האיגוד הודיע רשמית: ארז אדלשטיין לא ימשיך כמאמן

כצפוי: אחרי 4 שנים על הקווים של נבחרת ישראל, המאמן סיים את תפקידו בתום פגישה עם יו"ר הוועדה המקצועית ולאחר הכישלון ביורובאסקט. דן שמיר ועודד קטש מועמדים

ניר קפלן
ניר קפלן  13.09.17 - 15:33
תחילת כתבה

בווידאו: הראיון האחרון של אדלשטיין לחדשות הספורט

אחרי ארבע שנים כמאמן נבחרת ישראל, איגוד הכדורסל הודיע היום (רביעי) כי ארז אדלשטיין סיים את תפקידו. בהודעה שהוציא האיגוד נכתב: "אתמול בצהריים נפגש יו”ר הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל מר עמוס פרישמן עם מאמן נבחרת ישראל מר ארז אדלשטיין. בפגישה נאמר לארז כי חוזהו לא יוארך, אחרי 4 שנים בהם שימש כמאמן הראשי של נבחרת ישראל".

עוד נכתב: "הצוות המקצועי של נבחרת הכדורסל יוזמן להופיע בפני הוועדה המקצועית ב-27 בספטמבר, על מנת להציג את מסקנותיו מהקמפיין האחרון. איגוד הכדורסל מודה לארז אדלשטיין על פועלו במהלך 4 השנים האחרונות". 

למרות שההודעה לא נמסרה לאדלשטיין עד אתמול, עוד במהלך אליפות אירופה הוחלט שלא להאריך את חוזהו, כאשר ההחלטה הסופית התקבלה לאחר ההפסד לנבחרת גיאורגיה. המועמדים המובילים להחליפו הם מי שהיה עוזרו בקמפיין האחרון, דן שמיר, ומאמן נבחרת העתודה עודד קטש.

באיגוד גם לא פוסלים מינוי של מועמד אחר, כולל אפשרות במסגרתה המנהל המקצועי של נבחרות ישראל, פיני גרשון, ימונה לתפקיד, אולם הסיכויים לכך נמוכים כרגע. כך או כך, ההחלטה על זהותו של המאמן החדש צפויה להתקבל בשבועיים הקרובים.

נבחרת ישראל תחל את הופעותיה במסגרת מוקדמות גביע העולם 2019 בנובמבר הקרוב, כשתפגוש את אסטוניה. שתי הנבחרות הנוספות בבית הן בריטניה ויוון. הנבחרת שתסיים במקום הרביעי בבית תודח, ושלוש הראשונות יעפילו לשלב השני, כאשר הן סוחבות איתן את התוצאות משלב הבתים הראשון.

אדלשטיין מונה לתפקיד המאמן בפברואר 2014 והוביל את ישראל למקום הראשון בקמפיין מוקדמות היורובאסקט 2015. הנבחרת השיגה שלושה ניצחונות והפסידה שלוש פעמים, אך העפילה לשלב שמינית הגמר, שם הודחה ע"י איטליה. את קמפיין אליפות אירופה 2017, ישראל סיימה עם 4 הפסדים וניצחון בודד, על אף שאירחה את המשחקים בהיכל.

הדפס