ליאור אליהו פרש מנבחרת ישראל: "תמיד אהיה אוהד"

מגדוליי השחקנים בתולדות הנבחרת החליט לסיים את דרכו בכחולים-לבנים: "מודה לכל מי שאימן וניהל, ובמיוחד לשחקנים". שיחק ב-6 אליפויות אירופה ומדורג 4 בקלעי כל הזמנים

רועי כהן
רועי כהן  08.05.18 - 11:28
תחילת כתבה

סופה של תקופה. אמנם זה היה באוויר מאז סיום טורניר אליפות אירופה שנערך בישראל, אבל היום (שלישי) זה הפך לרשמי. ליאור אליהו, מגדולי השחקנים של נבחרת ישראל בכל הזמנים, החליט לפרוש מהמדים הלאומיים. למעשה, ההופעה האחרונה שלו במדי הכחולים-לבנים הייתה ביורובאסקט בת"א בקיץ 2017.

"זו תמיד הייתה זכות גדולה ללבוש את מדי נבחרת ישראל", אמר אליהו בעקבות הפרישה, "שיחקתי בכמה קבוצות בקריירה שלי, אבל ללבוש את המדים הלאומיים תמיד היה מיוחד עבורי. אני רוצה להודות לכל מי שאימן או ניהל את הנבחרת בשנים הארוכות שלי בשורותיה ובעיקר לחברי השחקנים. תמיד אהיה אוהד של נבחרת ישראל ואני מאחל לה הצלחה במשחקים הקרובים במסגרת מוקדמות גביע העולם".

מאיגוד הכדורסל נמסר: "אנחנו מודים לאליהו על תרומתו האדירה לנבחרת ישראל במשך שנים רבות. נדע להיפרד ממנו בצורה מכובדת, כפי שעשינו עד היום עם שחקני עבר גדולים".

אליהו מסיים את דרכו בנבחרת ישראל כשהוא במקום העשירי בתולדותיה בהופעות עם 140 משחקים ובמקום הרביעי בין הקלעים עם 1,686 נקודות אחרי דורון ג'מצ'י, מיקי ברקוביץ ובועז ינאי.

אליהו היה שותף לנבחרת העתודה שזכתה במדליית כסף באליפות אירופה בשנת 2004 ואת הבכורה שלו במדים הלאומיים עשה כעבור שנתיים במשחק אימון נגד ליטא. שיא הקריירה שלו בנבחרת ישראל היה באליפות אירופה 2009, אז קלע 31 נקודות נגד קרואטיה.

בסך הכל השתתף אליהו בשש אליפויות אירופה וגם באליפות העולם עד גיל 21 בשנת 2005 שם סיים עם ממוצעים אדירים של 18.2 נקודות ו-8.2 ריבאונדים. אליפות אירופה 2009 לא הייתה מוצלחת עבור נבחרת ישראל שהודחה בסיום השלב הראשון, אבל אליהו היה בשיאו עם 21.3 נקודות למשחק. גם באליפות אירופה 2011 אליהו הוביל את קלעי נבחרת ישראל עם ממוצע של 16.4 נקודות לערב.

הדפס