האלוף הנצחי פוגש בסנסציה האסייאתית: השבת ב-UFC

חוזה אלדו מחכה לסונג יונג במשקל נוצה, וגם: קרב מרתק גם בחצי כבד

סבסטיאן רודריגס
סבסטיאן רודריגס  03.08.13 - 13:17
אלדו במהלך אופייני
אלדו במהלך אופייני
תחילת כתבהבפעם האחרונה שחוזה אלדו נלחם בריו דה ז'נרו, לקראת סוף הסיבוב הראשון נחתה לה ברכיה מפוצצת על הסנטר של הקורבן התורן – צ'אד מנדז. מיד לאחר הנוק אאוט אלוף ה-UFC  במשקל נוצה (עד 66 ק"ג), קפץ אל תוך הקהל שהרים אותו על כתפיו. 163 UFC נותן לאלדו את אותה במה מול קהל ביתי והפעם המשוכה היא לא פחות ולא יותר מחביב הקהל צ'ן סונג יונג, "הזומבי הקוריאני", בקרב אליפות שינחת על מסך ביתכם בלילה שבין שבת לראשון (ישיר בספורט 5 LIVE).

האלוף חוזה אלדו ג'וניור נגד "הזומבי הקוריאני" צ'ן סונג יונג
חוזה אלדו ג'וניור הוא השליט הבלתי מעורער בקטגורית משקל נוצה. למען האמת, אלדו עומד בראש הפרמידה עוד משנת 2009 כאשר הוא לקח את חגורת ה-WEC , בעבר הארגון המוביל למשקלים קלים עד למיזוג עם ה-UFC, ומאז פשוט לא הסתכל אחורה. מדובר בלוחם קטלני עם בעיטות הרסניות לרגליים שמשפיעות על התנועה והזריזות של היריב. לאחר שאלדו גומר לחבוט ברגליים, הוא מעלה הילוך ומתחיל להנחית נזק על שאר הגוף. עם 13 נוק אאוטים בקריירה במגוון התקפות שבאות מכל הצדדים, לנסות ולשחק את הסגנון הזה עימו מלווה בהימור ובסיכוי גבוה להפוך לעוד קורבן ברשימה הארוכה.

לסונג יונג יש משימה לא פשוטה מולו. הקרב הזה נוצר עקב פציעה כביכול של המתמודד המקורי, אנתוני פטיס, אשר הצריכה להקפיץ את יונג בהתראה של כמה שבועות לקרב מול אחד הלוחמים המפחידים בעולם. אי אפשר להתעלם מהכישרון העצום של הזומבי הקוריאני וזה מוכח על פי המומנטום האדיר שהוא נמצא בו כעת. גם יונג הגיע מה-WEC  ומאותו רגע הגיע לרצף של 3 ניצחונות מרשימים אשר הציבו אותו כלוחם האסייתי הראשון בהיסטוריה שמתמודד על התואר. הזומבי הקוריאני ידוע כלוחם מלהיב וברזומה שלו תוכלו לראות שהוא מחזיק בתואר קרב השנה 2010 ו 2012 וגם בהכנעת השנה 2011 ו 2012.

קרב בין שני לוחמים מלהיבים ואגרסיבים כאלו יוכל לגרום אך ורק לזיקוקי דינור, אך איך הזומבי יוכל להתמודד מול האלוף הברזילאי? אלדו לוחם כמעט בלי חורים במשחק שלו. עם עמידה קטלנית, ניחן באתלטיות שעוזרת לו לעצור 92.4% מניסיונות יריביו לקחת את הקרב לקרקע. גם אם קורה הדבר אז אלדו מצוייד בחגורה שחורה בג'יו ג'יטסו ברזילאי ועבודה מאוד אקטיבית מהגב אשר עובדת כל הזמן לאו דווקא על להכניע את יריבו אלא להחזיר את הקרב לרגליים. ובכל זאת, הקרב האחרון של אלדו מול פרנקי אדגר הראה חולשה וסדק בשריון של חוזה ג'וניור. מדובר בכושר, אלדו בדרך כלל מוריד הילוך בסיבובי האליפות (סיבוב 4-5) ושם יונג יוכל לנסות ולתפוס את הברזילאי בהכנעה משלו.

ליוטו מצ'ידה נגד פיל דייויס
עוד קרב חשוב יערך לפני האירוע המרכזי בקטגוריה חצי כבד (עד 93 ק"ג) בין האלוף לשעבר ליוטו מצ'ידה למתאבק המבטיח, פיל דייויס. לקרב זה יהיו הרבה השלכות, עם התמודדות אפשרית בעתיד מול האלוף ג'ון ג'ונס, למי שיצליח לנצח בצורה משכנעת. אין כאן סוד, לפיל דייויס אין מה לחפש בעמידה מול מצ'ידה, ואם כן, אז סביר מאוד לומר שפיל ימצא את עצמו שוכב על הקרקע ללא תזוזה. דייויס ינסה להשתמש בהיאבקות כדי להוריד ולשלוט במצ'ידה על הקרקע וכך לנטרל את הסכנה הברורה בעמידה. נתון מעניין – בפעמים האחרונות שמצ'ידה נלחם מול מתאבקים, דן הנדרסון וריאן ביידר, ליוטו לא הורד לקרקע עם אחוזי הגנה של 82.3%. גורל הקרב יפול על אותה שאלה, אם דייויס לא יצליח לגרור את מצ'ידה לקרקע אז אני לא יכול לדמיין תסריט אחר חוץ ממצ'ידה מרים את ידיו לפני שהקרב יגיע להחלטת שופטים.

הדפס