לוי: "הניצחון מינימלי, אבל נסתפק בו"

מאמן הנבחרת ניסה להישאר מעודד, למרות ה-0:1 הדחוק בליכטנשטיין. איתן טיבי: "איבדנו שליטה בחלקים מסויימים", טל בן חיים הבלם: "התנאים לא אופטימיים, אך לא נשתמש בזה כתירוץ"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.10.17 - 23:59
תחילת כתבה

נבחרת ישראל נאלצה להתמודד עם ביקורת קשה במיוחד במהלך החודש האחרון, מאז ההפסד הכואב למקדוניה בבית ופרשת סרט הקפטן וערן זהבי, ולמרות שגם הערב (שישי) היא הייתה רחוקה מלהרשים, ישראל חזרה לנצח עם 0:1 דחוק וצנוע אצל ליכטנשטיין הקטנה.

חניכיו של אלישע לוי שוב לא הציגו יכולת טובה, גם מול היריבה הכי חלשה בבית, אבל למזלם איתן טיבי הבקיע את שער הבכורה שלו במדים הלאומיים בדקה ה-21, קטע את רצף ארבעת ההפסדים וסידר בסופו של דבר שלוש נקודות לנבחרת, רגע לפני שספרד הגדולה תגיע ביום שני לטדי למשחק הנעילה של קמפיין מוקדמות מונדיאל 2018.

לוי נשאל בסיום על היכולת החלשה של הנבחרת והתגונן: "זה לא עניין של יכולת. אנחנו לוקחים מכאן קודם כל את התוצאה, היא הייתה מינימלית אבל יכולנו לגמור את המשחק עם שלושה או ארבעה שערים. היו לנו עוד כמה מצבים ואני חושב שהגענו למספיק הזדמנויות כדי להפוך את המשחק לקל יותר, אבל החמצנו צ'אנסים טובים להבקיע ולא עשינו את זה".

"ההכנה שלנו הייתה טובה, הפעם נסתפק בניצחון", לוי ניסה להתנחם ב-0:1 הדחוק ונשאל גם על משחק נעילת הקמפיין מול ספרד ביום שני: "המגרש בטדי יהיה מלא ואני מניח שיגיעו הרבה אוהדים כדי לראות את ספרד, אבל אני מקווה שהם יהנו מלצפות בישראל. נעשה הכנה מקסימלית ונגיע מוכנים למשחק".

כובש השער, איתן טיבי, הוסיף: "אני מאוד שמח על שער הבכורה שלי בנבחרת ישראל. שמח שזה עזר לנבחרת לנצח את המשחק, אנחנו עם הפנים למשחק מול ספרד בטדי ומקווה שנשיג תוצאה טובה. אני חושב שגרמנו לכך שהמשחק יהיה פחות טוב, איבדנו את השליטה בחלקים מסויימים ולצערי הרב יכולנו לכבוש עוד שערים, אבל לא עשינו את זה. הדבר הכי חשוב היה לנצח במשחק, זה מה שעשינו ולכן אני מאוד שמח".

"זה היה משחק לא מספיק טוב שלנו", הודה טל בן חיים הבלם. "מזל טוב לאיתן טיבי על השער הראשון בנבחרת, אבל נצטרך להרים את הרמה לקראת ספרד ביום שני. יצרנו מספיק מצבי הבקעה וכמובן שאנחנו חושבים שזה לא מספיק טוב, אנחנו נצטרך להרים את הרמה ולשחק יותר מהר, אבל אפשר לתת מילה טובה לליכטנשטיין. השורה התחתונה היא הניצחון והעובדה שלא ספגנו".

"התנאים הם לא אופטימליים", התייחס בן חיים לכך שהמשחק הבא מול ספרד ייערך בעוד שלושה ימים והנבחרת עצמה תמריא לארץ רק במוצ"ש. "לא נישן כל הלילה ונטוס רק במוצ"ש. אני חושש שזה יפגע בהכנה שלנו, אבל לא נשתמש בזה כתירוץ. מול ספרד נצטרך לתת מאה אחוז ולהגיע מוכנים כי מדובר באחת הנבחרות הכי חזקות בעולם".

גם תומר חמד הגיב אחרי הניצחון ואמר: "אנחנו מאוד שמחים על הניצחון. ידענו שזה לא יהיה קל, ליכטנשטיין נלחמה וזה לא מגרש קל לשחק בו. התוצאה הייתה הכי חשובה מבחינתנו וניצחנו, אנחנו יודעים את החשיבות והקושי מול ספרד אבל מקווים להשיג תוצאה טובה ולסיים את הקמפיין בטעם טוב. אנחנו יודעים שיגיע הרבה קהל ומקווים שכולם ייצאו שמחים".

אופיר דוידזאדה: "אני חושב שהיינו צריכים לגמור את המשחק כבר במחצית הראשונה. בחצי השניה הלכנו אחורה, ברור לנו שמול ספרד זה לא יספיק, אבל מול איצטדיון מלא ועם הדחיפה וההתלהבות של הקהל אני מקווה שנשיג תוצאה טובה, המקום השלישי עדיין בהישג יד וזו המטרה שלנו".

הדפס