"היסטוריה", "דמעות, שירה וקסמים", "ריאל האגדית"

ברחבי העולם התמוגגו מהזכייה השלישית ברציפות של הבלאנקוס בליגת האלופות וה-13 בתולדות המועדון: "הבלתי מנוצחים אף פעם לא מפסידים", "זה לא כדורגל, זו פנטזיה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.05.18 - 09:45
תחילת כתבה

היסטורי, אגדי ואפי - לא מעט סופרלטיבים נשפכו על זכייתה השלישית ברציפות של ריאל מדריד בליגת האלופות. התקשורת ברחבי העולם החמיאה לחבורה הנפלאה של זינדין זידאן אחרי הגמר המטורף בקייב. הטעויות של קאריוס, הפציעות של סלאח וקרבחאל, וכמובן איך אפשר בלי המספרת האדירה של בייל.

"ה-13!", כך החליטו ב'אס' המקומי לציין את הקבוצה המעוטרת ביותר באירופה. ארבע זכיות בחמש שנים - שלוש רצופות, השלישי של זידאן שמשתווה לקרלו אנצ'לוטי, דאבל אירופי ראשון עם קבוצת הכדורסל. החגיגה מתחילה הערב (ראשון) ברחובות מדריד.

"היסטוריה", הכותרת הראשית בל'אקיפ הצרפתי. במשחק ענק, ריאל מדריד המשיכה לעשות היסטוריה גם בקייב. זכייה שלישית ברציפות בצ'מפיונס, ה-13, נגד ליברפול המרגשת שאיבדה את סלאח וסבלה מטעויות השוער. בייל עלה מהספסל והביא את התואר, זידאן הווינר הפך למאמן הראשון שזוכה שלוש פעמים ברציפות, רונאלדו הרס את המסיבה עם הצהרה מפתיעה.

'גאזטה' האיטלקי ריגש: "דמעות, שירה וקסמים". עוד נכתב בארץ המגף: ריאל מדריד אגדית, הבלתי מנוצחים אף פעם לא מפסידים, אין להם יריבה. כמו אייאקס ובאיירן בשנות ה-70. האם הבלאנקוס יצליחו להשתוות לחמשת התארים בשנות ה-50? זה לא כדורגל, זו פנטזיה. הפצצה האמיתית נזרקה ע"י רונאלדו.

בשאר העולם בחרו להתעסק יותר בטרגדיה של ליברפול ושוערה לוריס קאריוס. "בייל וקאריוס העניקו למדריד את הצ'מפיונס", נכתב ב'בילד' הגרמני, שהוסיף: "דרמה גדולה וסיוט עבור השוער". 'א-בולה' הפורטוגלי: "ערב טרגי של קאריוס נתן את התואר למדריד".

ב'גרדיאן' האנגלי החמיאו לגיבור הוולשי: "בייל הפנטסטי השקיע את ליברפול. טעות ילדותית של קאריוס עלתה בקנס גבוה". גם ב'מירור' עסקו בשני הגיבורים של הגמר: "בייל וקאריוס נתנו את הצ'מפיונס למדריד. בייל היה הגיבור של מדריד פעם נוספת".

הדפס