התעמלות אמנותית: ארד לנשים באליפות אירופה

הישג היסטורי לנבחרת ישראל בקרב-רב. המטרה: מדליה בתרגיל המשולב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.06.14 - 19:59
תחילת כתבה

הישג היסטורי לנבחרת הנשים בהתעמלות אמנותית. הבנות, שהחלו השנה להתאמן יחד במטרה להגיע למשחקים האולימפיים בריו דה ז'נרו ב-2016, רשמו את ציון הדרך המשמעותי ביותר שלהן עד כה כשזכו במדליית ארד בקרב-רב באליפות אירופה, שנערכת בבאקו, בירת אזרבייג'אן. רוסיה זכתה בזהב, איטליה בכסף.

הבנות, שמתאמנות אצל אלה סמופלוב, רעיה אירגו ואירה ויגדורצ'יק, השיגו ציון של 34.383 נקודות במצטבר, כשהן מקדימות ב-84 אלפיות הנקודה בלבד את נבחרת בולגריה. הנבחרת הציגה הופעה מרשימה במיוחד בתרגיל המעורב, שכולל סרטים וכדורים.

בתרגיל זה צברו הבנות 17.050, התוצאה השלישית בטיבה מבין 21 הנבחרות באליפות. ישראל דורגה שביעית בתרגיל האלות עם 17.333 נקודות. הנבחרת עלתה לשני הגמרים בתרגילים הבודדים האלה, אשר ייערכו בהמשך האליפות בבאקו.

הנבחרת הישראלית הגיעה לאליפות אירופה באזרבייג'אן בכושר מצוין לאחר שזכתה במספר מדליות בתחרויות בסבב גביע העולם. הנבחרת, שהורכבה רק לפני כחצי שנה עם תחילת הקמפיין לריו, כוללת את יובל פילו, אלונה קושבצקי, יקטרינה לבינה, קטרינה ליחבר, אידה מיירין, ליהי שוחטוביץ'. בתחרות האישית יקחו חלק נטע ריבקין, שייצגה את ישראל בבייג'ין ובלונדון, ו-ויקטוריה פילאנובסקי הצעירה. בהמשך התחרות תנסה הנבחרת כאמור לזכות במדליות בתרגילים הבודדים. המטרה הגדולה הבאה לאחר מכן תהיה אליפות העולם שתיערך בחודש אוקטובר בסין.

על זכייתן במדליית הארד תקבל כל אחת מהמתעמלות מענק מיוחד של 10,000 ש"ח מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, מינהל הספורט ומועצת ההימורים. כל אחת משלוש המאמנות תקבל 8,350 ש"ח. בתוך כך, המתעמלת הצעירה לינוי אשרם, שתייצג את ישראל במשחקים האולימפיים לנוער באוגוסט בננג'ין, העפילה לשני גמרים בקטגוריית הנוער: חישוק וכדור.

הדפס