ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ראשל"צ 22 80 36
2 מכבי ת"א 22 60 34
3 בני הרצליה 22 43 31
4 מכבי ראשל"צ 22 70 30
5 א.ס. רמה"ש 22 35 29
6 עירוני רחובות 22 23 21
7 הפועל אשדוד 22 7 20
8 מ.כ. חולון 22 34- 18
9 הפועל ר"ג 22 13- 15
10 מכבי קרית מוצקין 22 89- 12
11 א.כ. נס ציונה 22 54- 11
12 הפועל קרית אונו 22 128- 7

"ניסיון ההדחה שלי דורסני וחסר תום לב"

טל לביא, יו"ר איגוד הכדוריד, במכתב תקיף נגד חברי ההנהלה

אסף אקרמן
אסף אקרמן  29.09.17 - 10:16
תחילת כתבה

קרדיט תמונה ראשית: עמית שיסל, איגוד הכדוריד

יו"ר איגוד הכדוריד, טל לביא, הכריז מלחמה על אלו המנסים להדיח אותו מתפקידו מתוך הנהלת האיגוד. אתמול (חמישי) שלח היו"ר מכתב אזהרה מטעם עורכי דנו לשמונה חברי הנהלה בו הוא דורש מהם לבטל מיידית את כינוס האסיפה הכללית, בה אמורים החברים להצביע על ההדחה שלו ולקיים עוד לפני זה שימוע בו הוא יוכל להסביר ולהנמיק את פעולותיו ומטרותיו.

שמונת חבר ההנהלה שקיבלו את המכתב הם דודי פלאח יו"ר הפועל ראשון לציון, פיני לייבוביץ' יו"ר קריית מוצקין, אדם פלטקביץ' יו"ר בני הרצליה, עמי הרמן יו"ר נס ציונה, עופר קושמרו יו"ר הפועל אשדוד, אבי יחזקאל מאגודת נס ציונה ויוסי חכם מאגודת בני הרצליה. בנוסף המכתב נשלח גם לכל שאר חברי ההנהלה ולכל חברי האסיפה הכללית.

"למרשנו נודע כי זומנה אסיפה שלא מן המניין ביום 16.10.17 לצורך הדחתו מתפקידו כיו"ר האיגוד וכיו"ר הוועד המנהל, וזאת לאחר ניסיונות נוספים שלא צלחו בעבר, ושהחלו לראשונה פחות מחצי שנה בלבד מיום היבחרו ופה אחד", נכתב במכתב ששלח, "הרקע והטעמים הבלעדיים למוטיבציית היתר או האובססיביות להדחתו של מרשנו אינם אלא דביקותו ונחרצותו לבצע וליישם לאלתר את כלל המלצות הגורמים המקצועיים בכל הנוגע לטיוטת דו"ח הביקורת מטעם משרד האוצר. מכאן ברור כי כל ניסיון הדחה כוחני זה נעשה בדורסנות ובחוסר תום לב ובחוסר ניקיון כפיים בהיותו ניסיון השתקה וסחיטה פוליטית בלבד".

במכתב ששלחו עורכי דנו של לביא מצוטט קטע מתוך דו"ח הביקורת של משרד האוצר ונרמז כי נעשתה פעילות פלילית בתקופת ההנהלה הקודמת של האיגוד בכל הנוגע להעברת הכספים ממכון וינגייט שהגיעו ממפלגת ישראל ביתנו בפרשת פאינה קירשנבאום. יש לציין כי מעבר לחקירה שנעשתה באיגוד לפני 4 שנים עדיין לא הוגש שום כתב אישום נגד אף אחד מאנשי האיגוד כולל היו"ר דורון שמחי שאף היה במעצר בית לזמן קצר.

עוד נכתב כי הניסיון להדחה של לביא הוא רגע לפני פרסום הדו"ח הסופי של משרד האוצר כש"בנסיבות האלה כל דיון בדבר הדחתו של מרשינו לפני פרסום הדוח הסופי ולפני הגשת כתבי אישום כנגד כל הגורמים הרלוונטיים, ולפני בירור כלל המעורבים בפרשה האמורה סופי ומוחלט – אינו יכול להתקיים".

עורכי הדין מצטטים מתוך תקנון ניהול העמותות כי כלל חברי ההנהלה, שהיו בתקופה המבוקרת בדו"ח, מנועים מלהשתתף בכל דיון או הצבעה שתתקיים בהנהלת האיגוד בכל הנוגע להחלטות שקשורות לנושא בדו"ח הביקורת כיוון שהיו חברי הנהלה בתקופה הזו והדבר עלול לגרום לניגוד עניינים. בסיום המכתב דורשים עורכי הדין כי ללביא יתקיים שימוע אליו גם הם יוזמנו, ולערוך במקביל שימועים נוספים לחברי הנהלה נוספים שהיו בתקופה המבוקרת כולל מנכ"ל האיגוד והיו"ר.

מספר חברי הנהלה באיגוד ציינו בפני אתר ערוץ הספורט כי לביא החליט לתקוף אישית את החברים שמנסים להדיח אותו, אבל לטענתם הוא מפספס בגדול כי על פי התבטאויות החברים האחרים בתקופה האחרונה, עושה רושם כי רוב חברי ההנהלה אינם מעוניינים בו יותר לתפקיד.

במרכז מכבי כבר החלו בחיפוש אחר מחליף, אחרי שהודיעו לו כי הוא צריך לעזוב את התפקיד עקב חוסר השקט שיצר בהנהלה. עוד ציינו אותם החברים כי בכל מקרה הוא לא יוכל לשרוד יותר מדי עקב האנטגוניזם שעורר מתחילת דרכו באיגוד הכדוריד ואף אחד לא ישתף איתו פעולה יותר אחרי המכתב החריף ששלח אמש.

הדפס