קיד יעבור לניקס, רוי סיכם במינסוטה

שוק ההעברות ב-NBA ממשיך לרתוח. הרכד הוותיק עזב את המאבריקס: "יכול לעזור לניו יורק". לין יחתום ברוקטס

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.12 - 06:56
קיד, בעונה הבאה הוא בתפוח הגדול (GETTYIMAGES)
קיד, בעונה הבאה הוא בתפוח הגדול (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

שוק ההעברות ב-NBA ממשיך לרתוח והלילה (בין חמישי לשישי) נרקמו עוד מספר עסקאות מסקרנות ביותר. על המעבר המפתיע של סטיב נאש ללוס אנג'לס לייקרס יהיה קשה מאוד להתעלות, אבל בהחלט מדובר במהלכים מעניינים שצפויים להפוך את אותן קבוצות לטובות יותר. קדימה, בואו נתחיל.

נפתח עם ג'ייסון קיד. הרכז הוותיק (יהיה בן 40 בחודש מארס הבא) כבר הגיע לסיכום בעל פה לפיו יישאר שלוש שנים נוספות בדאלאס תמורת 9 מיליון דולרים, אבל ברגע האחרון שינה את דעתו ויעבור לשחק בלא אחרת מאשר ניו יורק ניקס. "יש להם יותר חלקים איתם אני יכול לעבוד ואני מרגיש שאני יכול לעזור לקבוצה הזו", סיפר האיש שמסר 11,842 אסיסטים בליגה הטובה בעולם (שני רק לג'ון סטוקטון).

גם בעקבות הגעתו של קיד, מי שצפוי לעזוב את התפוח הגדול הוא ג'רמי לין, הסנסציה הגדולה של הליגה בעונה החולפת. לין הגיע לסיכום בעל פה עם יוסטון רוקטס לפיו הוא יחתום לארבע שנים, כאשר בשתי העונות הראשונות הוא ירוויח 10.2 מיליון דולרים ובשתיים הבאות 9.3 מיליון דולרים. "'ג'רמי הוא שחקן פנטסטי שמתאים בדיוק לסגנון שלנו", אמר הג'נרל מנג'ר של הטקסנים דריל מוריי.

ואחרון חביב. ברנדון רוי, שפרש מכדורסל לפני כשנה והודיע על כוונתו לחזור לפני כחודש, סיכם את תנאיו לשנתיים במינסוטה טימברוולבס וירוויח כ-10 מיליון דולרים במהלכן. אם הגארד המוכשר יצליח לשחזר את היכולת שהציג לפני שנפצע בברכו, למינסוטה בהחלט יהיה מה למכור במאבקי המערב. בתקופתו בפורטלנד קלע רוי 19 נקודות בממוצע על פני 321 משחקים.

הדפס