20:30: הפועל ראשל"צ ומכבי ת"א בגמר הגביע

אבישי סמולר לפני קרב הענקיות בכדוריד: "אנחנו לא נחשבים לאנדרדוג". מאמן הצהובים דראזן ג'וקיץ': " חן פומרנץ יהיה כשיר ויוכל לשחק"

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.03.17 - 17:24
תחילת כתבה

חגיגת כדוריד גדולה תיערך הערב (שלישי) באולם הדרייב אין בתל אביב, כשבזה אחר זה ייערכו גמרי גביע המדינה לגברים ולנשים בכדוריד. בשעה 18:00 ייצא לדרך גמר הנשים ובו תתמודד הקבוצה המעוטרת במפעל בנות הרצליה מול מכבי רמת גן. לאחר מכן, בסביבות השעה 20:30 לערך, יעלו למגרש הפועל ראשון לציון ומכבי תל אביב לגמר הגברים.

האירוע יוקדש גם לזכרה של לימור שפיגל ז"ל, כתבת הספורט שהלכה לעולמה בגיל 37 בנובמבר האחרון. עד כה נמכרו כ-2,200 כרטיסים, נשארו מאות בודדות וישנה תקווה שההיכל יתמלא, לפחות בגמר הגברים.

"אני חושב שזה יום חג לכדוריד הישראלי", פתח מאמן הפועל ראשל"צ עידן מימון והוסיף: "גמר גביע באולם שבשנתיים האחרונות עשה הרבה טוב למועדון שלנו. חוויה לשחק בדרייב אין, אנחנו שמחים מאוד להגיע למעמד הזה וגם אני תומך בקמפיין נגד האלימות. מאחל הצלחה למכבי ושהטובה מאיתנו תנצח, זה 60 דקות של מאני טיים".

מנגד, מאמן מכבי תל אביב דראזן ג'וקיץ' נרגש גם כן: "אני בטוח ששתי קבוצות כאלה שיתמודדו, זאת תהיה תצוגת כדוריד נהדרת כשהאלופה פוגשת את מחזיקת הגביע. אני מקווה שהקבוצה הטובה תנצח, ושהקהל יהנה מחגיגה באולם. חן פומרנץ יהיה כשיר לגמר הגביע, אי אפשר להיות 100 אחוז כשירים אחרי שבועות של היעדרות, אבל הוא יוכל לשחק".

קפטן הפועל ראשל"צ אבישי סמולר לא מפחד מהיריבה החזקה: "אני מאוד מכבד את מכבי תל אביב ויכול להיות שהיא ברצף טוב יותר, אבל לא משנה מה קורה אני אף פעם לא אנדרדוג. זה לא אומר שאני לא מכבד את הקבוצה שלהם, ואני מאחל להם הרבה הצלחה באירופה, אבל אעשה הכל כדי לנצח את הגמר הזה"

מנגד, קפטן מכבי תל אביב עומר דבדה אמר: "אנחנו נמצאים יום לפני המשחק, זה המאני טיים של העונה. משחק גמר גביע שיש בו 60 דקות להתמודד מול קבוצה מאוד חזקה, מחזיקת הגביע בשנתיים האחרונות. אנחנו מלאי כבוד אליהם, בטוחים מעצמנו, ואני מקווה שהאולם יהיה מלא באדום מול צהוב. אני רוצה לברך את איגוד הכדוריד על הקמפיין שהם עשו נגד האלימות".

מאמן בנות הרצליה, שלמה הופמן, פתח את מסיבת העיתונאים לקראת גמר הנשים: "אנחנו משחקים נגד קבוצה שמתחרה איתנו גם בפלייאוף וגם בגמר גביע. במשך כל העשור האחרון הקבוצה שלנו מתמודדת על כל התארים ואני מקווה שמחר, במשחק יחיד, נבוא מספיק מוכנים כדי לזכות בגביע. המטרות שלנו ברורות, צריך לקחת את הגביע וגם את האליפות"

בצד השני, מאמן מכבי ארזים ר"ג ניב ויינטרוב מנסה לשמור על אופטימיות: "אני מקווה שהרצליה יזרקו לנו איזה תואר אחרי השנים האחרונות, מצפה לנו משחק מעניין. אנחנו לא באים להיות תפאורה וחושבים שהכדוריד הישראלי לנשים עושה עליית מדרגה. יש כבר ארבע קבוצות עם שחקניות זרות, ואני מקווה שהמשחק יהיה יותר מעניין, שהקהל יהנה ונצליח להעלות את כמות הקהל".
הדפס