חדשות טובות: מונאס דאבור לא סובל מקרע

התבוסה הצורמת 3:0 לצפון אירלנד בהכנה הביאה לביקורות כנגד אנדי הרצוג, שדורש לזמן את הישראלים ליום אימונים פעם בחודש. מסתמן: הפציעות של טוואטחה ודאבור לא חמורות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.09.18 - 14:54
תחילת כתבה

נבחרת ישראל תנחת אחה"צ (רביעי) בישראל אחרי המסע לאלבניה וצפון אירלנד, משחקים שנפתחו ברגל שמאל עבור הצוות האוסטרי עם שני הפסדים וללא שער זכות (1:0 ו-3:0). החדשות הטובות שהתקבלו הן שמונאס דאבור, שנפצע במשחק אתמול, לא סובל מקרע וצפוי להיות כשיר לקראת ההתמודדות הבאה של הכחולים מול סקוטלנד בליגת האומות.

היכולת החלשה אתמול בבלפסט הובילה למסקנה הראשונה של ווילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג והיא הצורך בלעקוב יותר אחרי השחקנים המשחקים בליגת העל ולא רק בהתכנסויות כדי להמשיך לתרגל ולהטמיע את מערך שלושת הבלמים ולאחר מכן יידע אם להמשיך איתו גם במשחקים בחודש הבא מול סקוטלנד ואלבניה בליגת האומות.

הדרישה מצד המנהל הטכני והמאמן תועבר ליו"ר ההתאחדות לכדורגל הזמני, תמיר גילת, שיצא כראש המשלחת, אבל את ההחלטה יקבל היו"ר הבא, ככל הנראה שינו זוארץ, שצפוי להתמנות לתפקיד בתחילת החודש הבא באופן רשמי. מדובר בדרישה לקבל את השחקנים שידרוש המאמן ליום אימון אחד פעם בחודש.

רוטנשטיינר אמר לאנשי הנבחרת כי הסכמה של הקבוצות למהלך תוביל לשינוי מהותי וחשוב לקראת ההמשך, כשהמנהל הטכני מקווה שבעיקר הקבוצות הגדולות יסכימו לשתף פעולה נוכח העובדה כי אף קבוצה ישראלית לא מתחרה כעת במפעל אירופי. השחקנים, אגב, לא אוהבים את שיטת שלושת הבלמים וחושבים שחיזוק מרכז השדה בשחקן נוסף יהיה עדיף על השיטה אותה מנהיג הרצוג כרגע.

הדאגה הגדולה של המאמן האוסטרי היא בנוגע לחוליית ההגנה אחרי ששלושת הבלמים הציגו יכולת רעה, במיוחד אתמול בהפסד 3:0 לצפון אירלנד. בנבחרת דיברו בעיקר על היכולת במחצית השנייה, על הכושר הגופני הנחות משל היריבה שבא לידי ביטוי בצורה בולטת ועל הפאניקה ששידרו כלל השחקנים. המאמן מקווה שלואי טאהא ושיר צדק יחזרו מהפציעות שמנעו מהם להשתתף בצמד המשחקים הפעם ויסייעו לנבחרת במשחקים הקרובים. אריאל הרוש יחזור ויהיה השוער הראשון במקומו של גיא חיימוב.

"לא הוגן לשפוט את הרצוג עכשיו כי הוא בקושי היה עם השחקנים", אמרו בנבחרת. "מצד שני, אתה מצפה לראות טביעת עין, בעיטה לשער במשחק ידידות וכרגע אין. מזל שהמשחק נגמר רק ב-3:0. גם במעט ימים שהיו לו אפשר וצריך לראות נבחרת אחרת וטובה יותר ממה שראינו".

הרצוג משוכנע שהמשחקים הבאים כבר ייראו שונה ובשיחות עם הצוות הפגין ביטחון: "קשה ליצור משהו בכמה ימים. אם תהיה לאנשים סבלנות, ימים טובים יגיעו". הרצוג עבר בין כל השחקנים עם שריקת הסיום, לחץ את ידיהם ואמר להם שהוא לוקח על עצמו את ההפסד כדי לנסות ולהחדיר בהם ביטחון. המאמן לא ייצא לאוסטריה וכבר במשחקי סוף השבוע יגיע למגרשי הליגה. הרצוג סימן את דור פרץ, מונאס דאבור וטאלב טאווטחה, שאם יהיו כשירים יהיו הבאנקרים שלו כרגע, כשגם זהבי מיועד לפתוח אם יחלים.

ואם הזכרנו את טאווטחה, המגן ייבדק אחרי שנפגע בגבו אבל לא נראה שהפציעה תשבית אותו לתקופה ארוכה.

הדפס