עיני ייפגש עם רן בן שמעון, אלישע לוי המועמד המוביל

יו"ר ההתאחדות מעלה הילוך בחיפושים אחרי מאמן לנבחרת, כשהמטרה היא לאייש את התפקיד עוד לפני משחק הידידות מול קרואטיה בחודש מרץ. בלוחין הוצע אך הוא לא יגיע

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.01.16 - 12:07
תחילת כתבה

בווידאו: ההפסד של נבחרת ישראל לבלגיה

שלושה חודשים עברו מאז אלי גוטמן הניח את המפתחות והודיע על סיום עבודתו כמאמן נבחרת ישראל. מאז הנושא לא עמד על סדר יומו של יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, שמתעסק בעיקר בניסיון להבריא את ההתאחדות לכדורגל מהמשבר הכלכלי שעובר על המוסד.

למרות זאת, לאתר ערוץ הספורט נודע שבימים האחרונים הודיע עיני לאנשיו שבחודש הבא הוא מתכוון למנות מאמן, אחרי שיישב בתחילת פברואר עם מספר מועמדים. אנשי כדורגל רבים איתם התייעץ עיני, בינהם יעקב שחר ואלי טביב, טענו שלאלישע לוי מגיע יותר מכולם לקבל את התפקיד הנחשק ומאמן הפועל ב"ש לשעבר הוא המועמד המוביל.

יחד עם לוי, מופיעים ברשימה של עיני גם השמות של רן בן שמעון וגיא לוזון, שהצהיר רק לפני כמה חודשים שהוא חולם להמשיך ולאמן באנגליה. לוי הבהר בראיונות שונים שהוא מכוון לנבחרת וכמוהו גם בן שמעון, שהיה שמח לקבל את ההזדמנות. עיני נוטה להחתים מאמן לארבע שנים, מתוך הסתכלות קדימה ולאור ההגרלה הקשה של בית עם איטליה וספרד, אך טרם החליט סופית.

עיני מבין שבשל המצב הכלכלי של ההתאחדות, מאמן זר כרגע לא עומד על הפרק. מאמן נבחרת אוקראינה בעבר, אולג בלוחין, הוצע, אבל הסכומים אותם דרש אסטרונומים ולא באים בחשבון במסגרת התוכנית להבראת ההתאחדות, אחרי הגרעון העצום שנוצר. "אם היינו עולים ליורו אז היינו מביאים מאמן זר", אמר הבוקר בכיר בהתאחדות.

עיני הקים ועדת איתור לתפקיד המנהל המקצועי של כל הנבחרות הצעירות, כשיו"ר הוועדה, תמיר גילת וחברי הוועדה - חיים רביבו, צביקה רוזן, משה דמאיו, איזי שירצקי, רותם קמר ורונן הרשקו, היו שמחים לראות בתפקיד את ניר לוין, אם האחרון יעזוב את מכבי ת"א ויסכים להתפשר על סכום נמוך מזה שקיבל אצל הצהובים. פגישה בנושא טרם התקיימה ומדובר רק בשם אחד שעלה אצל חברי ועדת האיתור.

בהתאחדות ישנם לא מעט גורמים שחושבים שצריך קודם כל למנות מנהל מקצועי לנבחרות הצעירות ורק לאחר מכן למנות מאמן נבחרת בוגרת, אבל מצד שני מודעים לעובדה שלא ייתכן שמאמן הנבחרת הצעירה, אריק בנאדו, יעמוד על הקווים במשחק הידידות בחוץ מול קרואטיה.

המשחק יהווה את משחק האימון היחיד לפני המשחק הראשון בפתיחת מוקדמות המונדיאל 2018 נגד איטליה. "זה לא רציני, צריך למנות מאמן עד המשחק מול קרואטיה ולתת לו לבנות תוכנית עבודה כמו בכל מקום שמכבד את עצמו. מצד שני, צריך לשלם למאמן חצי שנה משכורת כשאין לו למעשה אף משחק", אמרו בהתאחדות.

הדפס