מליקסון: "החלטתי שלא לשחק באף נבחרת"

אחרי שכבר הודיע שילבש את מדי נבחרת פולין, קשר ויסלה הפתיע ולקח צעד אחורה: "ההחלטה לא נובעת מפחד או חרטה. אני גם מבין שלא אוכל לחזור כרגע לנבחרת ישראל". פרננדס דווקא צפוי לזמן ביום ראשון את מליקסון לקראת מלטה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.09.11 - 12:23
לא פה ולא שם. מליקסון (gettyimages)
לא פה ולא שם. מליקסון (gettyimages)
תחילת כתבה

הביקורת הקשה שספג או סתם הרהורי חרטה? מאור מליקסון הפתיע היום (חמישי) כשהודיע שהחליט בסופו של דבר לא לשחק בנבחרת פולין, אך גם לא בנבחרת ישראל, אחרי שכבר הצהיר אתמול כי הוא מתכוון לממש את אזרוחות האירופית וללבוש את המדים האדומים של פולין.

"החלטתי לא לשחק באף נבחרת, לא בישראל ולא בפולין", אמר, "ההחלטה לא נובעת מפחד או מחרטה אלא בגלל ההרגשה הפנימית שלי. ביומיים של טירוף לא ממש התייחסתי לכל המבקרים והמקטרגים, אלא לאנשים כמו ניר קלינגר ואלונה ברקת, וגם ללב שגבר על ההחלטה שנעשתה עם הראש".

"זה לא הוגן כלפי נבחרת פולין והאנשים פה שאני אשחק אצלם, כשלמעשה אני לא אהיה במאה אחוז שם. זה גם לא הוגן שאחזור לנבחרת ישראל כרגע אחרי כל מה שהיה, ואני מקבל את הדין הזה עליי ומבין את ההשלכות".

סוכנו של מליקסון, דודו דהאן, אמר היום: "מאור התייעץ איתי ודברנו על הכל. זה איבד פרופורציות ולא האמנו שידברו ככה על העניין. הלחץ וכל מה שהיה מסביב הביאו אותו להחלטה הזאת. בכל מדינה אחרת לאף אחד לא היה אכפת מה אומרים עליו, אבל בארץ אנחנו משפחה אחת אם נרצה או לא, ובסוף זה עשה לו לא טוב. יכול להיות שבגלל האופי שלו היה קל לפרננדס להתעלם ממנו", הוסיף דהאן, "מאור כועס על הרבה מאוד אנשים בכדורגל הישראלי, לא פרננדס ולא בנין דיברו איתו. הוא ירד ארבעה קילו בימים האחרונים. כדאי לו ולמשפחה לקחת הפסקה מהעניין הזה. הודעתי לנשיא של ויסלה שזה לא סופי ואין להם מה לצאת בהצהרות".

כנשאל על האפשרות כי השחקן יעבור לליגה בכירה יותר, ענה דהאן: ""צריך לראות איך מעבירים אותו למועדון גדול באירופה. יש מגעים עם קבוצות באנגליה ואיטליה ואני מאמין שהוא ישחק שם. הייתה לנו הצעה ממאיורקה אבל וויסלה לא רצו לשחרר אותו. הם אמרו לי שאם תהיה הצעה טובה בינואר אז ייתכן ויאשרו את זה".

מאור מליקסון מחזיק בדרכון פולני הודות לשורשים שלו במדינה האירופית. העונה הוא הפך לכוכב גדול בוויסלה קרקוב ובליגה הפולנית כולה, ובעקבות ההצלחה נשמעות קולות לזימונו לנבחרת שתארח את יורו 2012 יחד עם אוקראינה.

מליקסון, שנחשב להבטחה גדולה מאז פרץ תודעה בכדורגל הישראלי, נותר תקוע ונדד בין קבוצות עד שעשה את המעבר לאירופה. רבים הרימו גבה על הצרטפותו דווקא לליגה הפולנית אולם ההצלחה היתה כמעט מיידית. בשנה החולפת הוא זומן על ידי לואיס פרננדס לסגל נבחרת ישראל אולם לא קיבל הרבה הזדמנויות ולא שותף באף משחק רשמי, עובדה שמאפשרת לו על פי חוקי פיפ"א לשחק בנבחרת אחרת.

אתמול הוא החליט לקחת את ההצעה הפולנית והסביר: "חיכיתי שנים לצ'אנס בנבחרת ישראל, אבל איפה שנגמר החלום מתחילה המציאות". כאמור, פחות מיממה אחרי ההצהרות הללו שינה מליקסון את דעתו בידיעה שהוא עלול לגזור על עצמו, לפחות בינתיים, היעדרות ממפגשים בינלאומיים כלשהם. אלא שכאן כנראה לא מסתיים הסיפור. לואיס פרננדס יכנס ביום ראשון מסיבת עיתונאים לקראת המשחק מול מלטה. מאמן נבחרת ישראל יפרסם את הסגל שלו ומאור מליקסון צפוי להיכלל ברשימה.

הדפס