פרננדז: סנט אטיין לא תטייל, אבל בסוף תעלה

מאמן בית"ר י-ם לשעבר: "הקבוצות התקדמו, אבל הנבחרת הלכה אחורה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.08.16 - 11:05
תחילת כתבה

לפני עשר שנים בדיוק לואיס פרננדז עמד על הקווים באצטדיון טדי והערב (19:00) הוא יצפה בקבוצתו לשעבר מנסה לעשות היסטוריה ולהעפיל בפעם הראשונה לשלב הבתים של הליגה האירופית מול יריבה צרפתית - סנט אטיין. "הר הגעש בטדי יכול לעזור לבית"ר במשחקן הראשון, אבל זו רק מחצית אחת ובסיכום הכולל זו תהיה הפתעה ענקית עם בית"ר תעפיל על חשבון סנט אטיין", הוא אומר לערוץ הספורט, "סנט אטיין פייבוריטית וגם מבינה את זה, אבל כמי שעמד על הקווים בטדי, שלא תהיה בטוחה שהניצחון יבוא בקלות. טדי מלא יכול לגרום גם לשחקנים גדולים לאבד ריכוז. אמרתי גם לאריק בלונדל, המנהל של סנט אטיין שעבד איתי בבית"ר ירושלים, שיהיו להם חיים קשים מאוד. שלא יצפו לטיול".

  • ב-19:00: בית"ר ירושלים מול סנט אטיין בפלייאוף הליגה האירופית

מה אתה חושב על הכדורגל הישראלי?
"אני עוקב מרחוק ומאוד אוהב את הכדורגל הישראלי. אני לא שוכח את האהבה שקיבלתי. הקבוצות מתקדמות, המועדונים עובדים יותר מסודר, שחקנים מתקדמים במישור האישי, אבל הנבחרת הולכת אחורה. הייתם חייבים לעלות לפלייאוף של היורו, אבל נכשלתם בגלל עבודה לא נכונה".

בלונדל הגיע לטדי ובאימון המסכם היה מוקסם מאיך שהאצטדיון נראה היום לעומת מה שהיה לפני עשור. הוא שיבח את מנהל האצטדיון, קיקו מלול. "היציע הדרומי לא היה. בנו פה משהו מדהים. האווירה הטדי נותנת יתרון לקבוצת הבית ומורידה את האיכות של הקבוצה שכנגד. אמרתי לאנשים בקבוצה שלא יהיה קל לשחק פה. אני זוכר שבליגה, קבוצות כבר היו לחוצות מהכניסה לירושלים. היום אני מבין שבית"ר זו כבר לא בית"ר של פעם ונקווה שאנחנו נשמח בסיום המשחק. יש לי הרבה חברים פה, והיתה לי תקופה מדהימה ויפה".

רק לפני חודשיים בלונדל מונה לתפקיד ומבחינתו, מדובר בסוג של סגירת מעגל. "אחד הרגעים הכי יפים שלי בקריירה היה בבית"ר. היתה לי הזכות להיות כאן ולאמן שחקנים גדולים כמו ז'רום לרואה. דיברתי עם לואיס פרננדז ואני יודע כמה הוא אוהב את בית"ר ובכלל את ישראל. אנחנו מרגישים כאן נהדר ולא כמו שרואים בחדשות. פתחנו את הליגה לא טוב עם הפסד וכדי להחזיר את הביטחון, נהיה חייבים לעבור את השלב הזה ולהעפיל לשלב הבתים, זו המטרה המוצהרת, כל דבר אחר ייחשב לאי הצלחה".

המאמן רן בן שמעון והפסיכולוג אלעד אשכנזי צפו בתחילת האימון של הצרפתים, אבל לא יכלו לגלות יותר מדי מאחר ומדובר היה באימון קל. חמישה עיתונאים מצרפת הגיעו ורובם התעניינו ביוהאן אודל ואיתי שכטר ששיחקו בצרפת, אבל מי שבלט בכל שאלות העיתונאים היה עומר אצילי. "הבנו שזה השחקן הגדול ביותר בליגה בישראל. המאמן הצרפתי סיפר שאם יעצרו אותו, המשחק של בית"ר ייתקע", סיפר עיתונאי מ'לאקיפ'.

בן שמעון ניפה מהסגל למשחק את אורי מגבו, יעקב בריהון ושלומי אביסדריס. מגבו היה מופתע מאוד כשראה ששמו לא נרשם, בעוד בריהון חוזר מפציעה והבין שלא יהיה בסגל. המאמן יערוך אסיפת וידאו נוספת ועל פי האימונים האחרונים נראה שיעלה בהרכב שפתח מול יגלבה ולא במערך של שלושה קשרים אחוריים, אך עד הרגע האחרון ייתכן שינוי.  אצילי עשוי לערוך את משחקו האחרון בטדי, למרות שבמועדון יציעו לו חוזה ארוך טווח. הקשר הסלובקי, אריק סאבו, שאיחר לטיסה בבוקר, ינחת בישראל ויגיע לטדי למשחק.

הרכב משוער: בוריס קליימן, עוז ראלי, חסוס רואדה, דן מורי, מרסל הייסטר, דן איינבינדר, קלאודמיר פריירה, עידן ורד, לכהן, עומר אצילי, איתי שכטר.

הדפס