קרויף לפני סלביה: "לא נעזרתי בבן חיים"

מכבי מוכנה למפגש באירופית. קיארטנסון: "באים עם ביטחון"

דור בלך  13.09.17 - 21:19
תחילת כתבה

הסתיימו ההכנות. מכבי ת"א ערכה הערב (רביעי) את האימון המסכם ואת מסיבת העיתונאים לקראת המפגש מול סלביה פראג בליגה האירופית. הקפטן שרן ייני, שסובל משבר באצבע רגלו אך התאמן אתמול, המריא עם הקבוצה וכמוהו גם אייל גולסה, שמתאושש מפציעה בברכו שגרמה לו להיעדר למעלה מחודש. השניים צפויים להיות בסגל הקבוצה מחר.

מי שלא יהיה בסגל, פרט לאלי דסה שעדיין לא החלים מפציעתו, הוא ארון שוינפלד, שסובל מכאבים ולא המריא עם הקבוצה. גם חוסה רודריגס, שלא רשום לליגה האירופית, נשאר בארץ. טינו סוון סושיץ' חבר לקבוצה בפראג לאחר שהמריא ללידת בתו הבכורה השבוע.

"פלזן הייתה יריבה טובה מאוד",  התייחס ג'ורדי קרויף במסיבת העיתונאים ליריבה הצ'כית הקודמת אותה פגש באירופה, "הצלחנו לנצח אותם למעשה בעשר הדקות האחרונות של המשחק הגומלין. אנחנו מכבדים מאוד את הכדורגל הצ'כי ומצפים ליריבה חזקה גם במשחק מחר".

על המשחק הראשון של מכבי העונה בשלב הבתים אמר: "תמיד המשחק הראשון הוא חשוב מאוד. אם התוצאה טובה ישנה תחושה שהמשימה הושגה ואם לא אז זה מרגיש שאתה במגרש. אנחנו מנסים לייצר בקבוצה מנטליות של קבוצה תחרותית שמציגה כדורגל חיובי. לעשות תנועה עם ובלי כדור במטרה לחזור עם תוצאה טובה".

על היתרון של מכבי עם הניסיון באירופה: "אני חושב שהמשחק מחר הוא סיפור אחר לגמרי ממה שהיה נגד פלזן. אסור לשכוח שלסלביה יש בעלים סיניים שעשו כמה החתמות מעניינות מאוד בתקופה האחרונה. כל השחקנים שהגיעו יש להם ניסיון באירופה ומגיעים בדרך כלל עם מוטיבציה מיוחדת במשחקים במפעלים האירופים. ככה שזה יהיה קשה מאוד. גם במאבקים הפיזיים וגם בשיטת המשחק שלהם. אנחנו נערכים לזה ומקווים לחזור עם תוצאה חיובית הביתה".

מי שיתמוך בצהובים מהיציע הוא האקס, טל בן חיים החלוץ, שמשחק בספרטה פראג, ויצפה בחבריו לשעבר מול היריבה העירונית החדשה שלו: "לא נעזרנו בטל בן חיים כי לא הייתה לנו ההזדמנות. אני יודע שהוא אמור לשחק נגדם במהלך השבוע הבא. מדובר בליגה טובה מאוד שעשתה לא מעט מהלכים שחיזקו אותה בשחקנים מעניינים. רואים את האמצעים שעומדים לרשותם, כולל האצטדיון ככה שזה עוד סיבה לכבד יותר ויותר את היריבות הצ'כיות".

"האצטדיון פה נראה במצב מעולה ונותן מוטיבציה כבר לפתוח את המשחק. יהיה קשה. יש להם אוהדים שעוזרים להם בבית מאוד", וידאר קיארטנסון הוסיף, "אנחנו מגיעים עם ביטחון ובמיוחד שיש לנו הרבה אוהדים שלנו שהגיעו איתנו. אנחנו רוצים לפתוח את שלב הבתים בתוצאה טובה".

הדפס