ציוני הנבחרת: 5 לאלישע, 6.5 לדוידזאדה

קבהא וקלטינס איכזבו ומי המצטיין? סיכום הערב של ישראל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.10.17 - 23:37
תחילת כתבה

צילום תמונה ראשית: איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל.

כמו כל הקמפיין עד כה, גם הפעם נבחרת ישראל לא הרשימה. החבורה של אלישע לוי אומנם עמדה במבחן התוצאה הערב (שישי) כשגברה 0:1 על ליכטנשטיין, אבל זה היה שוב אחרי תצוגה לא מרשימה.

 שער קטן של איתן טיבי סידר ניצחון קטן על המדורגת 187 בעולם. אז מה ראינו הערב? אופיר דוידזאדה בלט, קבהא לא הורגש וכמה לאלישע לוי? גיליון הציונים.

אריאל הרוש
מהשריקה הראשונה היה ברור שאריאל הרוש יהיה השחקן היחיד בנבחרת שלנו שלא תהיה לו תעסוקה, אבל גם במצבים כאלו נמדד שוער והוא היה מרוכז לאורך כל 90 הדקות. ציון: 6.
 
דוד קלטינס
מתי יגיע המאמן שיבין שקלטינס הוא אולי קשר טוב שיכול להיות גם בלם סביר, אבל מגן ימני הוא לא היה וכנראה שגם לא יהיה. במשחק מול נבחרת שכמעט ולא תוקפת, תפקידו העיקרי של המגן הוא לסייע להתקפה וקלטינס עשה את זה מעט מדי. ציון: 5.
 
טל בן חיים
אנחנו רק יכולים להצטער שבדור הצעיר יותר, אין לנו שחקנים מהסוג הזה. ליכטשנטיין היא לא אינדיקציה כדי לבחון יכולת, אבל אפשר וצריך להעריך את שפת הגוף והמנהיגות. ציון: 6.

איתן טיבי
הבלם שעובר תקופה לא פשוטה במכבי ת"א, יכול לשמוח הערב לא רק על השער שכבש, אלא גם על משחק אחראי ונבון. ציון: 6.
 
אופיר דוידזאדה
בניגוד לקלטינס, דוידזאדה הוא מגן שיודע לעשות גם הגנה וגם התקפה. הכושר הגופני הטוב שלו, הרעב אחרי שלא שיחק בגנט ושיתוף פעולה הישן עם מאור מליקסון באו בדקות רבות ליד ביטוי. ציון: 6.5.

ביברס נאתכו
אם רק כמה מהמסירות הגאוניות שלו הערב היו נכנסות, אז הציון היה הרבה יותר גבוה. זה היה משחק סולידי, שקט וחכם של נאתכו, שגם איים על השער. מצד שני, הוא יזכור שבהופעתו ה-48 בנבחרת לא היה מולו מתנגד. ציון: 6.
 
מרוואן קבהא
דווקא מקבהא ציפינו לקצת יותר. לא הביא מספיק אנרגיות ולא סייע להתקפה כמו שעשה במשחקים קודמים ובעיקר במאריבור. ציון: 5.

ליאור רפאלוב
בחצי הראשון לא הורגש שהוא כמעט ולא משחק בברוז'. אין ספק שאם יגיע בינואר או בקיץ לאחת מקבוצות ליגת העל ויזכה לדקות משמעותיות, הוא יהיה ראוי להמשיך ולפתוח בהרכב הנבחרת. הוחלף בדקה 63. ציון: 5.5.

מאור מליקסון
פתח את המשחק לא מספיק מרוכז, אבל ככל שעברו הדקות ראינו עד כמה מליקסון משמעותי לנבחרת עם מסירות גאוניות וקריאת משחק נהדרת. הוחלף בדקה ה-78. ציון: 6

אלירן עטר
עטר נלחם, רץ, ירד להגנה והשתדל, אבל ראו שהוא לא מספיק חד וחסר דקות בליגה המקומית. חלוץ מכבי ת"א, קצת יותר מרוכז, היה מוסיף לרזומה שלו לפחות עוד שער אחד במדים הלאומיים. עטר נחלש מאוד במחצית השניה והוחלף בדקה ה-70. ציון: 5.5.

תומר חמד
החלוץ הטוב ביותר שיש לכדורגל הישראלי להציע. חמד אמנם החמיץ לא מעט, אבל למשחק ראש ופיזיות כמו שלו אין לנו תחליף. ציון: 6.

אלישע לוי
גם בלי מאמן על הקווים, הנבחרת היתה חייבת לנצח את ליכטשנטיין החלשה. בדקות רבות ראינו שיטה וסגנון מול קבוצה שמצופפת ולולא ההחמצות, התוצאה היתה הרבה יותר גבוהה. העובדה שתירגל הרכב יומיים רצוף גרמה לשקט אצל השחקנים בהכנה למשחק. בסוף המשחק החילופים החלישו את הנבחרת, שהלכה אחורה. ציון: 5.
 
מחליפים:
דן איינבינדר: נכנס בדקה ה-63 במקומו של ליאור רפלאוב. אין ציון
טל בן חיים: נכנס בדקה ה-70 במקומו של אלירן עטר. אין ציון.
יוסי בניון: נכנס בדקה ה-78 במקומו של מאור מליקסון. אין ציון.
הדפס