חמאס והחזית העממית נגד רג'וב: "הוביל נסיגה"

הפלגים הקיצוניים תקפו את ההתאחדות ודרשו לכנס את הוועד הפועל

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.05.15 - 13:30
תחילת כתבה

חמאס והחזית העממית קראו לכנס בהקדם את הוועד הפועל של אש"ף כדי לדון בהשעיית הדרישה להשעות את ישראל מפעילות במסגרת פיפ"א. את מרבית האש המילולית סופג נשיא ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב, שנתפס בעיני הפלגים הקיצוניים כאחראי למחדל הקמפיין שהוביל בעצמו.

"יש לדרוש דין וחשבון מהאחראים למשיכת ההצעה. אנחנו רואים בהתאחדות הפלסטינית לכדורגל אחראית לנסיגת הבקשה הפלסטינית לקונגרס פיפ"א להשעות את חברותה של היישות הציונית", נכתב בהודעה שפורסמה על ידי החזית העממית, כאשר האצבע המאשימה הופנתה לעברו של רג'וב.

דובר חמאס חוסאם בדראן פירסם הודעה לתקשורת בה נכתב כי המהלך היה בניגוד לרצון העם הפלסטיני, והדגיש: "לאחר הנסיגה בזירת הספורט, איך יכולים האנשים שלנו לסמוך על הבטחות של השלטון לפעול נגד הכיבוש בבתי הדין הבין-לאומיים או על האיום החוזר והנשנה להפסיק את התיאום הבטחוני".

ב"אל ערביה" נכתב כי רג'וב החליט לסגת מהדרישה להשעות את ישראל לאחר שהופעל עליו לחץ כבד מצד דמויות מרכזיות מאירופה, אפריקה וגם מהעולם הערבי. נציגי הארגונים הקיצוניים דורשים לחקור את רג'וב בטענה שהפקיר את הערכים שלנו, עקרונותינו ומעשינו לחשוף את הכיבוש ופשעיו ולהולציא אותו ממוסדות בינ"ל".

במקביל, הזכירו בתקשורת הפלסטינית כי בכירים בישראל עדיין מצדיקים את הגבלות התנועה המוטלות על ספורטאים פלסטינים בתוך שטחי הגדה המערבית בשל חששות בטחוניים.

הדפס