"פיטורי ספאחיה? בהחלט מהלך שיכול לקרות בקרוב"

אחרי התבוסה לריאל, גורם בכיר במכבי ת"א הודה שהחלפת המאמן על הפרק. הקרואטי: "ההנהלה תחליט מה שתחליט". אובראיינט: "לא יודע אם זה קורה לנו רק בגלל פציעות"

רועי כהן
רועי כהן  09.11.18 - 07:15
תחילת כתבה

לילה לא שקט עבר על ראשי מכבי תל אביב אחרי התבוסה הכואבת 87:66 אמש (חמישי) לריאל מדריד. אם עד אתמול מעמדו של נבן ספאחיה היה יציב, גורם בכיר במועדון הצהוב אישר לערוץ הספורט בסיום המשחק: "הבעלים חושבים על הכל, כולל על החלפת המאמן. זה מהלך שיכול לקרות בקרוב".

כעת נדמה ששעון החול התהפך, והשאלה הגדולה היא כמה קרדיט יקבל הקרואטי מעכשיו. לצד קולות שטוענים שהמשחק בגראן קנאריה יהיה משחק ההזדמנות האחרונה, גורמים במועדון לא פוסלים שהפסד להפועל חולון במוצ"ש יוביל לבלתי נמנע. ניקולה ווייצ'יץ' מקדיש בימים אלה מאמצים גדולים בשיחות עם הבעלים, ומנסה להסביר להם שבמצב שנוצר אין תועלת בפיטורי המאמן. אבל אם בתחילת השבוע במכבי דיברו על כך שימתינו לסיום הסיבוב הראשון ביורוליג כדי לקבל החלטה אופרטיבית, שני ההפסדים האחרונים קיצרו את משמעותית את בואו של יום הדין.

במסיבת העיתונאים ספאחיה נשאל האם לדעתו ההנהלה חולקת איתו את הדעה שלפיה כל עוד הקבוצה חסרה רכזים וממשיכה לסבול מפציעות, קשה לצפות ליכולת משופרת, וענה: "ההנהלה תחליט מה שהיא תחליט, אני לא יכול לשלוט בזה, אלא רק בלהיות בכל כולי במשחק הבא, באימון הבא, בפגישת הווידאו הבאה. אני לא יכול לדבר על מה שבהנהלה חושבים".

בהנהלת הצהובים כבר אפשר לזהות שני מחנות: אלה שטוענים שחייב להגיע זעזוע בדמות החלפת המאמן, לעומת מי שמאמינים שהמצב הנוכחי הוא פשוט ביש מזל, וספאחיה לא אשם בגל הפציעות. בהקשר הזה אומרים במכבי: "אי אפשר להתעלם מזה שווילבקין, פארגו ובלאק הם שלושת השחקנים הכי משמעותיים בסגל שאמורים לספק יחד 30-40 נקודות בערב, וכרגע רק חצי שחקן מתוך ה-3 נמצא. מה היה קורה אם ריאל מדריד הייתה משחקת בלי טבארס, רנדולף ויול?"

לראשונה אמש ספג המאמן קריאות מהאוהדים, שדרשו ממנו להתפטר. חלק לא קטן מהקהל נטש את ההיכל הרבה לפני הסיום, לעומת רוב האוהדים שדחפו את מכבי עד הסוף. "אני רק יכול להבטיח שעבור מי שנשאר לעודד אנחנו ניתן מעכשיו 300% מעצמנו עבורם. ועל מי שקרא לי ללכת - אני יכול רק להצטער על כך".

את האווירה בחדר ההלבשה היה ניתו לסכם בשתי מילים: ייאוש ובלבול. השחקנים התקשו להסביר מדוע הם נקלעו למצב הזה, התקשו לומר האם מדובר רק בפציעות, או שאולי משהו לא מצליח להתחבר ברמה המקצועית. ג'וני אובריאנט אמר: "אני לא יודע אם זה קורה לנו רק בגלל פציעות. כל קבוצה מקצוענית מתמודדת עם פציעות. דברים לא הולכים בכיוון שלנו ואני לא יודע לומר למה".

סקוטי ווילבקין אמר: "אחרי משחק כזה אתה לא מרגיש טוב, לא פיזית ובטח שלא מנטלית. אני רוצה להיות שם עם החברים שלי, אני רוצה לשחק, ואני צריך להתחיל מאפס. אנחנו חייבים ללמוד מהטעויות, ללמוד מהמשחק הזה ולהאמין שהמצב ישתפר".

הדפס