האיגוד נפרד מפרומן: "הטניס נמצא בדם שלי"

הנשיא והאיש שאחראי על הקמת מרכזי הטניס נפרד: אעזור במה שאוכל

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  01.09.15 - 22:33
תחילת כתבה

איגוד הטניס נפרד היום (שלישי) מד"ר איאן פרומן, נשיא האיגוד ואחד האנשים שבזכותם הטניס הישראלי נמצא על המפה. הטקס לכבוד פרישתו של פרומן נערך בהרצליה, בנוכחות בני משפחתו ואנשי טניס בעבר ובהווה. פרומן, טניסאי בעברו, יזם את הקמת המרכז לטניס בישראל ברמת השרון, שהיווה את הבסיס להקמת 13 מרכזים דומים ברחבי הארץ. הוא כיהן כיו"ר מרכזי הטניס במשך 21 שנים שנים ותרם להקמתם והתפתחותם. פרומן הוא גם חתן פרס ישראל בתחום הספורט ותרבות הגוף לשנת 1989.

"אני בהלם, לא האמנתי שיעשו דבר כזה עבורי", אמר פרומן הנרגש. "זה כל מה שבן אדם יכול היה לבקש. כשהתחלתי את הפעילות שלי בטניס לא היה כלום, היה לנו מזל שאנשים מסביב עזרו. היו כל כך הרבה רגעים גדולים, הרבה נחת, ופרס ישראל היה הדובדבן שבקצפת. זה נהדר לראות את הילדים הצעירים שליוויתי משחקים היום כמקצועניים, זה כיף. לא יהיה לי קשה להיות בחוץ, אני אמנם סיימתי רשמית, אבל אמרתי ליו"ר האיגוד שאם הוא ייצטרך עזרה אני עדיין פה, הטניס בדם שלי".

יו"ר האיגוד, אסי טוכמאייר, הוסיף: "איאן בשבילי הוא כמו אבא או סבא. מגיל 9 הכרתי אותו, וכשנכנסתי לתפקיד כמובן שהלכתי אליו הביתה והכרחתי אותו שיישב לידי. אמרתי לו שהוא חייב להיות נשיא לצידי. יש לי הערכה גדולה אליו. החלטתי לעשות היום דבר שאני נרגש ממנו, זה להביא את הילדים והמשפחה שלו ולומר לו בקצרה כמה אנחנו אוהבים אותו מעריכים את מה שהוא עשה. איאן הוא האיש שתרם לענף הטניס הכי הרבה מכל הכיוונים. יש דורות שלמים של אלפי שחקנים ושחקניות שמודים לו על התרומה שלו. כל חייו הוא תרם לטניס, בנה מתקנים והביא כספים. קשה לי לראות מישהו שבעתיד ייכנס לנעליו".

אני חושב שאיאן ימשיך לעשות את הפעילות שהוא עושה, להשתמש בכישורים ובקסם שלו בעולם הטניס", אמר עמוס מנסדורף. "הוא ימשיך לפתוח לנו דלתות כמה שהוא יוכל. כל מרכזי הטניס בישראל הם גוף שקם בזכות איאן. החזון היה שלו, הוא גייס כספים וניהל את זה הרבה מאוד שנים. כולם יזכרו את זה".

הדפס