מנהלת ליגת הנשים תיאבק על שיוויון

הארגון דורש זכויות שוות כמו לליגת הגברים. 10 קבוצות ישתתפו בליגה

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.14 - 20:21
יו"ר המנהלת. יוצאת לקרב
יו"ר המנהלת. יוצאת לקרב
תחילת כתבה

מנהלת ליגת העל בנשים מתכננת מספר מהלכים לקראת עונת 2014/15 כאשר הוחלט כי ימי המשחקים יתקיימו ביום שני כאשר שיטת המשחקים נשארה כשהייתה כלומר שני סבבים של 18 מחזורים, סבב שלישי בשיטת בית עליון ותחתון ולאחר מכן חצי גמר וגמר בשיטת הטוב מ-5 משחקים.

העונה אגב תיפתח ביום שני, 20 באוקטובר 2014, כאשר מועד טורניר פתיחת העונה וטורניר ווינר ייקבע מאוחר יותר. חוץ מזה, המנהלת החליטה לצאת למאבק משפטי נגד הערוץ הראשון ולנקוט בצעדים משפטיים בכל הקשור להשוואת השידורים בין כדורסל הגברים לכדורסל הנשים, בערוץ הממלכתי.

''המנהלת החליטה החלטה תקדימית ואמיצה והיא לצאת למאבק משפטי בכל הקשור לשידורי הליגה בערוץ הראשון, הערוץ הממלכתי. תמו ימי האפליה בחשיפה של כדורסל הנשים ביחס לכדורסל הגברים ועלינו לדרוש ולקבל את אותה הבמה התקשורתית (הן ברמת השידורים והן ברמת התגמול הכספי)'', אמרה יו"ר המנהלת איריס שטרק.

"הבשורה החשובה לעונה זו היא הצטרפותה של קבוצת אס"א ירושלים לליגת העל, אחרי שנים רבות של היעדרות", אמרה שטרק. ''אני רואה חשיבות רבה ביצירת ליגה יציבה עם מספר זוגי של קבוצות והצטרפותה של קבוצה מעיר הבירה חשובה מאוד לגיוון הנדרש בליגה. כמו כן, השתתפותה הצפויה של קבוצת מ.ס. אשדוד ביורוקאפ היא מהלך מאוד מעודד לליגה. אנו פועלים רבות מול משרד הספורט בבקשה להגדיל את התמיכות לקבוצות שמבקשות להשתתף במפעלים אירופיים, שכן השתתפותן חשובה לליגה ולקידום השחקניות וספורט כדורסל הנשים בארץ''.

הדפס