נבחרת ההתעמלות האמנותית השיגה כרטיס לריו

קבעה את הקריטריון במסגרת אליפות העולם. המאמנת: אין זמן לחגוג

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.09.15 - 18:20
יהיו בריו. נבחרת ההתעמלות האמנותית
יהיו בריו. נבחרת ההתעמלות האמנותית
תחילת כתבה

הנבחרת הקבוצתית של ישראל בהתעמלות אמנותית השיגה הערב (שבת) את הקריטריון למשחקים האולימפיים, כשדורגה שישית בגמר הקרב-רב באליפות העולם מתוך 24 נבחרות. שמונה הנבחרות הראשונות זכו להבטיח את השתתפותן בריו 2016. בנוסף, הנבחרת העפילה לשני גמרים - בתרגיל הסרטים, אליו עלתה מהמקום החמישי, ובתרגיל המשולב של אלות והחישוקים, שם למרות הטעות של נפילת המכשיר דורגו הבנות במקום השביעי במוקדמות.

בכך הנבחרת מצטרפת ל-11 הספורטאים שכבר הבטיחו את מקומם במשחקים האולימפיים בברזיל. מדובר ביעקב טומרקין, גל נבו, עמית עברי, אנדי מורז, זיו קלונטרוב, סרגיי ריכטר, דונלד סנפורד, חנה קנייזייבה מיננקו, מרגריטה דורז'ון, דימה קרויטר ונטע ריבקין.

המאמנת אירה ויגדורצ'יק סיפרה בסיום: "אני שמחה שעמדנו במטרה העיקרית והיא השגת הכרטיס לאולימפיאדה, אבל אין זמן לחגוג, הראש שלנו כבר בגמרים של יום ראשון". יו"ר איגוד ההתעמלות אופיר פז פינס הוסיף: "המתח כמעט הרג אותנו, אבל הבנות השיגו את המטרה ואני מצדיע להן".

הנבחרת הקבוצתית עלתה עשירית למשטח בבית A ופתחה עם התרגיל המשולב של האלות והחישוקים. במהלך התרגיל נפל אחד החישוקים, מה שגרם להורדה משמעותית והעניק לנבחרת ציון של 16.950 נקודות. הבנות הצליחו להתאושש מנפילת המכשיר בתרגיל הראשון וביצעו באופן נקי את התרגיל השני שלהן, הסרטים, שזיכה אותן בציון של 17.333 נקודות. סך הכל 34.283 נקודות, מה שכאמור הספיק בשביל לקבוע את הקריטריון לריו.

הנבחרת הקבוצתית כוללת את אלונה קושיבצקי, יובל פילו, יקטרינה לבינה, קרינה ליחבר ואידה מיירין. המאמנות הן אירה ויגדורצ'יק, אלה סמופאלוב ורעיה אירגו, ואילו הכירוגראפית היא איילת זוסמן.

הדפס