"לא נבוא להתבטל מול אחת הנבחרות החזקות בעולם"

נבחרת ישראל ערכה מסיבת עיתונאים לקראת המשחק מול ספרד. אלישע לוי התייחס לסוגיית השוער ("עדיין לא החלטתי מי יעמוד בשער"), לשחקנים ותיקים שלא זומנו ("לא פוסל אף אחד, בוחן לפי הכושר הנוכחי"). המאמן מתלבט האם תומר חמד יפתח לצד זהבי

תומר לוי
תומר לוי  20.03.17 - 18:30
תחילת כתבה

נבחרת ישראל ערכה הערב (שני) את מסיבת העיתונאים האחרונה לפני ההמראה לספרד, לקראת המשחק הקשה מול הנבחרת המקומית במסגרת מוקדמות המונדיאל 2018. אלישע לוי התייחס לסוגיית השוער, לגישה איתה יעלו השחקנים על המגרש, לקני סייף ולזימונים של שחקנים ותיקים.

לוי פתח את דברים על היריבה: "מספיק לראות מי נשאר מחוץ לסגל שלהם כדי להבין את גודלה של נבחרת ספרד. אני מקווה שלמרות דרגת הקושי נבוא לספרד בגישה שלנו. נבוא לשחק כדורגל ונרצה לראות נבחרת שתעשה הכל כדי להביא תוצאה טובה, וגם תיראה טוב".

"הכי חשובה היא קודם כל הגישה", המשיך המאמן, "הגישה שלנו שהוכיחה את עצמה עד היום, והיא דוגלת בזה שאנחנו לא מתבטלים בפני אף אחד. אנחנו יודעים שאנחנו משחקים מול אחת הנבחרות, אם לא הטובה בעולם. רוצים לבדוק את עצמנו ולשחק כדורגל חיובי. כשהכדור יהיה אצלנו נראה ליזום ולעשות דברים. זה מבחן טוב עבורנו שלאחריו נקבל אינדיקציה".

על סוגיית השוער: "בכנות, אני עוד לא החלטתי. אני חושב שגורש עד היום עשה עבודה מצויינת, אבל יש לנו 3 שוערים מצויינים. אני אחוש ואבדוק אותם מקרוב ובהתאם לזה אקח את ההחלטה ואני יודע שמי שאבחר, יעשה את העבודה הכי טוב שאפשר".

על המערך איתו הוא מתכוון לעלות: "בכל מערך, בכל מקום שלא הייתי, אני אוהב שיש לנו שחקני התקפה. הגנה זו לא מילת גנאי. כל השחקנים שלנו, כולם, עושים הגנה. זה מה שעשינו עד עכשיו וזה מה שנעשה גם בהמשך. אנחנו תמיד מאמנים, בכל מקום".

על אי זימונים של שחקנים ותיקים, כמו טל בן חיים הבלם: "יש שחקנים, כמו יוסי בניון, אליניב ברדה וטל בן חיים, שהרבה זכויות יש להם בכדורגל שלנו. לא קל לי להושיב אותם בחוץ. אני מכבד את ההחלטה שלהם להמשיך לשחק כדורגל ואני בכל משחק בוחן את האפשרות ועושה את מה שנדרש. הכל פתוח לגבי כל אחד ומצד שני אף אחד לא בטוח. כל זימון אני שוקל לגופו".

על כך שרק 2 נציגים מב"ש זומנו: "זה טבעי שלקבוצות המובילות יש יתרון בסגל הנבחרת, אבל הכדורגל מאוד דינמי. במשחק הקודם לב"ש היו 5-6 נציגים, ולמכי 3-4 ולא שאלו על מכבי חיפה. אני לא בא עם זימונים מהבית. בוזגלו (פצוע) וגורש (מושעה) היו אמורים להיות כאן, ואז היו 4 נציגים מב"ש".

על קני סייף: "הוא היה אמור להיות מוזמן, אבל נפצע. אני כמאמן לעולם לא אזמין מישהו שהוא לא יכול להיות מחוייב במאת האחוזים. היינו אצלו והוא בחור נהדר ושחקן נהדר ואני רוצה להאמין שהוא לא אמר דבר כזה (כשצוטט כשאמר כי הוא מעדיף לשחק בנבחרת ארה"ב)".

כאמור, המאמן עדיין מתלבט מי יעמוד בין הקורות - אופיר מרציאנו או אריאל הרוש. בנוסף, אלישע לוי לא בחר את המערך איתו יעלה. אפשרות אחת היא הצבתו של ערן זהבי כחלוץ בודד, אך קיימת אפשרות נוספת בה תומר חמד יפתח לצידו.

הדפס