פדרמן: "לא קיבלתי הצעות למכור את מכבי תל אביב"

הבעלים שפך את הלב אחרי הזכיה בגביע המדינה: ("ירדה מאיתנו אבן כבדה, חטפנו הרבה סטירות בדרך"), דיבר על העבר: ("הוצאנו כסף כדי להתחזק, בחלק מהדברים נכשלנו"), ותיכנן את העתיד: "הצעירים ישלטו. וויצ'יץ' יבנה את הסגל על דעת עצמו? נחיה ונראה"

רועי גלדסטון
רועי גלדסטון  17.02.17 - 09:56
תחילת כתבה

ארוכה ומפותלת ההיסטוריה של דייויד פדרמן במכבי תל אביב. בעיצומה של אחת מהעונות הרעות ביותר של המועדון הצהוב, אחד מבעליה של מכבי ת"א קיבל אמש (חמישי) סיבה מצויינת לחגיגה נוספת עם גביע המדינה ה-44 של קבוצתו, אחרי שגברה 68:82 על יריבתה המושבעת הפועל ירושלים. עוד לפני העונה, כולנו זכרנו את הנאום המפורסם של הבעלים בעונה שעברה בה הבטיח שיבנה קבוצה חדשה ויצרף 10-12 שחקני יורוליג שיחזירו את מכבי ת"א לטופ.

 • מקל: "קבוצה גדולה נמדדת במאני טיים"
 • סטודמאייר: "מאכזב. הפסדנו לעצמנו"
 • חגיגה צהובה: הגביע של מכבי ת"א בתמונות

 • גם בתסריטים הקשים ביותר, הבעלים לא חשב שאחרי חצי עונה הצהובים יהיו במצב הזה ביורוליג לאחר שהעמידו את התקציב הגבוה בתולדותיהם, אבל אין דבר יותר מתוק מגביע. בסיום המשחק, פדרמן שחרר הרבה מאוד לחץ ומתח ולכבוד המאורע, גם החליט לשבור שתיקה, לדבר על התקופה הקשה, וגם סוף סוף לחייך.

  "זאת אבן גדולה שירדה מהלב", הודה דייויד פדרמן אחרי הנפת הגביע ואמר: "השחקנים הראו שאם הם רוצים, הם יכולים לשחק. עברנו תקופה קשה מאוד, אני מניח שאנחנו עדיין נמצאים בה, אבל כשמצליח אז מותר לנו לחגוג. אני שמח שההחלטה של בגאצקיס לשחק עם גל מקל ויוגב אוחיון ביחד ברבע האחרון עבדה, זה בלבל את ירושלים והכניס רוח אחרת לקבוצה".

  הבעלים של המועדון התייחס להצהרותיו על שינוי משמעותי, אותן אמר לפני כשנה: "אני חושב שהדבר הכי חשוב בגביע זה הביטחון שיחזור לשחקנים. אנחנו, כבעלי מניות וחברי הנהלה, חטפנו סטירות מפה ועד להודעה חדשה. כשאמרתי לפני שנה שאנחנו רוצים להביא 12 שחקני יורוליג עשינו את זה, גם אם שילמנו דרך האוזניים, ובחלק מהדברים נכשלנו".

  "לפני כמה שנים הגעתי בלי שאף אחד ביקש, ואמרתי שהגיע הזמן להעביר את השרביט לצעירים כדי לפתח דור אחרינו" , סיפר פדרמן והסתכל על העתיד: "היינו בעד זה, אבל חווינו פנצ'רים בדרך. אנחנו אמנם זקנים ולכן הבאנו את חגי בדש. זה לא הצליח מסיבות מסויימות שצריך לשאול אותו, אבל מתקדמים הלאה. בסופו של יום, אנחנו סביב גיל ה-70 והגיל קובע, לכן הצעירים הם אלה שישלטו, בין אם בעוד חודש או בין אם יותר".

  "אף אחד לא שלח לי הצעה למכור", הצהיר פדרמן וסיכם: "אני במכבי הרבה מאוד שנים, זה הולך עוד לפניי. אני כבר בן 73 ומן הסתם שבסופו של דבר, הצעירים הם אלו שישלטו פה. אנחנו מדברים בינינו ומעדכנים אחד את השני, הפעילות היומיומית מתנהלת על ידי ההנהלה אלי דריקס ודורן לב. ניקולה וויצ'יץ הוא המנהל הספורטיבי ומתוקף תפקידו לבנות את הקבוצה. האם הוא יעשה את זה על דעת עצמו? נחיה ונראה".
  הדפס