בר רהב, שחקן נבחרת ישראל לשעבר בכדור מים, נהרג בעזה

קצין הנדסה קרבית, שהיה קפטן הפועל קרית טבעון, נפגע מטיל נ"ט ליד רפיח, נפצע אנושות ונפטר בסורוקה. מאמנו אמר עליו: "הוא זכה למעמד של ספורטאי מצטיין והתעקשתי שישתמש בו, אבל הוא רצה לשרת בקרבי. זה היה בר"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.07.14 - 06:50
תחילת כתבה

יום הלחימה ה-12 של מבצע "צוק איתן" הביא עימו בשורות קשות ביותר, שהפעם פגעו גם כסכין חדה בבטן של עולם הספורט. הבוקר הותר לפרסום כי סג"מ בר רהב, שחקן קבוצת הכדור מים של טבעון ושחקן נבחרת ישראל בעבר נהרג מפגיעת טיל נ"ט ליד רפיח. הוא יובא למנוחות היום בשעה 17:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בטבעון.

רהב נולד בנהלל וגדל ברמת ישי שבעמק יזרעאל. בגיל 12 החל את דרכו בבריכה ולאט לאט התפתח והפך לאחד השחקנים המצטיינים בענף. הוא הפך לקפטן הקבוצה מטבעון וזכה עימה באליפות המדינה. רהב שיחק גם בנבחרת הנוער של ישראל, התקדם לנבחרת הבוגרים, השתתף עימה באליפות אירופה ואף כבש שער בטורניר. משפחתו קשורה גם היא בענף הכדור מים, אחיו הצעירים משחקים גם הם במועדון. רהב זכה למעמד של ספורטאי מצטיין, אך ויתר על כך על מנת לשרת כחייל קרבי.

רהב בן ה-21, נהרג לאחר שטיל נ"ט פגע בכלי הנדסי באזור רפיח שבדרום הרצועה. הוא נפצע אנושות מהפגיעה ופונה באמצעות מסוק לבית החולים סורוקה, שם נקבע מותו. מבצע "צוק איתן" החל לפני 13 ימים וגבה עד כה את חייהם של 5 חיילי צה"ל.

מאמנו של רהב, מושיקו הרשקוביץ', סיפר לאתר ערוץ הספורט: "מגיל צעיר אני מאמן את בר, הוא היה מלח הארץ, בחור מדהים, מצחיק, בעל נתינה אינסופית. הוא כבר קיבל ספורטאי מצטיין ואני שעות על גבי שעות ניסיתי לשכנע אותו שייקח את זה ונשתפר ונתקדם מבחינה מקצועית אבל הוא רצה ללכת לקרבי. כל המשפחה סביב הבריכה, זו משפחה מדהימה, עם ערכים. רק לפני שבועיים היה טורניר במרחק שעתיים מטבעון, ולמרות שהוא הגיע מהצבא רק ל-48 שעות, הוא ארגן את כולם ונסע לטורניר כדי שנהיה בהרכב מלא, זה היה בר".

הדפס