"פ.ס.ז' שילמה על ניימאר 252 מ' יורו"

"פוטבול ליקס": זהבי ואביו של הכוכב קיבלו 10.7 מ' כ"א

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.11.18 - 19:57
תחילת כתבה

החשיפות האחרונות של "פוטבול ליקס" הדהימו השבוע את עולם הכדורגל והערב (שישי) הזרקור נפל על עסקת מכירתו של ניימאר לפאריס סן ז'רמן. לפי האתר, הסכום הכולל של העסקה עמד על 252 מיליון יורו ולא 222 כפי שפורסם בכלי התקשורת.

222 מיליון יורו היה סעיף השחרור של ניימאר בברצלונה, אותו הפעילה פ.ס.ז', אבל ב"פוטבול ליקס" חשפו כי מלבד זאת היא שילמה עמלות גבוהות במיוחד לצדדים שלקחו חלק בעסקה. 10.7 מיליון יורו השתלשלו לכיסם של פיני זהבי ואביו של הכוכב הברזילאי, שמשמשים כסוכניו ו-8.7 מיליון לסנטוס עבור "תרומה סולידרית".

לא רק עסקת חתימתו של ניימאר עומדת על פרק, אלא גם סעיף מוזר בחוזה שלו. לפי האתר, הכוכב הברזילאי וחבריו לפ.ס.ז' מקבלים בונוסים על כך שהם ניגשים להודות לקהל אחרי משחקים, בסכומים שנעים בין 33 אלף יורו ל-375 אלף יורו. ניימאר עצמו מקבל את סכום המקסימום מדי חודש, בהתאם לפופולריות שלו.

אפשר להגיד שפ.ס.ז' היא אחת הקבוצות שקיבלה את מירב הפוקוס בחשיפת מסמכי "פוטבול ליקס". בתחילה דווח על כך שהאלופה הצרפתית התחמקה מעונשים בעקבות חריגה מחוקי ה"פייר פליי" באמצעים מושחתים, כשגם קיליאן אמבפה נחטף על ידה ברגע האחרון. אמש, דווח גם כי בוצעה באקדמיה אפליה על סמך צבע עור.

הדפס