אברמזון: "בגלל הפציעה בברך, אני בפחד תמידי"

רגע לפני המשחק השלישי בסדרת חצי הגמר, הסנטרית של אליצור רמלה מספרת על הפציעה שכמעט וגמרה לה את הקריירה, וגם על חלום קטן: "אני רוצה לחזור ולשחק בנבחרת ישראל"

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.03.15 - 16:10
"אני התעקשתי. רציתי שתהיה לי את האופציה לחזור לשחק". אברמזון (אלונה חליוא)
"אני התעקשתי. רציתי שתהיה לי את האופציה לחזור לשחק". אברמזון (אלונה חליוא)
תחילת כתבה

ליגת העל בכדורסל נשים נכנסת לישורת האחרונה שלה ובשבוע שעבר החלו משחקי חצי גמר הפלייאוף. אליצור רמלה עלתה ליתרון 0:2 בסדרה מול מכבי רמת חן/בליך והערב (שני) היא תוכל להבטיח את מקומה בגמר. חדי העין יכלו לראות שאחת התורמות להצלחה של רמלה היא קטיה אברמזון שהצליחה להתגבר על פציעה קשה ביותר.

בעונה שעברה, אברמזון חזרה לישראל אחרי 4 עונות באירופה והצטרפה לאשדוד איתה היא לקחה אליפות. באחד מאימוני הנבחרת, שנערכו במהלך הקיץ האחרון, היא קיבלה מכב בברכה ואחר כך התברר כי היא סובלת מפגיעה בסחוס, פציעה שבגללה עברה אברמזון ניתוח קשה ששם בסימן שאלה את המשך הקריירה שלה.

"אני התעקשתי. רציתי שתהיה לי את האופציה לחזור לשחק ולכן החלטתי לעבור את הניתוח" נזכרת קטיה ומיד עולים הזכרונות של הימים הקשים של אחרי הניתוח. חודשיים על קביים, וחוסר תנועתיות. "הייתי שבורה מנטאלית. לא יכולתי ללכת, ובוודאי שלא לרוץ. התחלתי בשיקום פיזיותראפי יומי כי רציתי מאד לחזור לשחק".

בקיץ שעבר החלה לחפש קבוצה, ואף מאמן לא רצה לשלב אותה. רק עדן ענבר, מאמן אליצור רמלה, שהכיר אותה מהנבחרת, הסכים לתת לה הזדמנות, למרות שידע שהיא תהיה מושבתת לפחות עד לחודש דצמבר. מסתבר שההימור הזה השתלם כי אברמזון הפכה לחלק חשוב מהרוטציה של ענבר ובמשחק האחרון בסדרת חצי הגמר שיחקה אברמזון 14 דקות שבהן היא קלעה 6 נקודות, לקחה 4 ריבאונדים והוסיפה 2 חטיפות.

"אני בפחד תמידי. אני מפחדת לעשות תנועה לא נכונה", מספרת אברמזון על הפציעה שתלווה אותה עד לסיום הקריירה. "לעולם הפציעה תשאר לי במוח. והאמת, שמה שיכולתי לבצע בעבר, אני לא יכולה היום לבצע. בכל רגע נתון שאני על המגרש אני משתדלת לעשות את המיטב. אני רוצה לנצל את ההזדמנות להביע את הערכתי לעדן ענבר שנתן בי אמון כזה. אני חייבת לו תודה גדולה".

עכשיו אחרי שחזרה לטופ של הכדורסל בישראל, לאברמזון יש גם משאלה: "אני רוצה לחזור ולשחק בנבחרת ישראל. אני אוהבת מאוד את המסגרת הזאת, ובטוחה שיש לי מה לתרום, ומקווה מאד שתהיה לי ההזדמנות להשתלב בה גם בעתיד. מגיל 16 אני בנבחרת הנשים ומאחורי שלוש אליפויות אירופה, בהן הייתי הריבאונדרית מספר 1 באליפויות. מקווה לחזור ליכולות שלי".

הדפס