גיא פירר זכה באליפות העולם לנוער בסקי מים

הגולש הישראלי השלים זכייה במדליה שלישית אחרי הזהב הכפול שהשיג באליפות אירופה לבוגרים ונוער

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.11.16 - 11:43
אלוף העולם לנוער. פירר (צילום: עמותת סקי המים בישראל)
אלוף העולם לנוער. פירר (צילום: עמותת סקי המים בישראל)
תחילת כתבההישג חסר תקדים נוסף לגולש הישראלי גיא פירר (19) שזכה בתואר אלוף העולם לנוער במסגרת אליפות העולם בסקי מים בסגנון וויקבורד, אשר מתקיימת בימים אלה במקסיקו בהשתתפות למעלה מ-200 גולשים מהטובים בעולם.
 
מדובר בזכייה שלישית ברציפות של פירר לאחר שזכה השנה גם באליפות אירופה בקטגוריית הבוגרים ובקטגוריית הנוער, בתחרות שנערכה לפני שבועות ספורים בלבד, בפעם הראשונה כאן בישראל. כאשר גם בשני תארים אלה הוא זכה זו השנה השנייה ברציפות. פירר, שלאור הישגיו אלה כבר נחשב לאחד מטובי הגולשים בעולם, יתחרה על תואר אלוף העולם בבוגרים ביום שבת הקרוב ויהיה גם אחד הנציגים הבולטים של ישראל במשחקי העולם שיתקיימו בשנה הבאה בפולין.
ענף הסקי מים פועל בישראל במסגרת התאחדות "אילת" לענפי הספורט התחרותיים הלא אולימפיים, המסייעת לספורטאים ולענפים בציוד, מימון טיסות לתחרויות ומחנות אימונים ועוד. ישראל נחשבת למעצמה בענף סקי המים, והוציאה תחתה אלופי עולם ואלופי אירופה גם בבוגרים וגם בנערים, גם גברים וגם נשים.
 
מאמן הנבחרת הישראלית ופליט "האח הגדול", עמרי בן נתן, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "מסתבר שאת ההיסטוריה אפשר לשכתב תמיד! אלוף אירופה לנוער ובוגרים הוא גם אלוף העולם לנוער, אני לא מצליח לעכל!". מעוז טל, מנכ"ל עמותת סקי המים בישראל: "מדובר בניצחון ישראלי שלא נראה כמוהו בהיסטוריה של הענף ובעונת פעילות בינלאומית לעמותת סקי המים בישראל. אנחנו מקווים לשחזר את אותם ההישגים גם במקצה הבוגרים ביום שבת וכמובן גם במשחקי העולם  2017 בפולין".
 
נשיא התאחדות "אילת", אריק קפלן: "פעם נוספת שגיא פירר עולה על הפודיום לצלילי 'התקווה' ומביא למדינת ישראל ולכולנו כבוד רב. אני רוצה לברך אותו ולהביע גאווה עצומה על ההצלחה הנפלאה הזו. פירר והנבחרת הישראלית כולה מוכיחים שוב את הרמה הבינלאומית אליה ניתן להגיע בזכות השקעה, מחויבות וחתירה לניצחון. אנחנו בהתאחדות 'אילת' נמשיך להיות שם לצדם, לסייע ולתמוך, ואנו שמחים שזה גם מאפשר להם להתפתח בענף ולקבל הכרה עולמית".
הדפס