שיא לאום אל פאחם: 67 משחקי ליגה ללא ניצחון

מאז אפריל 2013 אום אל פאחם לא ניצחה ובכך שברה שיא עולמי. בשישי מול בית"ר נהריה הם ישיגו את הניצחון המיוחל?

זיו אמויאל  18.03.15 - 22:07
לשחקני אום אל פאחם אין הרבה על מה לחייך (אמיר שיבי, דאבל פס)
לשחקני אום אל פאחם אין הרבה על מה לחייך (אמיר שיבי, דאבל פס)
תחילת כתבה

מכבי אום אל פאחם הצליחה בשנים האחרונות לשבור כל שיא שלילי באשר להתנהלותה, התוצאות שהשיגה ומאזן הנקודות שאספה, אבל מאוד יכול להיות שבימים אלה שובר המועדון שיא נוסף, כמותו לא ראינו בשום ליגה אחרת בעולם.

ממאגר התוצאות שנאסף על הישגי אום אל פאחם בשנתיים האחרונות, עולה כי הקבוצה לא השיגה ולו ניצחון בודד ב-67 משחקי ליגה ברציפות. הנתון הזה מורכב מהעונה הנוכחית, 24 מחזורים בליגה א' צפון, שבהם ספגה פאחם 23 הפסדים וסיימה במשחק אחד בתיקו. למרות הנקודה הזו, הערב (רביעי) הודיע בית הדין כי הוא מפחית לה נקודה אחת ממאזנה (בשל שיתוף שחקן שלא כדין במשחק האחרון) ומאזנה חזר ל-0 נקודות.

כמו כן, במהלך כל העונה הקודמת, 2013/2014, אז שיחקה אום אל פאחם בליגה הלאומית ו"חיממה" בצורה סדרתית את המקום האחרון בטבלה, ספגה הקבוצה 36 הפסדים, סיימה משחק אחד בתיקו ולא ניצחה ולו במשחק בודד. כזכור, היא סיימה את העונה במינוס 4 נקודות עקב הפחתה שהטיל עליה בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל.

ל-61 המשחקים ללא ניצחון עד כה, הצטרפו גם ששת המשחקים האחרונים של פאחם בעונת 2012/2013, אז התמודדה נגד הירידה בפלייאוף התחתון של הליגה הלאומית. למעשה, ניצחון הליגה האחרון שהשיגה הקבוצה היה ב-8.4.2013, 0:3 בבית על הפועל אשקלון. כמעט שנתיים לאחור.

מלבד מאזן הניצחונות המאופס, יכולה אום אל פאחם לרשום עוד תואר מפוקפק כאחת ההגנות הגרועות והחלשות בתולדות הכדורגל הישראלי. כך, עומדים לחובתה עד כה העונה 93 שערים, זאת בתוספת 139 שספגה בכל העונה שעברה בלאומית. בחישוב פשוט, 232 שערי חובה בכמעט שתי עונות - ממוצע ספיגה איום ונורא של 3.8 שערים למשחק.

אום אל פאחם כבר נשרה באופן מעשי ופורמלי לליגה ב', אך תנסה עד תום העונה בליגה א' להשיג את הניצחון המיוחל שישבור את השיא השלילי. ביום שישי (14:30, דיווחים חיים בתוכנית הרדיו "שישי ושערים" באתר ערוץ הספורט) תארח הקבוצה מהמגזר את בית"ר נהריה, המדורגת במקום הלפני אחרון בטבלה.   

הדפס