משימה בלתי אפשרית?

אחרי שני הפסדים רצופים, פאו הגיעה למשחק הרביעי כמו חיה פצועה ולצהובים פשוט לא היו כוחות כדי לעמוד בדרכה לנצחון. צביקה שרף מנתח

צביקה שרף
צביקה שרף  30.03.12 - 11:00
תחילת כתבההמאבק הזה קיבל חותמת של סדרה במשחק מספר שתיים, כי כדי לעלות מכבי הייתה צריכה לעשות היסטוריה ולנצח את פנאתינייקוס שלוש פעמים רצוף, וזו משימה לא פשוטה. באופן מסורתי, מכבי מצליחה בבית כשגבה אל הקיר, אבל הפעם היא לא הצליחה להגיע לרמת האינטנסיביות שנדרשה מול חיה פצועה כמו פאו.

המצב שבו פאו הפסידה במשחק מספר 3, התחושה שהסדרה הולכת להיגמר לה (כמעט כמו במשחק הראשון שגרם למכבי להילחם על כבודה) וההתקפות עליה בעיתונות היוונית הביאו את פנאתינייקוס למתיחת היכולת שלה לנצח. כמובן שכל אחד הסיק מסקנות ולמד את המשחק הקודם, אבל מכבי ירדה ביכולתה מהמשחק הקודם, לא הצליחה להגיב או להרים יכולת וגם העייפות שיחקה תפקיד חשוב.

אוברדוביץ' תיקן חלק מהבעיות שהיו לו במשחק שעבר. קודם כל, הוא עמד על כך שיפחתו בצורה דרסטית איבודי הכדור כדי לארגן את החזרה להגנה ולהימנע מספיגת סלים קלים. למרות הצהרתו מהמשחק הקודם לגבי שיתופו או אי שיתופו של שאראס, הסרבי היה סבלני איתו יותר הפעם והשתמש בו יותר לחילופי כדוריד של הגנה-התקפה כאשר ראה שמכבי משחקת עליו. את רומיין סאטו, שמפגין יכולת רעה לאורך כל הסדרה, החליף הפעם בצורה יעילה פרפרוגלו, שהיה יעיל פי כמה הגנתית והתקפית.

מכבי הפגינה במשחק הקודם סגירה מצוינת של הפיק אנד רול על ידי חילוף בין גבוה לנמוך. הפעם פאו עשתה את זה טוב יותר. חוץ מבאטיסט המצוין אך העייף, גם ויוקאס לא נעצר על ידי מכבי וצבר יותר נקודות מאשר במשחק מספר שלוש ויותר מדי במשחק הזה. וקלאת'ס, שלא נלחץ על ידי הגנת הצהובים, חזר ליכולתו ממשחק מס' 1. מכבי לא שינתה את התייחסותה אליו תוך כדי משחק ושילמה על זה ביוקר.

שחקני מכבי נראו קצת יותר כבדים, אולי מעייפות אולי מלחץ שמביא עליך משקל עודף והיסוס. הגבוהים לא סיפקו את הסחורה מבחינת נקודות. כשסופו עם 0 נקודות, שון ג'יימס תורם שתיים והנדריקס עם שבע זה לא מספיק. ברור שנקודת מפתח נוספת היא השלשות - בלו בלי אף שלשה וארבע שלשות בסך הכל זה לא מספיק כדי לנצח משחק כזה.

כרגיל, גם סוגיית הרכז שוב בלטה. בלאט לא בוטח בפאפאלוקאס ואוחיון, שנותן סדרה מדהימה, היה קצת עייף. אז בלאט הימר על מאלט, שהוא מטבעו קלעי שלשות. מצד שני, משחק שלו יחד עם לנגפורד לא הצליח כבר כמה פעמים בעבר, לא הגנתית ולא התקפית. השלשה הראשונה של מאלט וסל של ליאור אליהו נתנו הובלה ותקוה, אבל ההרכב הזה לא יכול היה לספק את ההגנה והקשיחות שנדרשה מול האגרסיביות ההתקפית והכניסות לתוך הסל של פנאתינייקוס. יחד עם החטאות עונשין, שנבעו שוב מעייפות ולחץ, אלה הדברים שנתנו את ההובלה לפאו והפכו שוב את הסדרה.

המפתח למשחק החמישי הקשה והכמעט בלתי אפשרי זו ההתאוששות מהעייפות, אבל עבור מכבי שאמורה לשחק שני משחקי ליגה בשבת ובראשון זו לא מנוחה וזו לא התאוששות. זו לא דרך להתכונן למשחק מכריע. בהצלחה למכבי במשחק מספר 5.

הדפס

תגובות

הוסף תגובה 49 תגובות ב 33 דיונים
33.
כנסו כולם בבקשה.............

הרב עמירם  01.04.12 21:59

רק תפילה על דרך הטבע הכול נגמר רק תתתפיייילללללהה  אמן   הרב עמירם

הגב לתגובה זו
32.
עייפות?-

אריאל  01.04.12 02:07

אמנם אני לא מבין גדול כמו צביקה, אבל לא ברור למה הגורם במשחק היה עייפות? זה לא נראה כך, נכון שמכבי לא רצה בטירוף, אבל הגורם המרכזי היה ההגנה האגרסיבית של פנא' + חוסר סדר בהתקפה של מכבי (שנוצר כתוצאה מהאגרסיביות של פנא'), הם שמרו חזק מאוד ובמקרים כאלה חשוב שתהיה תנועה ללא כדור, ןגיוון בתרגילים (למקרה שהם יהיו מוכנים לתרגילים הקבועים), בדרך כלל התמודדות עם איזורית טובה היא בזריקות מבחוץ אך לשם כך צריכים הנעת כדור מהירה ותנועה של שחקני ע"מ ליצור בילבול בהגנה (צריכים להתכונן למצב כזה ע"מ שלא יהיה בילבול בהתקפה), ניתן גם להכניס מסה בפני ולנסות לחדור או להכניס לסופו הנדריקס או ג'יימס,  למכבי קשה נגד שחקנים כמו קיימקוגלו, סמית, פראפוגלו ושאר קלעים מוצלחים למיניהם, והסיבה לכך לפי מה שרואים במשחקים היא שנותנים להם מרחבים גדולים מדי לקבל כדור (צריכים לשמור אותם אישית שחקנים זריזים), הם שחקנים שתלויים מאוד ברכזים שלהם, לכן אם יהיה שחקן אחד שיוציא את הרכזים של פאו' מהכלים יווצר בילבול בהתקפה והיעילות שלהם תיפחת.

הגב לתגובה זו
31.
מצטער צביקה, אבל זה פשוט שטויות

בעל נסיון  31.03.12 22:09

למכבי אין סיכוי? קודם כל מכבי באים אנדרדוג מה שנותן להם יתרון פסיכולוגי. פנא חייבים לנצח אחרת זה פאדיחות. חוץ מזה, כבר משחק וחצי רצוף שפנא עוצרת את ההתקפה של מכבי, מה שיחייב את בלאט למצוא פתרונות יצירתיים (הוא היה צריך לעשות את זה כבר אחרי משחק 3). בנוסף, אם צריך שפן אז יש לי: סופו. אם הצוות של מכבי ימצא דרך להכניס אותו למשחק (ע"י תנועה וחסימות וכו'), יש למכבי סיכוי טוב להיות צמודים, ובסוף מי שלא ימצמץ ינצח. שאראס לא ימצמץ, השאלה מי עוד. האופי של המשחקים האלה הוא שיש המון החטאות, המון עבירות, שיפוט ביתי יחסית, והמון בלאגן. נקווה שבסוף זה יפול בצד הצהוב

הגב לתגובה זו
30.
סופו מכר את המשחק

צהוב בנשמה  31.03.12 09:37

סופו מכר את המשחק הוא סגור בפנתאניקוס שנה הבאה. עשה בכוונה והרס למכבי את המשחק. לא לתת לא לשחק במשחק הבא. בפפלוקאס ופניני אין תועלת ולכן יש לקצר את הרוטציה.גם פיני גרשון תרם לנצחון של פנתניאקוס אחרי שבילה שעות ארוכות עם שחקני פנתניאקוס ואוברדוביץ עם חיבוקים נשיקות וכמה טיפים איך לנצח את מכבי באימון יום לפני המשחק.

הגב לתגובה זו
איזה שטויות!

  01.04.12 17:45

אף אחד בפאו לא מסתכל בכלל על סופו, אפילו הקהל שלהם בקושי שרק לו בוז. הוא גם הוצע להם לפני שהוצע למכבי והם סירבו.  בכלל, הסדרה הזאת היא אבן דרך בקריירה של סופו. אם הוא ימשיך במשחק האחרון כמו ב-4 הקודמים ומכבי תפסיד, הסיכויים שלו להמשיך בקבוצה או במקום אחר בטופ של היורוליג נמוכים מאוד.  שנה שעברה הוא הצליח סוף סוף להיות אחד הסנטרים הדומיננטיים ביבשת (נבחר לחמישייה השנייה של היורוליג), אבל השנה הוא חזר לסורו ונראה בדיוק כמו בתקופת אולימפיאקוס. לפני שנתיים הייתה מכבי שלקחה עליו את ההימור, שנה הבאה אני לא רואה אף קבוצה שתהיה מוכנה לעשות זאת.אם כי קיים סיכוי שבעקבות המשבר ביוון הוא יחזור לארצו (אולי אפילו בכל זאת לפאו כמו שאמרת) תמורת סכום יחסית נמוך.

הגב לתגובה זו
29.
העיקר שננצח

Tomer  31.03.12 09:32

עם ננצח במשחק השלישי נעלה לחצי הגמר

הגב לתגובה זו
28.
בלאט לא כזה גדול..4 5 סופי רבעים לאורך הסדרה כולה

טכנוקרטי  30.03.12 22:23

במהלך כל הסדרה במן  סנריו מוכר..  התקפות  מכריעות בסיום כל רבע.. והיו  לפחות  5  רבעים  כאלה..,    מכבי  עם  לנגפורד  או  סמית  וראש  בקיר,  כנגד  כל  פ'אנה...  ובלי  נקודות ...! ועם  הארכה  ופוקס  של ניצחון  חוץ... וגם  ניצחון  הבית  עם  החטאה ל..3  שלשה  חופשית  של  פ'אנה  אחרי  תרגיל  של  אוברדוביץ  שניה  לסיום  מבלי  שמכבי  היו  מסוגלים  בכלל  לבצע  עבירה  ולשלוח  את  פ'אנה  לקו  ולהבטיח  ניצחון...   וזה  עוד  אחרי   פסק  זמן..!   שאם  השלשה  היתה  נכנסת  והמומנטום  היווני  גם  את  הניצחון  הזה  לא  היה  מושג..!  ו..בלי    תרגילים  קבוצתיים  למהלכים  קובעים  ובלי   תרגילים  ל..  3 שמשאירים  קלעים  טבעיים  בעמדת  קליעה  סבירה...    ומצפים  מבלו  שיקלע  כל  משחק  עם  שומר  צמוד  עליו  מ..5  ק"מ   מגרש..   ומאמן  לא  מלמד  שחקנים  בגילאים  האלה  וברמות  האלה  לשחק...  הוא  אמור   ליצור  שיטה  מתאימה  לחומר  השחקנים לכוון  אותם ,  ובעיקר  למצות  מהם  את  מקסימום  הפוטנציאל..  וחלק  מזה  זה  לתת  להם  ביטחון  ואמונה  בעצמם...  מכבי  במשחק  ה..4   עשו  במכנסיים  מהדקה  הראשונה..   לכן  רעדו  להם  ה ידיים והחטיאו  את  כל  מה  שכן  נכנס  במשחק  ה..3    וזאת  מכיוון  שדיויד  בלאט  שידר  להם  בעצמו  ש..  את  פ'אנה  לא  מנצחים  3  פעמים  ברציפות ,  ..  נראה  את  רלף  קליין  ז"ל   יוצא  באמירות  כאלה..   את   צסק"א  של  אז..  מיקי  מוטי  וטל  היו  מנצחים  אולי  בליגה  לקשישים..!   גם  כן  גישה  של  מאמן  עם   ביטחון..! ובהתאם  לביטחון  ששידר  ככה  נראו  השחקנים  על  המגרש...   חוץ   ממלחמה   צל  של   עצמם...   ואלה  נימוקים  לגבי  מאמן..  לא  רגשות  ואמוציות  ש..  אחרי  הפסד  או  ניצחון...!   מוזמנים  להגיב  בהתאם  לכתוב  ולא  בסיסמאות  מוכנות  ותבניות  מהבית  או  מ..עונה  קודמת..!

הגב לתגובה זו
27.
קשה להמר נגד פאנא בבית שלהם, מצד שני מכבי כבר ניצח

  30.03.12 21:30

--ניצחו שם. הם יכולים לעשות את זה שוב, 40 דקות על הכל. אני חושב שמכבי שיחקו יותר טוב מפנאתנייקוס ביום חמישי, אבל לפעמים הכדור פשוט לא נכנס לא משנה מה אתה עושה, למרות שהביצוע עצמו היה מוצלח. 40 דקות על הכל, הכל אפשרי, למכבי אין מה להפסיד.

הגב לתגובה זו
26.
במקום לוותר על סופו..תחתימו במקביל סנטר אמיתי ברמה

טכנוקרטי  30.03.12 21:18

במקום לוותר על שחקן יחודי כמו סופו, שלא יכול לשחק יותר מ..20 דקות וזו עובדה..  תחתימו  במקביל סנטר טבעי, גבוה  ואיכותי, מעל 2.10.. ולא  תואמי  סנטר  ושאר אלתורים  וח'אלטורות (ולא יתכן שלא יכולים למצוא על כל פני הגלובוס אחד כזה..)  - תחזירו  את  דיור  פישר  במקום  שון  ג'ימס(וגם זה לא בשמיים וטוב ממנו בהגנה ובהתקפה..), ואז  תצאו  סופית  מהבעיה  הזאת  והחולשה  העיקרית  של  מכבי  בצבע מאז  נייט  האפמן  וקודמיו...  + רכז טבעי ברמה גבוהה..   ו..הפיינל  פור  בשנה  הבאה  הופך  נגיש  לחלוטין ובר  השגה..  כסףף...? ?!  צמצמו את הסגל ב 2  מהשחקנים מדרג ב' שאתם עמוסים בהם כמו  בורשטיין...  מאלב...  וג'ימס...  ואפשר  למצוא  עוד..   ובאותו  תקציב  רק  חכם  ויעיל  מכבי  מכוונת  לטופ..  ולא  שנתיים  של  פוקסים  וכמעט...  אלא  הדבר  האמיתי...!   תקנו   אותי  באופן  מנומק  אם  טועה...? ?   תמיד  לומדים..! !  .סגל  קצת  יותר  מצומצם  וברמה  יותר  גבוהה זה  הפיתרון  גם  לתקציב..  ואם  מורידים  4  בינונים..   אפשר  להביא  גם   את  אלן  אנדרסון  כמו  שמזכירים  אחרים  ובמקביל  ל..לנגפורד ו..סמית    (כמו סופו והסנטר הנוסף..)  ונראה  מי  עוצר  את  מכבי  בשנה  הבאה..!~    

הגב לתגובה זו
25.
מיתוס מטופש

  30.03.12 18:56

המיתוס המטופש של מזרחי שאסור להפסיד בכל מחיר באף משחק הוא אסון. סאן אנטוניו נותנת מנוחה מידי פעם לשחקן זה הוא אחר וחוטפת תבוסה. למאמן לא אכפת כי הוא רוצה אותם רעננים לפליאוף. אז מכבי תנצח משחקים מיותרים ותפסיד ביוון.

הגב לתגובה זו
24.
שרף מת לאמן את מכבי

אלון  30.03.12 18:15

גמר את הסוס עונש על העבר

הגב לתגובה זו