כיאל: "אין שקט בחיפה, כל דבר רע יוצא החוצה"

קשר ברייטון התראיין ל-"5 באוויר" וסיפר: "אבל נשארתי פה כדי להגיע לרמות הגבוהות". חיפה בתגובה: "הסגל הנוכחי בקבוצה הוא מהאיכותיים ביותר שיש. האנשים שומרים בקנאות על כל מה שקורה בחדר ההלבשה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.01.17 - 16:12
"הבעיה בחיפה היא לא המאמן". כיאל (Getty)
"הבעיה בחיפה היא לא המאמן". כיאל (Getty)
תחילת כתבה

"אני והפציעות זאת אהבה, אבל זה חלק מהמשחק". כך תיאר בירם כיאל את העונה הלא פשוטה שעוברת עליו. מזה שלושה חודשים, קשר ברייטון מנסה להחלים מפציעה בכדי לחזור ולסייע לקבוצה שלו במאבקי ההעפלה לפרמייר ליג. היום (שני), בראיון ל-"5 באוויר" - תכנית הרדיו של ערוץ הספורט, סיפר כיאל על הפציעה הקשה, על העתיד במועדון מהצ'מפיונשיפ ועל המצב הקשה של מכבי חיפה.

"שברתי את הרגל בסוף ספטמבר", סיפר בירם כיאל שכבש שער כבר במשחק החזרה שלו לפני יומיים והוסיף: "חזרתי להתאמן מוקדם מהצפוי, אך לא התאפשר לי לחזור לשחק". הקשר תיאר את רמת הכדורגל בליגת המשנה: "הליגות הבכירות טובות יותר מהצ'מפיונשיפ, אבל היא ליגה חזקה. האוהדים מזדהים עם המשחק הפיזי ובימים שבהם קונים בפרמייר ליג שחקנים בסכומי עתק, הבריטים מאוד מזדהים עם הליגה הזאת".

"החלום שלי הוא כמובן לשחק בפרמייר ליג", הודה קשר השחפים וסיפר: "חתמתי על חוזה לשנתיים נוספות, אני רוצה לעזור לברייטון להשיג את המטרה. קבוצות דיברו עם הסוכן שלי כי הייתי שחקן חופשי, אבל הלכתי אחרי הלב".

כיאל תיאר את מערכת היחסים עם תומר חמד, אחרי ששניהם כבשו ובישלו זה לזה בניצחון בגביע בשבת האחרונה: "הוא חבר יקר, כשאני בא לשבת על משא ומתן הוא יודע הכל ואנחנו שומרים הכל בינינו. הוא שחקן מאוד משמעותי כאן, כולם רואים את הכח וההשפעה החיובית שיש לו".

קשר נבחרת ישראל סיפר על ההמלצה שקיבל מהמאמן הלאומי אלישע לוי: "הוא היה פה ואמר לנו להישאר כמה שיותר בחו"ל, כי הוא יודע מה קורה בליגת העל. רואים שיש ליגיונרים שעושים עבודה מצוינת כמו אלמוג כהן, ביבראס נאתכו ומונאס דאבור".
כיאל ניצל את ההזמדנות גם בכדי לדבר על מצבה של מכבי חיפה: "יש חוסר שקט במועדון, כל דבר רע יוצא מחדר ההלבשה. יכול להיות שהתחילו עם התהליך מאוחר מדי, הם שחררו את רוני לוי ועכשיו הביאו מאמן שעבד במנצ'סטר יונייטד וגם הוא לא מצליח, אז כנראה שהבעיה היא לא במאמן".

"יום אחד אני רוצה לחזור למכבי חיפה, תמיד אמרתי את זה", הזכיר בוגר מחלקת הנוער של הירוקים והוסיף: "יש לי את החלום הזה, אבל היום אני נמצא בדרך לרמות הגבוהות ואני רוצה לעשות את זה עם ברייטון. טוב לי פה"

ממכבי חיפה נמסר בתגובה לדברי כיאל: "הסגל הנוכחי במכבי חיפה הוא מהאיכותיים ביותר שיש. האנשים שומרים בקנאות על כל מה שקורה בחדר ההלבשה, ו-99 אחוזים מהדברים שקרו בו כלל לא יוצאים החוצה".
הדפס