אזלה התחמושת: רק 0:0 לחיפה אצל ונטספילס בליגה האירופית

אחרי השמיניה לרשת של לנקראן, הירוקים נותרו בלי כדורים בקנה ולא השיגו שער חוץ בלטביה. שחקניו של בנאדו הגיעו לשלל מצבים, אבל לא היו מדויקים וחסרונו של חלוץ שני, בלט. ראיוס בעט למשקוף. ועדיין, חיפה פייבוריטית לעלות

מערכת אתר ערוץ הספורט  01.08.13 - 20:56
תחילת כתבה

שאננות? עייפות? כושר לקוי? קשה להסביר במדוייק את התצוגה החלשה של מכבי חיפה הערב (חמישי). אחרי שהירוקים הביסו, או יותר נכון להגיד, רמסו את חזאר לנקראן 0:8 בסיבוב הקודם, כולם ציפו כנראה לתוצאה דומה מול האלמונית מלטביה, ונסטפילס, והיו מסתפקים גם בחצי מזה או אפילו רבע. אולי ה-0:8 הזה היה רק אחיזת עיניים, שקר. החבורה המקומית צופפה את ההגנה במשחק הראשון בסיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית והצליחה לשמור על שער נקי מול הירוקים שחזרו רק עם 0:0 הביתה. כנראה שהחוד של חיפה לא חזק כמו שכולם חשבו. בשבוע הבא ייערך הגומלין בקרית אליעזר, שם אמורים חניכיו של אריק בנאדו לסיים את המלאכה, אבל אם המאמן לא ינער את חניכיו וימצא את הסדק בבונקר, הם עלולים לפספס את המקום בשלב הבא.

שתי הקבוצות נראו לא טוב. הברק של הירוקים מהמשחקים האחרונים נעלם כלא היה, ההתקפה הדורסנית והמפחידה מלנקראן כשלה במעט הניסיונות שהיו לה ורק ההגנה עמדה היטב, אבל זה לא שהלטבים שכבו על השער. שלא תטעו, לא מדובר באחת מאריות אירופה, אפילו לא קרוב. מדובר בסך הכל בקבוצה חסרת מסורת וניסיון באירופה, מועדון צעיר בלי יומרות ושאיפות גדולות מדי שבמשחק הביתי שלו הגיע להזדמנות אחת בלבד. הלטבים נהנו מיתרון על פני החיפאים בכך שהליגה המקומית בארצם כבר החלה והם גם נראים בה לא רע, מקום שני אחרי 13 מחזורים.

ראוי לציין לטובה את רובן ראיוס, שהיה הטוב במגרש, חיפש את החלוצים כל הזמן וניסה לפרוץ את ההגנה עם מסירות חכמות לאגפים. רן אבוקרט, שנכנס במקומו בדקה ה-90, ערך את הופעת הבכורה שלו במדים הירוקים.

מכבי חיפה יכולה לראות את עצמה מקופחת כאשר לא קבלה פנדל ברור במחצית השניה לאחר שיניב קטן הוכשל ברחבה. שמעון אבוחצירה הגיע למספר הזדמנויות פז, אך מצא תמיד את השוער. כנראה שצמד המילים "חלוץ זר" מהדהד בראשו של בנאדו הערב יותר מתמיד. גם ללא הפנדל, הירוקים היו חייבים לנצח את המשחק הזה, למרות הבונקר של היריבה ומול היציעים הרועמים בקרית אליעזר, תהיה להם הזדמנות אחת, 90 דקות שבהן יהיו חייבים למצוא את הרשת.

מהלך המשחק:
בדקה ה-4 הגיעה ההתקפה הראשונה של מכבי חיפה במשחק. אלון תורג'מן קיבל את הכדור וניסה לשלוח אותו מהאוויר, אבל הוא התעופף גבוה מעל למשקוף. בדקה ה-9, ראיוס ניסה את כוחו מרחוק ובעט שטוח לפינה השמאלית, אבל הכדור חמק ליד הקורה. כמה דקות לאחר מכן, הלטבים כמעט כבשו בתום התקפת מסירות מצויינת, אבל זיגז'בס לא הצליח לעבור את שאראנוב והשוער השתלט מהר על הכדור. בדקה ה-34 אבוחצירה פרץ מימין ומצא את תורג'מן במרכז, החלוץ בעט חלש למרכז השער ואוברנקו השתטח והשתלט. 6 דקות לאחר מכן, יניב קטן בעט כדור חופשי לפינה הימנית, אבל אוברנקו הדף מצויין. בדקה ה-44, ראיוס היה קרוב מתמיד להעלות את החיפאים על הלוח כאשר בעט מרחוק, ורק המשקוף עצר את הכדור.

המחצית השניה נפתחה עם לחץ של הירוקים על השער הלטבי. אבוחצירה הגיע להזמנות נהדרת כאשר קיבל כדור מראשו של עזרא במרכז הרחבה ומהאוויר ניסה לכבוש, אך שוער היריבה עמד מצויין והדף. בדקה ה-59 קטן הוכשל ברחבה באופן ברור, אך השופט לא שרק לפנדל. חיפה יכולה לראות את עצמה מקופחת. בדקה ה-74 בוקולי בעט פצצה מרחוק, הישר לידיו של אוברנקו. לקראת תום המשחק הירוקים לחצו יותר ויותר, טוואטחה הוריד כדור לאבוחצירה עם הראש והחלוץ ניסה לעשות מספרת, אבל שוער היריבה קלט.

הרכבים:
ונטספילס: מקסימס אוברנקו, קספרס דוברה, אנטונס קורקינס, ויטליחס סמירנובס, רוברטס פריידג'יימס, אולחס טימופחבס, סימונס פאוליוס, ז'וריז'ס זיגז'בס (דניליס טורקובס/75), אדוארד סוחנוב (טורניקה טחנישווילי/83), איגורס טרסובס, ואדין יאנצ'וק (ויסואלדיס אינטאן/90).
מכבי חיפה: בויאן שאראנוב, אדין צוצאליץ', דקל קינן, אייל משומר, טאלב טואטחה, גוסטבו בוקולי, רובן ראיוס (רן אבוקרט/90), חן עזרא (אייל גולסה/80), יניב קטן, אלון תורג'מן (סנטיהו סולליך/63) ושמעון אבוחצירה.

הדפס