אינייסטה האריך חוזה: "לא אהיה טוב יותר במקום אחר"

בברצלונה נושמים לרווחה. הכוכב הספרדי חידש את ההסכם עם הקטאלונים 'לכל החיים': "אשאר פה עד שהגוף והראש יגידו אחרת". על עתידו של מסי: "אנחנו לא יכולים בלעדיו". ברטומאו: "אנדרס הוא מודל לחיקוי. לשחקן יוצא מהכלל כמוהו מגיע חוזה יוצא מהכלל"

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.10.17 - 14:27
תחילת כתבה

ברצלונה הודיעה לפני זמן קצר (שישי) כי האריכה את חוזהו של אנדרס אינייסטה בקאמפ נואו "לכל החיים". בכך הפך הקשר בן ה-33 לשחקן הראשון בתולדות המועדון הקטאלוני שקושר את עתידו לקאמפ נואו לפרק זמן בלתי מוגבל.

"אני מרגיש קצת מוזר לעמוד פה", אמר אינייסטה במסיבת העיתונאים החגיגת לכבוד המאורע, "זה יום מיוחד עבורי. אני הולך להמשיך לעבוד בבית שלי ולהמשיך לחלום על הצלחה ותארים. זה המקום שבו קיבלתי הכל והפכתי לקפטן של המועדון, שעבורי זה כבוד אדיר. אני רוצה להודות לכולם על האפשרות שניתנה לי להאריך את החוזה שלי".

הקשר הוסיף: "תמיד אמרתי מאז שהגעתי לבארסה, שהקשר שלי למועדון הוא חזק. אני אהיה פה עד שהגוף והמוח שלי יאפשרו לי זאת. אני לא אוכל להיות טוב יותר במקום אחר. אני מקווה שנמשיך להצליח גם בשנים הבאות".

"זו הפעם הראשונה שברצלונה מאריכה חוזה לכל החיים", הצהיר הנשיא ג'וזף ברטומאו, "לשחקן יוצא מהכלל מגיע חוזה יוצא מהכלל. הוא היה כאן כל החיים שלנו והגן על החולצה שלנו. הוא סמל של הקבוצה שזכתה בהמון תארים. הוא הביא לקבוצה איזון ואני רואה להודות לו על כך שהוא היה חלק מדור המנצחים של בארסה. אנדרס הוא מודל לחיקוי. הוא לא רק כישרון טהור, הוא מהווה השראה לכולם".

הקשר שזכה באליפות העולם עם ספרד המשיך: "הארכת החוזה הזאת מגיעה אחרי הרבה הקרבה, שנים של ניסיון ורגעים גדולים. אני מאוד גאה שאני יכול להמשיך עוד צעד עם המועדון שלי. זה כיף גדול. אני רוצה להיות פה כי צריכים אותי, ואני מקווה שיצטרכו אותי לעוד הרבה שנים. אני יודע שאני מאוד שמח מאיך שהכל מתקדם ואני רואה את עצמי משחק עוד, אבל אני לא באמת יודע מה יקרה בעוד כמה שנים. הכול יכול להשתנות". 

אינייסטה הגיע לברצלונה בגיל 12 מאלבסטה ומשם הכל היסטוריה. מאז עלה לקבוצה הבוגרת ב-2002, הוא הוביל את הקטאלונים לשמונה אליפויות, חמישה גביעים, שישה סופר קופה, ארבע זכיות בליגת האלופות, שני סופר קאפים אירופים ושלוש זכיות בגביע העולם למועדונים.

הקשר המחונן, שכבש 55 שערים ב-639 הופעות במדים של הבלאוגראנה, לא נסע עם נבחרת ספרד למפגשים עם אלבניה וישראל במוקדמות גביע העולם. זאת בשל פציעה אותה הוא סוחב מהניצחון האחרון בליגה על לאס פלמאס.

יש לציין כי ההסכם עם אינייסטה משחרר הרבה מאוד לחץ אצל ההנהלה שנמצאת תחת לחץ גדול מאז הקיץ האחרון. כרגע, מירב המאמצים מושקעים כעת כדי להסדיר את עניין החוזה של ליאו מסי. כזכור, הפרעוש נמצא בשנה האחרונה לחוזה שלו, ועדיין לא חתם על הסכם חדש, למרות שבארסה כבר הוציאה הודעה שיש סיכום.

בעניינו של מסי, אמר אינייסטה: "מסי זה קודם כל סיטואציה פרטית שלו. אני חושב שדיאלוג זה משהו שצריך לעשות. המועדון רוצה שמסי יישאר והוא בעצמו רוצה להישאר, אז אני מקווה שהסיפור הזה ייגמר בטוב. הוא ייחודי, הוא נחוץ, ואנחנו (בברצלונה) לא יכולים בלעדיו. אני מניח שהמועדון חושב כמוני". 

הדפס