פרסום ראשון: דור מלול סגר לעונה בבירשחוט

המגן יושאל ממכבי עם אופציה לרכישה, וישתף פעולה עם רועי דיין: "באתי להיפרד ולא האמנתי. תודה למכבי שלא מנעה ממני את החלום". פאביצ'ביץ' סיכם לעוד שנתיים בקרית שלום. דיווח בפורטוגל: עטר מועמד לפורטו

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  16.07.11 - 13:31
סגר בבלגיה. מלול
סגר בבלגיה. מלול
תחילת כתבהפרסום ראשון: דור מלול סגר היום (שבת) את תנאיו לעונה אחת בשורות בירשחוט מהליגה הראשונה בבלגיה. המגן הימני הצעיר יושאל ממכבי תל אביב, כאשר לבלגים תהיה אופציה לרכוש את כרטיס השחקן שלו בסיום העונה. את השחקן מייצגים גלעד קצב ודוד קורן.

כבר ביום חמישי בלילה פורסם באתר ערוץ הספורט לראשונה שדור מלול קיבל אישור ממכבי תל אביב לצאת ולחתום בבלגיה. הצהובים בנו על השחקן לקראת העונה שבפתח, אבל בשל העובדה שעומר ורד נמצא בסגל הם החליטו שלא לעמוד בדרכו ולתת לו להתקדם.

"אני עוזב את מכבי עם רגשות מעורבים", אמר מלול לאתר ערוץ הספורט, "באתי להיפרד מהשחקנים ולא האמנתי שזה קורה לי. כשהעונה התחילה לא חשבתי שככה זה יתגלגל, אבל פתאום היתה הצעה. מכבי עזרה לי מאוד, גם מוטי איוניר וגם ג'ק אנגלידיס. מגיע להם קרדיט ענק כי הם קידמו את העניין ולא עצרו לי את החלום. הם אמרו לי שהם יודעים שאני צעיר עם שאיפות, ושהם שמחים שהם יכולים להגשים לי את השאיפות האלה".

"אני חושב שלמרות הכל, היתה לי תקופה מוצלחת במכבי", אמר מלול שכבר בגיל צעיר נחשב להבטחה במכבי, אצלה עלה לבוגרים כבר בגיל 17, "גם אם לא הפכתי לכוכב יצרתי לעצמי שם של שחקן שנכנס לתודעה. חבל לי שלא מימשתי את כל הפוטנציאל במכבי, אבל אולי אני צריך לעשות את הקפיצה בחו"ל וכך ישמעו עליי יותר".

מלול ישתף פעולה בבירשחוט עם רועי דיין שהגיע מהפועל עכו. עם הגעתו של המגן הצעיר, המושבה הישראלית בליגה הבלגית מתרחבת עוד קצת. לא פחות משבעה שחקנים ישחקו בבלגיה בעונה הקרובה - אליניב ברדה (גנק), ליאור רפאלוב (קלוב ברוז'), שלומי ארבייטמן (גנט), לירוי צעירי (מכלן), רמי גרשון (קורטריק), דור מלול ורועי דיין (בירשחוט).

עוד שחקן מכבי שמבוקש באירופה הוא אלירן עטר, לפחות כך טוענים הדיווחים מפורטוגל. על פי אותם פרסומים, קבוצת הפאר פורטו, האלופה המקומית ומחזיקה גביע הליגה האירופית, מעוניינת בחלוץ ששוויו מוערך בכ-4 מיליון יורו. העיתון "א-ז'וגו" מספר עוד כי סוכנו של עטר, אבי נמני, נמצא בקשר עם קבוצה פורטוגלית נוספת.

מי שיישאר בוודאות בצהוב הוא סאבו פאביצ'ביץ' שסיכם על הארכת חוזהו לשנתיים נוספות. "אני מאושר. מכבי תמיד היתה אצלי בעדיפות ראשונה", אמר הבלם המונטנגרי לאתר הרשמי. "אני והמשפחה שלי מרגישים כאן בבית ולא מן הנמנע שאסיים כאן את הקריירה".

הבלם הצעיר ריף פרץ עבר בהצלחה את הניתוח לשיחזור הרצועה בברך בבית חולים בברצלונה. פרץ, שצפוי להסיר את הגבס ביום שני ולשוב לארץ בהמשך השבוע לתחילת שיקום, נפצע במדי הנבחרת הצעירה בסוף העונה שעברה. "אני מתאושש מהניתוח, הניצחון ביום חמישי גרם לי לשמחה כמו גם הרצון להיות חלק מהקבוצה ולחזור כמה שיותר מהר. אני שמח שפתחנו ככה את העונה ומאחל להמשכיות", אמר פרץ לאתר הרשמי.

היום תקיים מכבי תל אביב משחק אימון מול הכח עמידר רמת גן מהליגה הלאומית (17:45), כאשר השחקנים שלא שיחקו ביום חמישי מול לנקראן במוקדמות הליגה האירופית הם אלו שאמורים לשחק.

הדפס