה (20).

המארחת ניסתה לחזור. דיאב בעט כדור חזק מחוץ לרחבה, אבל פספס את המסגרת במעט (30). שער! רובי שפירא משווה ל-1:1! עזאם מצא את בן עשור ברחבה, החלוץ הכין לעצמו ושלח בעיטה מושלמת לפינה הרחוקה (32). איזו החמצה! עזאם נשלח לאחד על אחד מול השוער המחליף אבירם זיאת, אך הקשר התנהל באיטיות והחמיץ ברשלנות (50).

כמעט 1:2 לרובי! כדור קרן הגיע לקובלסקי, שנגח מקרוב ומצא רק את הקורה (67). שוב המארחת מסוכנת. מלסה נשלח לרחבה ובעט חזק ברגל שמאל, אבל זיאת הציל (83). קטמון קרובה להכרעה! ממן העביר רוחב, יצחק בעט בנגיעה אבל פגש רק את המשקוף (86). שוב האורחת. ברוכיאן ניסה את כוחו בבעיטה מחוץ לרחבה, אבל זיסקינד הדף לקרן (88).

90 הדקות הסתיימו ב-1:1, אנחנו נכנסנו להארכה:
שער! 1:2 לקטמון! האורחת הייתה טובה יותר בהארכה ובאה על שכרה. ברוכיאן הרים כדור מדויק לרחבה וטסלר המשיך בנגיעה נהדרת לרשת (98). שער! רובי משווה ל-2:2! וואו, וואו, וואו! בדקה ה-121, זיאת לא הצליח לקלוט את כדור הקרן, בוזורגי ניצל זאת ודחק לרשת ושלח את הקבוצות לפנדלים!

הפועל רובי שפירא: חיים זיסקינד; איימן עלי, אמרי קובלסקי, אור הרשקוביץ, גדי מלסה (אלי כהן ג'וניור 97'); יוני אוחיון, נתן נודלמן, עאהד עזאם, סעיד דיאב (ראזי מנסור 101'); שלומי בן עשור (דניאל ברק 78'), אלון בוזורגי.

הפועל קטמון ירושלים: ברק לוי (אבירם זיאת 45'); לירן ז'אן, אורי פסו, ירואן טסלר, הראל שלום (אבירם ברוכיאן 54'); אווקה אשטה (רן יצחק 74'), אילן רנקביץ', ניסן דנון; מחמוד עוויסאת, מיקו ממן, ג'ורג' אקפביו. 

הדפס