"אני שחקן הרכב לגיטימי בכל קבוצה בבונדסליגה"

טוואטחה מאס במצבו בפרנקפורט ואמר ב"5 באוויר": "מאוכזב, לא מוכן להישאר כינור שני ולא רוצה להיות מחליף עוד חצי עונה. מאמין שאוכל למצוא קבוצה טובה בליגה בכירה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.12.17 - 16:12
נמאס לו. טוואטחה (Getty)
נמאס לו. טוואטחה (Getty)
תחילת כתבה

טאלב טוואטחה לא האמין שכך תיראה העונה השנייה שלו באירופה. אחרי שכבש בחצי גמר הגביע הגרמני אשתקד, המגן פתח את העונה הנוכחית בהרכב של איינטרכט פרנקפורט בגביע, אבל מיעט לשחק בליגה, שותף בעיקר כמחליף ואחרי שבישל מול ורדר ברמן, לא שותף כלל בשני המחזורים האחרונים.

"ברור שאני רוצה לשחק יותר", אמר טוואטחה בראיון לתוכנית "5 באוויר", "אני מאוכזב מהסיטואציה שלי בקבוצה. עשיתי הכנה מצוינת והייתי בין השחקנים היחידים ששרדו את מחנות האימונים הקשים שהיו לנו. הייתי טוב בגביע בתחילת העונה והופתעתי שלא פתחתי במחזור הראשון. שבוע לפני תחילת הליגה, היתה לי מתיחה בגיד והמאמן החליט שלא אפתח. זה נמשך, לא פתחתי בעוד 3 משחקים ברצף, אח"כ חזרתי להרכב ושוב המאמן החליט שהוא נותן למגן השני לשחק. קנו אותו בהרבה כסף".

אותו מגן הוא יטרו ווילמס ההולנדי שהגיע מפ.ס.וו איינדהובן תמורת כ-5 מיליון יורו בקיץ האחרון, הפך לשחקן הרכב ורשם כבר יותר מ-1,100 דקות - כמעט פי שלוש מטוואטחה. המגן הישראלי דיבר גם על השיחות שלו עם מאמנו, ניקו קובאץ': "אני מאוכזב. הוא כל הזמן בא אליי ואומר לי: 'אתה טוב באימונים', הוא אוהב אותי, אני בסגל בכל המשחקים והוא תמיד מכניס אותי כחילוף ראשון או שני. הוא אומר לי דברים טובים, אבל אחרי אותו משחק שבו בישלתי, למשל, לא שותפתי בכלל. במשחק האחרון קיבלתי 2 דקות".

טוואטחה המשיך: "השאיפות שלי העונה היו להיות שחקן הרכב לגיטימי והוכחתי למאמן ולצוות המקצועי שזה מגיע לי. אמרתי לסוכנים שלי שאני לא מוכן להישאר כינור שני. אני שחקן בשל ושחקן הרכב לגיטימי לכל קבוצה בבונדסליגה. בכל אימון אני מוכיח שמגיע לי לשחק בהרכב. אני לא רוצה להישאר עוד חצי עונה ולהיכנס מחליף פה ושם. זו לא השאיפה שלי.

"אני לא חושב כרגע לחזור לארץ ומאמין שאני יכול למצוא קבוצה טובה בליגה בכירה באירופה ולשחק שם. אין לי בעיה להתחרות, מגיע לי לשחק ולא נותנים לי. כולם אומרים לי את זה. אני בן 25 ואני רוצה לשחק. הסוכנים שלי אמרו לי שהם מאמינים שתיהיה לי קבוצה שאני שאשחק בה. יכול להיות שהמאמן של פרנקפורט לא ישחרר אותי. תהיה לנו פגישה בשבוע הבא והערכת מצב ביני לבין כל הצדדים במועדון".

טוואטחה המשיך לדבר על עתידו והבהיר: "אני לא רוצה להיות מושאל, אני רוצה ללכת למקום קבוע. יש לי משפחה עם ילדים, ושחקן כדורגל צריך יציבות. כל שחקן, אם הוא מחזיק מעצמו ורוצה לשחק, לא מסתפק בלשבת על הספסל".

ומה עם האקסית, מכבי חיפה? "ברור שאני עוקב אחריה, זו הקבוצה שגדלתי בה", אמר טוואטחה, "ראיתי גם את הדרבי. זה כואב, אבל אני מאמין שעוד יגיע הזמן שחיפה תחזור לשנים הגדולות שלה".

הדפס