פיקה: מי ששורק לגומש צריך להישאר בבית

בלם ברצלונה יצא להגנת הקשר שכבש שער בכורה ב-2:4 על ולנסיה. גם: לואיס אנריקה העיר עיתונאי שנרדם במסע"ת

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.03.17 - 08:58
פיקה עם גומש: "מרגיז ששורקים מהפתיחה" (Getty)
פיקה עם גומש: "מרגיז ששורקים מהפתיחה" (Getty)
תחילת כתבה

ברצלונה הזיעה לא מעט אמש (ראשון) בדרך ל-2:4 על ולנסיה בקאמפ נואו וצמצום הפער מריאל מדריד בחזרה ל-2 נקודות. אנחת הרווחה מהניצחון גרמה ללואיס אנריקה להשתעשע קצת במסיבת העיתונאים אחרי המשחק, במהלכה הוא תפס את אחד העיתונאים נרדם.

 המאמן קרא לו "בוקר טוב", וגרם לכל הנוכחים בחדר לפרוץ בצחוק. אחר כך התפנה לואיס אנריקה להתייחס למשחק עצמו, וביטל טענות על בעיות בהגנה, אחרי שאליקים מנגלה כבש מקרן של דני פארחו: "אתה יכול לא לספוג מ-100 קרנות ברצף, ופתאום לספוג שלוש פעמים. הקרדיט על השער כולו של מנגלה".

המאמן מרוצה מהניצחון: "זה היה משחק מהנה לכולנו, עם הזדמנויות לשני הצדדים עד הדקה האחרונה. היה לנו משחק טוב, ולנסיה גרמה לנו לעבוד קשה, אבל הגענו להרבה מצבים ויכולנו לסיים בתוצאה גבוהה יותר. בסופו של דבר, השגנו שלוש נקודות נגד יריבה קשה", וגם מאנדרה גומש, שכבש את שער הבכורה בבארסה מול האקסית ממנה הגיע בקיץ: "אני שמח בשבילו, אין דבר יותר טוב מלקבל תשואות מהאצטדיון שלך.  אני בטוח שהוא ימשיך להיות שחקן חשוב בבארסה בשנים הקרובות".

גם ג'רארד פיקה שיבח את הקשר, והגן עליו מפני ביקורות שמדי פעם הושמעו נגדו: "אנשים ששורקים בוז לפני שמישהו בכלל משחק, שיישארו בבית. זה בלתי נסבל. זה לא עוזר לשחקן או לקבוצה. זה דבר אחד אם המשחק לא טוב, אבל מאוד מרגיזים אותי האנשים ששורקים מהפתיחה".

הבלם התייחס להסתגלות למערך ה-3-4-3: "אנחנו קבוצה מאוד התקפית. בגלל זה אתה לפעמים סובל יותר בחלק האחורי, כי יש יותר שטחים ואנחנו עדיין מתרגלים לזה. להיות שחקן הגנה במועדון הזה זה דבר מיוחד, כי מעטים צריכים לעמוד בסכנות כאלה".

הדפס