שלזינגר ואיגוד הג'ודו נפגשו בבית המשפט

נערך דיון ראשון בדרישת הג'ודוקא לעזוב כדי לייצג בתחרויות מדינה אחרת. נציגה של שלזינגר: "נראה היה שהשופט נגע בשאלות השנויות במחלוקת". עורך הדין של האיגוד: "אנחנו עדיין קוראים לאליס לייצג את ישראל"

  20.02.14 - 11:25
מה יחליט בית המשפט? שלזינגר (gettyimages)
מה יחליט בית המשפט? שלזינגר (gettyimages)
תחילת כתבה

המלחמה בין אליס שלזינגר לאיגוד הג'ודו והעומד בראשו, היו"ר משה פונטי, עלה היום (חמישי) מדרגה, כאשר השניים התייצבו בבית המשפט האזרחי בלוד בפני השופט יעקב אברהם, בנוגע לתביעה של הג'ודוקא להשתחרר מהאיגוד על מנת שתוכל לייצג מדינה אחרת, זאת בעקבות הסכסוך המתמשך בין הצדדים.

זה היה הדיון הראשון ועל כן כלל הקראות בלבד, כאשר דיון החקירות נקבע ל-3 במרץ. הבוקר היה עיקר העניין סביב השאלה מדוע איגוד הג'ודו לא משחרר את שלזינגר, כאשר נראה היה כי השופט לא משתכנע מתשובות האיגוד.

פרקליטה של שלזינגר, עו"ד אמיר רוזנברג, אמר לאתר ערוץ הספורט לאחר הדיון: "אני יוצא בהרגשה שבית המשפט נגע באופן מדויק בשאלות השנויות במחלוקות. השופט קבע דיון דחוף לחודש הבא ואני מקווה שהוא יקבל את ההכרעה הנכונה. ייתכן שכבר במרץ תהיה הכרעה, היות שבמאי מתחילות תחרויות הניקוד. איגוד הג'ודו ביקש לדחות את הדיון כדי שאליס, אם תתקבל החלטה, לא תספיק להיכנס לסבב תחרויות הניקוד. כשהשופט שאל אותם למה לא היתה להם תשובה".

עו"ד רון דרור, המייצג את איגוד הג'ודו, ציין: "מדובר בתחילתו של הליך משפטי. איגוד הג'ודו הודיע מראש כי מבחינה ערכית וספורטיבית הוא אינו סבור שצריך לאפשר לספורטאי, שהמדינה השקיעה בו, להחליט שהוא עובר למדינה אחרת אם הגיע למסקנה שיש ספורטאי אחר שמצליח יותר ממנו. אם בית המשפט יקבע מטעמיו שלו החלטה אחרת נכבד זאת. איגוד הג'ודו שב וקורא לשלזינגר להתחרות על מקומה באולימפיאדה ולייצג את מדינת ישראל על מזרן הג'ודו, וכפי שהיא יודעת היטב מי שקובע את הקריטריון הוא הוועד האולימפי".

הדפס