קרויף: ספגנו יותר מדי שערים בקמפיין הזה

מאמן מכבי על ה-0:1 בוויאריאל: "המטרה הייתה לעלות שלב". מאות אוהדים נכנסו ליציע באיחור של כ-30 דקות

דור בלך  07.12.17 - 22:24
קרויף. הניצחון לא ניחם אותו (האתר הרשמי)
קרויף. הניצחון לא ניחם אותו (האתר הרשמי)
תחילת כתבה

מכבי תל אביב הצליחה להוריד אבן מהלב ונמנעה הערב (חמישי) ממבוכה גדולה אחרי שהצליחה סוף סוף לכבוש שער זכות בקמפיין שלב הבתים של הליגה האירופית ואף השיגה ניצחון יוקרתי 0:1 על ויאריאל הספרדית בחוץ.

הצוללת הצהובה כבר העפילה לשלב 32 האחרונות בליגה האירופית, בעוד מכבי תל אביב כבר מזמן הודחה ולכן המשחק היה לפרוטוקול בלבד. בעקבות זאת, הוא לא התעלה לרמה גבוהה והוכרע בזכות שער יחיד של ניק בלקמן בדקה ה-60 אחרי כדור עומק נפלא של דור מיכה. מכבי תל אביב נפרדת מאירופה אחרי קמפיין כשלוני, אבל יכולה להתנחם בכל זאת בניצחון מרשים בספרד.

"שתי הקבוצות שיחקו בהרכבים שונים מהרגיל ומה שקרה היום כבר מאחורינו, אני צריך לחשוב על המשחק הבא", אמר מאמן מכבי תל אביב, ג'ורדי קרויף בסיום. "שיחקנו כבר 4 פעמים באירופה בשנים האחרונות, אז אני חושב שהפרויקט שלנו מצליח. השנה רצינו להיות תחרותיים יותר ולהתחרות על המקום השני, זה לא קרה, יכול להיות שלא היינו טריים מספיק והיו לנו פציעות, אבל עכשיו זה כבר לא חשוב. המטרה שלנו היתה לעלות וזו גם תהיה המטרה בשנים הבאות".

על כך שאימן על אדמת ספרד: "לא חשבתי על זה. התרכזתי במשחק. נחמד לשחק כאן, זה הבית שלי, אני מדבר את השפה הזו. עבורנו כקבוצה היה חשוב להיראות טוב ולקבל ביטחון. ספגנו יותר מדי שערים בקמפיין הזה, אבל נראנו טוב יותר היום. כמו שאמרתי, אנחנו חושבים כבר על המשחקים בליגה".

מעבר למשחק, מה שתפס את מירב תשומת הלב היה הבלאגן סביב אוהדי הקבוצה, שמאות מהם לא נכנסו ליציע עד אמצע המחצית הראשונה בעקבות הבידוק הבטחוני הקפדני ועל אף שטענו כי הגיעו למעלה משעה וחצי לפני שריקת הפתיחה.

לטענת האוהדים, נציג ישראלי מטעם מכבי תל אביב בדק את שמם ברשימת השמות, אבל התנהג אליהם בגסות. בנוסף, הם מוקמו ביציע שהצריך עלייה של מספר קומות רב ברגל והיה חסום על ידי זכוכיות ורשתות והקשה עליהם לראות את המשחק.

תגובת מכבי ת"א: "לאחר שהמשטרה הגדירה את המשחק כ-high risk פרסמנו לאוהדים באתר הרשמי להגיע כשעה וחצי לפני המשחק. צוות של המועדון שכלל גם אנשי אבטחה מטעמנו נכח במקום. לאחר שלמדנו על עיכובים בכניסות בעקבות הבידוק הקפדני והתורים בכניסות ביקשנו לשקול דחייה בבעיטת הפתיחה וקיבלנו תשובה שלילית. למעלה מ-1,000 אוהדים נכנסו למגרש בעיכוב קל".

הדפס